Үй мәдениеті. Көркем еңбек (ұлдар), 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4А Үй мәдениеті | Мектеп: Қарағанды қаласындағы ХББ НЗМ | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Үй мәдениеті. | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Үй мәдениетін қалыптастыру жолдарын зерттеу (жаңа тақырыпты меңгеру) | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | «Экологиялық тұрғыдан таза» үйдің қандай болатындығын анықтау Үй жағдайларының адам денсаулығына әсерін зерттеу | ||||||||||||
Бағалау критерийлері | 1. Үйдегі адам денсаулығына әсер ететін әртүрлі жағдайларды сипаттай алады 2. үйдегі геопатогенді зоналардың адам ағзасына әсерін түсіндіреді 3. Үйдің жайлылығын жоспарлау жолдарын біледі | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Үйдің жайлылығы, мәдениеті туралы тиісті терминдерді қолдана отырып, ауызша және жазбаша сипаттай алады Пәнге тән лексика мен терминология: Жайлылық, үй мәдениеті, геопатогенді зона, полимер, синтетикалық заттар, канцерогенді заттар, газ плитасы, антропотоксин, бактериялды ластағыштар, ластаушы көздер, тұрмыстық химия. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: ………………..затты канцерогенді. Ластағыш заттарға………………….жатады. Тұрмыстық химия…………………….зиянды әсер етеді | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
| ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Тұрмыстық химия және ластағыш көздер туралы білімдер химия және физика пәндерімен байланысты | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация жасау, ақпарат іздеуде АКТ қолданылады | ||||||||||||
Бастапқы білім | электромагниттік құбылыс туралы біледі | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 0-5 | «Миға шабуыл» Оқушылар «жайлылық» үғымына қатысты кластер жасайды Мұғалім соның ішінен үйдегі жайлылыққа қатысты ұсыныстардыың астын сызып қоюды сұрайды Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері жарияланып, талқыланады | Жұмыс парақтары | |||||||||||
Сабақтың ортасы 6-8 9-13 14-25 25-36 37-42 | Жұптық жұмыс: Оқушылар үйдегі жайлылықтың бұзылуының себептерін атап, оның адам ағзасына келтіретін зияны туралы талқылайды. Әрбір жұптың пікірі кезекпен тыңдалады. Оқушылар қайталамай, тек толықтырып отырады. Топтық жұмыс: РРТ түрінде немесе постер түрінде таныстырылым дайындайды. Оның мазмұны: 1.Оқушылар үйдегі жайлылықтың адам ағзасына әсерін сипаттайды. 2.Үйдегі жайлылықтың бұзылуына әкелетін факторларды анықтап, олдардың алдын алу жолдарын ұсынады. Мұғалім оқушыларға қажетті ақпаратты, немесе сілтемелер мен таныстырылымдарды ұсына алады Оқушылар таныстырылымның көмегімен сыныпта үй мәдениеті мен ондағы микро климатты қалыптастыру, үйдегі жайлылықты сақтау жолдары туралы таныстырылымды қорғайды. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы -жеке жұмыс: Үйдегі жайлылықты қалыптастыруға кері әсер ететін жағдайларға сипаттама береді Ұсынылған жайлылық үлгілерінен дұрыс нұсқасын таңдайды. | РРТ Ақпарат парақшалары Сілтемелер | |||||||||||
Сабақтың соңы 43-50 | Кері байланыс: 1. сабақтың ең қызықты болған бір тұсы 2. жақсартуға арналған екі ұсыныс айту сұралады | ||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Қызығушылығы жоғары оқушыларға әртүрлі факторларды салыстыру тапсырмасын ұсынуға болады Қызығушылығы төмен оқушыларға қосымша ақпарат ұсыну немесе ауызша көмек көрсетіледі | Ауызша сұрақтарға жауап беру Жұптағы талқылаулары кезіндегі жауаптары арқылы Постер немесе таныстырылымды қорғауы арқылы Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы арқылы | Денсаулық сақтау технологиялары. Топтық жұмыс кезінде оқущылар орын ауыстырып белсенді қимылдар жасай алады Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары: Оқушылардың ноутбуктерді қолдану кезінде, сыныптағы іс-әрекеттері кезінде абай болуы қадағаланады | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?