Ньютонның 3-ші заңы. Физика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | 9.2А: Динамика | Мектеп: | ФМБ НЗМ Қостанай қ. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | қазан, 2018 ж. | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | 9 | Қатысқандардың саны: | Қатыспағандардың саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ньютонның 3-ші заңы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Ньютонның үшінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика және терминология: Сила, деформация, растяжение, предел упругости, закон Гука, пропорциональность, жесткость пружины force, mass load, extension, elastic limit, Hooke’s law, proportionality, spring constant Күш, деформация, созылу , серпімділік шегі, Гук заңы, пропорционалдылық, серіппенің қатаңдығы Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері: Пружина имеет ……………. Я знаю это, потому что …………… Пружина с наибольшим …….. является This spring has ……………. I know this because …………… The spring with the largest …….. is Серіппеде ……………. бар Мен бұны білемін, өйткені ……………. Егер серіппенің …. болып табылады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өзін-өзі реттеу және бақылау дағдыларын дамыту; зияткерлік, зерттеу және ақпараттық мәдинетін қалыптастыру; пәнге тұлғалық-мағыналық қарым-қатынасын қалыптастыру; басқалармен өзара әрекеттесу, дискуссия жасау; өз пікірін дәлелдеу, бір-бірін тыңдау және сыйлау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаһандық азаматтыөты тәрбиелеу | Жеке және ұжымдық бейбіт өмір сүруге адам, топтар, қоғам мен халықтар арасындағы мейрімді қарым-қатынастардың маңыздылығы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ өолдану дағдылары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Түпнұсқалықты оқыту | өз мүмкіндіктерін түсінетін және қабылдайтын түпнұсқалық тұлғаны тәрбиелеу және қалыптастыру | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, спорт, биология | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | 7 сынып «Күштер» | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған әрекеттері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 сабақ 5 мин 7 мин 25 мин 3 мин | Оқушылармен амандасу, қатыспағандарды белгілеу. Оқушыларды - сабақтың мақсатымен -жетістік критерийлерімен таныстыру Өткен материялды қайталау Жаңа тақырыпты сәйкестендіру әдісі арқылы анықтау.
Бейнематериалды қарау және талқылау – 7 мин Ньютонның III Әрекет етуші күшке әрқашан тең қарсы әрекет етуші күш бар болады. Басқаша айтқанда, денелердің бір – біріне әрекет етуші күштері модулі бойынша өзара тең және бағыттары қарама – қарсы: F=-F Эксперименттік жұмыс
Қорытынды жасаңыз
Кестетеді есептер ( бос орынды толтырыңыз)
Есептер шығару
| презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй жұмысы | Анықтамаларды, формулаларды конспект бойынша қайталау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың мате-риалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Знают обозначение и нахождение сил Объясняют природу силы упругости Объясняют упругую и пластическую деформации как изменение в молекулярном взаимодействии частиц тела | Өзара бағалау, мұғалімнің мадақтауы | Физика кабинетінде қауіпсіздік техника мен тәртіп сақтау ережелері ескеру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?