Қауіпсіздік ережесі. Көшбасшылық позицияны көрсететін ойындар. Дене шынықтыру, 7 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар

2 бөлім:

Командалық спорт ойындарындағы өзара әрекеттестік

Мектеп: ФМБ НЗМ Қостанай қаласы

Күні: 08.10.2018

Мұғалім аты-жөні: Еришев А.К.

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Қауіпсіздік ережесі. Көшбасшылық позицияны көрсететін ойындар

Оқу мақсаты:

7.2.3.1. Әр-түрлі тактика мен стратегияларды көрсету және тусіну

Сабақ мақсаты:

 

1.Допты жүргізу,тоқтату және соғу техникасын уйрету.

2.Оқушыларға кіші футбол ойынында тактика мен стратегияларды көрсету және үйрету.

3.Еңбекқорлық пен ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Бағалау критериі

Қауіпсіздік ережесін сақтайды.

Берілген спорт ойында тактика мен стратегияларды көрсетеді және түсіндіреді.

Тілдік мақсат:

Мыналарды қамтиды:

Футбол – football;

Пас – Pass;

Мяч – Доп – Ball;

Удар - Соққы - Hit;

Нападение – Шабуыл – Attack;

Защита – Қорғаныс - Protection.

 Құндылықтарды

арттыру:

Сабақ кезінде оқушылардың бір-біріне деген сенімділігін арттыру. Топта әділ жұмыс жасауға бейімдеу.

Жалпы ғаламдық тәрбиелеу

Осы өмірге деген сезімдеріне жауаптылықпен қарау.

Нақты оқу

Жеңіл атлетиканың қашықтық түрлерін ажыратып, қандай жылдамдықпен өту керектігін үйренеді.

Пән аралық байланыс:

Физика

АКТ қолдану дағдылар

Бейне жазба қарау, ғаламтордан допты қабылдау, соққы жасау жазбасын қарау

Алдыңғы білім

Жаттығулардың кең ауқымдағы қимылдары мен олардың реттілігін бейімдеу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтық басталуы- шақыру

15 минут

Оқушыларды сапқа тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен, жетістік критийлерін таныстыру.

Бір орында: оңға, солға, кері бұрылу.

Жүру барысында жасалатын жаттығулар

а) аяқ ұшымен

б) өкшемен

в) табанның сыртқы жағымен

г) табанның ішкі жағымен

д) жартылай отырып

е) толық отырып жүру.

Жеңіл жүгіріс.

Жүріске ауысып, тыны салу жаттығуларын орындау.

1.Жалпы дамыту жаттығулары.

Оқушылар шеңбер жасап бір орында тұрып қыздырыну жаттығуларын орындайды. Әр оқушы екі жаттығудан көрсетеді. Жаттығуда қателік жасаса, оқушылар қателерін дұрыстайды.

Кедергі тегергіштер, секіртпелер.

Сабақтың ортасы - ойлану

60 минут

1. (С,Ф) Топтағы оқушылар бір оқушының басшылық етуімен арнайы жүгіру жаттығуларын орындайды.

Арнайы жүгіру жаттығуларының кешені.

1.Өкшеден аяқтың ұшына басып жүгіру

2. Жамбасты көтеріп жүгіру.

3. Қол белде,аяқты алға созып жүгіру.

4. Қол белде, аяқты артқа созып жүгіру.

5. Өкшені артқа көтеріп, екі алақанға тигізе жүгіру.

6. Бір орында секіру

7. Сол аяқпен секіру

8. Оң аяқпен секіру

9.Арқанмен алға қарай бағыттап жүгіру.

10. Жоғары секіріп, екі қолды жоғары көтеріп, артқа керілу.

11. Жоғары секіріп, тізені кеудеге тигізу.

(Б) Оқушылар сынып ішінде жарақаттанудың алдын алу үшін қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықты жүргізеді.

1.Допты алып жүру және әріптесіне беру.

Тізбектегі ойыншылар алма – кезек лопты жіргізу, кеглилерді айналып өту,басқа ойыншыларға допты беру жаттығуларын орындап,тізбектің соңына барып тұрады:

а) Оқушылар бір-біріне қарама-қарсы тұрып, 1-ші номерлі оқушылар аяқтын ішкі жағымен допты береді, 2-ші номерлер допты табанмен тоқтатып керсінше допты аяқтың ішкі жағымен қайтарады.

b) Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне,аяқтың іш жағымен беріп,өз тізбегінің ең соңына барып тұрады:

c) Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне,аяқтың іш жағымен беріп,жыл-дам қарсы тізбектің соңына барып тұрады

d) Бір –біріне қарама-қарсы екі тізбек,ор-тасында бір ойыншы,сол ойыншы өзіне келген допты аяқтың ішіменен,оған доп берген ойыншымен ширетпенен доп алмастырады:

2.Ойын жаттығулары.

А. «Тіректі өткеннен кейін». «А» ойыншысы допты тірекке (кірпіш, жалау, тармақ) жібереді, қорғаушының рөлін атқарады, оның серіктесіне және алға қарай жылжытады. «B» серіктесі «қорғаушы» артынан «А» ойыншысына жылдам көшуді жүзеге асырады, ол мақсатқа қол жеткізеді

В. «Қорғаншыны ұстаңыз» (44-сурет). Алға «A» шабуылдаушыға «В» ұсынады және өзін «қабырға» ретінде ұсынады. «В» командасы «В» қорғаушысын алып, «А» шабуылшыға доп береді. Ол, өз кезегінде, допты воротаға соққысы келген «В» шабуылына қарай бағыттайды.

2.Футбол ойыны.

Оқушылар екі жақты футбол ойнайды. Әр команда өздері ақылдасып бір тактика құрып ойнайды.

Нұсқаулықты өткізудің есеп журналы

https://www.youtube.com/watch?v=mENmdmBiNFE

Сабақ соңы –рефлексия

5 мин

Оқушылар көкіректі демді реттейді, демді ішке алғанда аяқтың ұшымен жүру, демді шығару. Көзді жұму, бүгін жақсы жасаған нәрсе туралы ойлану. Сабақтың жағымды жақтарын белгілеу. Рефлексия және бағалау.

Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз неғұрлым қолдау көрсетуді қалай іске асырасыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардыңң материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

Берілген тапсырмаларды орындау барысында ауызша қолдау көрсету,мақтау мадақтау.

Қабілетті оқушыларға тапсырмалардың күрделілігін арттырып,жоғары нәтиже күтілетініне бағдарлау.

Өтілген сабақтың қортындысын оқушылардың жаттығуларды орындау деңгейлеріне қарай бағалау.

Спорттық деңгейлеріне қарай бағалау.

Әр жасалатын қимылдың алдында міндетті қыздырыну жаттығуларын жүргізеді

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Оқу мақсаты жоспар бойынша нақты қойылған.

Қойылған оқу мақсатына сабақ соңында барлығы қол жеткізді.

Сабақ соңында саралау міндетті түрде жүргізіліп,сабақ қортындыланды.

Кіріспе бөліміне 10мин, негізгі бөлім 25мин, қортынды 5мин регламент сақталды.

Ауытқулар болған жоқ

Жалпы баға:

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:Сабаққа барлығы толығымен ынталы қатысты.

2:Оқушылардың спорт ойын түрлеріне қызығушылығы.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете аладықыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Сабақтың барысында қызықты ойындар өткізу.

2: Тоқсанның соңында жарыс өткізу.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1: Кей оқушылардың жаттығу орындау кезінде дене қимылына байланысты жаттығуды орындауда қиындықтары туындайды. Олармен жеңіл жаттығуларын жиынтығын орындау



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу