Бейне. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 1 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Пән: қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1-бөлім: «Өзім туралы»

Күні:

Сынып: 1

Мектеп: Талдықорған қаласындағы

физика-математикалық бағыттағы

Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні:

А.Н.Баримбекова, Г.Т.Жакупова

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Бейне

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.1 Мәтінді түрлі формада ұсыну.

1.4.1.1 суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу/постер құрастыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазады, постер құрастырады.

Көптеген оқушылар: суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазады, постер құрастырады, әңгімелейді.

Кейбір оқушылар: суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазады, постер құрастырады, әңгімелейді, баға береді.

Бағалау критерийлері

  • Суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жаза алады;
  • Постер құрастыра алады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология: әдемі, сұлу, ұзын, қысқа, үлкен, кішкентай.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Мынау кім? Оның ... қандай?

Бұл менің доысым, аты ... . Оның шашы ... . Оның көзі ... . Оның аузы ... . Оның құлағы ... .

Құндылықтарды дарыту

Бірін-бірі өзара құрметтеуге үйрету.

Пәнаралық байланыстар

Орыс тілі

АКТ қолдану дағдылары

Бастапқы білім

Түстерді білдіретін сөздерді қайталау.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут

Оқушылар әкелген суреттерден фотокөрме жасап, суреттегі бейнелерді сипаттайды.

Сабақтың ортасы

7 минут

10 минут

3 минут

10 минут

Сөздікпен жұмыс: «Кім жылдам?» мәнерлеп оқу. (оқушылар кезектесіп оқиды)

Мақсаты: мәнерлеп оқуға машықтандыру, ақпараты есту барысында әр түрлі деңгейінде қабылдауға үйрету./ тез айту, баяу айту/

  • Дос, до-сым, ә-де-мі, сұ-лу, ұ-зын, қыс-қа, үл-кен, кіш-кен-тай

/баяу айту/

  • Дос, до-сым, ә-де-мі, сұ-лу, ұ-зын, қыс-қа, үл-кен, кіш-кен-тай

/тез айту/

Салыстыру:

Оқушылар берілген суреттерді салыстырады:

Мысалы:

Руслан кішкентай, Дана үлкен.

Русланның шашы қысқа, ал Дананың шашы ұзын. т.б.

Сергіту сәтін жүргізу.

Таң атты, күн шықты,

Аспанды бұлт жапты.

Жел тұрды, жаңбыр жауды.

Найзағай сарт сұрт етті,

Біз бұға қалдық.

Мәнерлеп оқу (оқушылар кезекпен оқиды):

Жұппен жұмыс. Үдгі бойынша сөйлесу.

– Сәлем. Менің атым Әсет.

– Бұл – менің досым.

– Оның аты Арман.

https://www.google.kz

https://www.google.kz

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақ соңында мұғалім рефлексия жүргізеді.

Үйге тапсырпма: сөздерді жаттап келу.

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу