Саяхат. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 1 сынып, сабақ жоспары.
Пән:қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Саяхат Күні: Сынып: 1 «с» | Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Аленова А.А. Рахимова Д.Ш. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Саяхат | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.2 Берілген тақырып бойынша сөйлеу 3.2 Мәтіннің мазмұнын түсіну | |||||||||||||
Сабақ мақсаты | 1.2.2.1 сурет/үлгі бойынша 1-2 сөйлемнен тұратын сөздерді және сөйлемдерді айта алады. 1.3.2.1 шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну | |||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
| |||||||||||||
Бағалау критерийлері | 2.2 Сөздерді оқи алады; Сөйлем құра алады. 3.2 Мәтінді оқи алады; Мәтінді түсіне алады | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: Қажетті заттар, қолшатыр, аламын, ұнайды .... | |||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жеке және жұптаса отырып жұмыс жасаулары негізінде жүзеге асады. | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | «Саяхат» тақырыбы негізінде алған білімдерін дүниетану пәнінде оқушылар еркін қолдана алады. | |||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||||||||
Бастапқы білім | Көлік түрлері. Жол ережесі. | |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы
7 мин | Бүгінгі күнді дәптерге жазу. «Іздер» ойыны арқылы сөздерді қайталау және сұраққа жауап беру. А) іздер арқылы жүреді; В) іздерде жасырынған суреттің атауын айтады; Д) екінші іздегі «Қандай?» деген сұраққа жауап береді. С) үшінші іздегі «Не істейді?» деген сұраққа жауап береді. |
| ||||||||||||
Сабақтың ортасы
5 минут
10 минут 2 минут 1 минут
5 минут 5 минут
3 минут | Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижені анықтау. Мұғалімнің сөзі: Балалар, біз бүгін саяхатқа барамыз. Ол үшін көлікті таңдап алуымыз керек. А) мұғалім сұрақ қояды. Саяхатқа немен барасың? В) оқушы сурет бойынша жауап береді.
Мұғалімнің сөзі: ендеше саяхатқа шығуға дайындалайық. Ал саяхатқа шығу үшін не керек? Жұптық жұмыс. Постер жасау. Саяхатқа бару үшін не керек? А) көлік түрі жапсырылған постер беріледі. В) оқушылар саяхат үшін қажетті заттардың суреттерін таңдап, көліктің жан-жағына жапсырады. С) тақтада әр жұп жұмысын қорғайды. Жетекші сұрақтарды мұғалім қоюға болады. Саяхатқа немен барасың? Саяхатқа не аласың? Қажетті заттар суреті: су, доп, қолшатыр, киім, тамақ, кітап, телефон .... Мұғалімнің бағалауы (жұптық жұмысты бағалау) Сөздерді оқи алады; Сөйлем құра алады. Оқушылардың бір-бірін бағалауы: жасыл бармақ, бәрі ұнады қызыл бармақ, ұнамады Сергіту сәті: https://www.youtube.com/watch?v=TwD0jZdUuC8 Уақыты 035-001 Жеке жұмыс. Суретті әңгімені оқу. Мен саяхатқа барамын. Саяхатқа барамын. Саяхатқа , аламын. Саяхаттта ойнаймын. Жеке жұмыс. «Сөйлемдер тізбегі» . Мұғалім мәтін бойынша бір сөйлемді бастап айтады, оқушылар бір сөйлемнен қосып, тізбек жасайды. Мысалы: Мен саяхатқа барамын. Саяхатқа ....... Бағалау критерийі: Мәтінді оқи алады; Мәтінді түсіне алады Жазылым. Слайдқа қайта оралу. Сонымен саяхатқа немен барамыз? А) әр оқушы слайдқа қарап, бір сөйлемді дәптерге жазады. |
Слайд.
| ||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин | Жетістік баспалдағы. (оқушылар критерий бойынша өздерін бағалайды) |
| ||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Оқушының аты | Сөздерді айта алады | Сөйлем құрай алады | Мәтінді оқи алады | Мәтінді түсіне алады | Жалпы |
Адильхан | |||||
Амирхан | |||||
Азиза | |||||
Асия | |||||
Димаш | |||||
Дамелі | |||||
Ернұр | |||||
Мади | |||||
Руслана | |||||
Ясмина |
Мен саяхатқа барамын. Саяхатқа
барамын. Саяхатқа аламын.
Саяхаттта ойнаймын.
Мен саяхатқа барамын. Саяхатқа
барамын. Саяхатқа аламын.
Саяхаттта ойнаймын.
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?