Табиғаттағы өнер. Көркем еңбек, 1 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 В-бөлім: Қоршаған әлем | Мектеп: Көкшетау қаласы, Физика- математикалық бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||
Сынып, күні: 1 |
| |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Табиғаттағы өнер | |||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 1.1.4.2 қоршаған ортаны және жекелеген формаларды бейнелеу барысында, дамыған кеңістік түсінігін көрсету 1.2.2.1 қарапайым тәсілдер арқылы, материалдар, процесстер және құралдарды пайдалана және тәжірибе жасай бастау, сурет салуға арналған құралдардың кейбір қасиеттерін зерттей бастау | |||||||||||
Сабақ мақсаттары |
жұмыстарымен таныса отырып, табиғат пен өнер арасындағы байланысты көре білуді үйренеді;
| |||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пән лексикасы және терминология жазық–плоский–flat; көлемді – объемный–volume; табиғи материал–природный материал– natural material. Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері Талқылауға арналған сұрақтар
Неліктен…екенін айта аласыздар ма? | |||||||||||
Құндылықтары дарыту | Құрмет- сыныптасының ойын құрметтеу және тыңдау; Ынтымақтастық-сыныптастарымен ынтымақтаса жұмыс істеу; Еңбек және шығармашылық-жұмыс барысында шығармашылық дағдыларын көрсету. | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Ғылымға кіріспе. Табиғи материалдың түрлері. Текстура мен құрылымды танып білу. Өнер. Материалдардың көлемін көрсету үшін дыбыстау динамикасын пайдалану. Дүниетану. Географиямен байланыс, түрлі ландшафт. | |||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақта АКТ дағдылары қолданылмайды | |||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар «пейзаж» терминімен танысты және «Менің Отаным» тақырыбында пейзаж орындады. | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||
|
| Ресурстар Тастар, құм, бұтақ, бүршіктер, қабық, ағаштың кептірілген жапырақтары, дәндер. Қазақстан суретшілерінің жұмыс үлгілері http://gma.yahoo.com/photos/ice-and-snow-sculptures-slideshow/ice-sculptures-photo-1000602102.html Andy Goldsworthy (Энди Голдуорти) http://www.bbc.co.uk/learningzone/clips/andy-goldsworthy-art-in-a-natural-environment/8230.html http://www.ucblueash.edu/artcomm/web/w2005_2006/maria_Goldsworthy/TEST/index.html Джим Деневэн- http://www.jimdenevan.com/sand.htm#sand_images/02_Untitled-1.jpg Ричард Лонг Мұғалімнің табиғатты бейнелеген суреттері Табиғатта немесе сыныпта көркем туынды жасауға арналған табиғи материалдар, мысалы, құм, малта тас, ұсақ тастар, жапырақтар, ағаш қабығы және т.б. Ою және мүсіндеуге арналғанн қарапайым құрал-саймандар | ||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | 8. Бағалау. Жұмысты бағалаудың екі критерийін анықтау керек. Жұмыс аяқталса және өрнек әдемі орналасса – жасыл парақпен бағалау. Жұмыс аяқталмаса және өрнек көрінбесе – сары парақпен бағалау. | |||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||
Саралауды іске асыру үшін кейбір балаларға алдын ала қтырма қағазына үлгі дайындап қою және жеке көмек көрсету. Қабілеті жоғары оқушыларға күрделірек өрнек салуын тапсыру. | Жұмысты бағалаудың екі критерийін анықтау керек. Жұмыс аяқталса және өрнек әдемі орналасса – жасыл парақпен бағалау. Жұмыс аяқталмаса және өрнек көрінбесе – сары парақпен бағалау. | Табиғи материалдармен жұмыс кезінде, яғни таспен немесе құммен жұмыс кезінде көзге, бастарына шашпау керектігін айту және қадағалау. | ||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылардың сабаққа белсенді қатысуы 2: Берілген тапсырмаларды өте жоғары қызығушылықпен орындауы Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?