Қазіргі заман өнерінің стильдік бағытарын практикалық жұмыс негізінде зерттеу (2D немесе 3D форматта). Көркем еңбек (ұлдар), 7 сынып, сабақ жоспары.


План урока

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көрнекілік өнер

Мектеп: Орал қ.ФМБ,НЗМ

Аты-жөні: Кульбекова Ж.С.

Күні:

Класс: 7

Қатысушылардың саны:

Қатысушылардың жоқ саны:

Сабақ тақырыбы:

Қазіргі заман өнерінің стильдік бағытарын практикалық жұмыс негізінде зерттеу (2D немесе 3D форматта)

Сабақта қол жететін оқыту мақсаттары: (сілтеме оқу бағдарламасы)

7.1.6.4

Шығармашылық жұмыстар құру кезінде таңдап және үйлестіре әр түрлі (қазіргі) техника және көркем материалдарды анықтау

7.1.6.2

Бірқатар қазіргі заманғы және дәстүрлі емес материалдарды анықтау және олар тиімді өңделуі болуы мүмкін, және пайдаланып құру үшін шығармашылық жұмыстарын анықтау

7.2.1.1

Идеялар мен сезім, таңдау және пайдалану визуалды элементтері қоршаған әлемді және көркемдік құралдарының өнер беру үшін аса күрделі шығармашылық негіздеінде анықтау

 Сабақтың мақсаты

 

  • Құру нобайын үшін шығармашылық жұмыс,
  • визуалды элементтерді дербес таңдауға

мәнерлі құралдары және олардың комбинациялары.

  • ең тиімді техникасын орындау үшін шығармашылық жұмыс таңдау

 Критерий жетістігі

Білу

  • Түрлі техника және материалдарды тану.

Түсіну

  • Сипаттайды және оларды алу тәсілдері .

Қолдану

3. Шығармашылық жұмыстың эскизін өздігінен орындайды.

Анализ

  • Шығармашылық жұмысты құру үшін өнер түрін анықтайды және таңдайды

Синтез

  • Шығармашылық жұмыс құру үшін түрін анықтайды және таңдайды
  • Бағалау
  • өз жұмысына және басқа да ең сәтті нұсқаны таңдап, бағалайды.

 Тілдік мақсаттар

тілдік емес пәндер бағытында тұжырымдалады.

Идея

Idea

Идея

Композиция

Composition

Композиция

Композиция менің идеям .......

Дағдыландыру

 құндылықтары

 

1.Құрмет: суретшілер шығармашылығына арналған құрмет сезімін тәрбиелеу

2.Ашықтық: өз идеясының эскизін құру суретшілер репродукцияларын көшіру емес, немесе басқа суреттер

3.Жауапкершілік алдындағы жауапкершілігін практикалық жұмыс та сезімін қалыптастыру

4.Әл-ауқаты: маңызды көрсетуі әл-ауқаты жеке сюжет эскиздері, теріс жағына насихаттама

 Пәнаралық байланыс

дүниежүзілік тарих пәнімен байланыс

 АКТ пайдалану дағдығдылары

 

Пәнаралық байланыс

Қазіргі заман Қазақстан суретшілері

Сабақтың барысы

Жоспарланған

сабақтың кезеңдер

Жоспарланған сабақтағы іс-әрекеттері

Ресурсы

Сабақтың басы

5 мин

5 мин

15 мин

10 мин

5 мин

Ұйымдастыру сәтінде, сыныпта атмосфера құру.

Бұл сабақ басталуы жобалық жұмыс болып табылады жобалау, кейінгі сабақтарда оқушылар идея эскизін жүзеге асыруда жобалау қызметі. Алдыңғы сабақтарда қазіргі заманғы өнерімен оқушылар танысады.

Сабақтың басында миға шабуыл сұрақтарымен ашық мінезімен өтіңіз, олар сыни тұрғыдан ойлауды дамытуға есептеңіз.

заманауи өнер тақырыбында оқушылармен пікірталас түрінде миға шабуыл жасау

1. Бейнелеу өнерінің қандай түрлерін сіз блесіз?

2.Бейнелеу өнерінің қандай заманауи стилін сіз блесіз?

3. Қазіргі заманғы өнер бағыттары соңғы уақыттары қандай түрлері пайда болды

4. Қандай материалмен инсталляцияны қолданады

Оқушылар сұрақтарға жауап береді, аударады қазіргі заманғы бағыттары мен материалдар пайдаланылады.

Мұғалімі оқушылардың білім деңгейін жауаптарын бағалауға болады. назар оқушылардың жаңа материалдарды пайдалануды.

Мысалы құм (sand art), сурет салу, суда (эбру), табиғи элементтер (land art), пластик, металл, шыныны пайдалануға болады.

Келесі кезең стратегиясын қолданыңыз"қара жәшіктің ішінде", жетістік критерийлері талқылаңыз және т. б.

Оқушылардың ережелерін презентация жасау арқылы таныстыру. Презентациялар мен тапсырмалар көмегімен №1 Қосымшада оқушылар жақсартады келесі дағдыларын жетілдіру, композиция, эскизін кезеңмен орындау. (Жеке жұмыстану) Қосымша №1

Оқушыларға осы ереже көмегімен білімін қолдану мүсін, коллаже, инсталляция, кескіндеме, графика және басқа да түрлері өнерін тапсырмаларды қолдануды түсіндіру. Бағалау КЖ-3,5

Оқушылар күрделі емес жаттығуларды композицияны жасау бойынша шығармашылық жұмысты келесі кезеңге эскизді орындауға өтіңіз.

Қосымша №2

Орындау кезінде эскизін қолданып мәселесімен оқыту, әдісін орындау кезінде нобайды өз бетінше техника мен өнердің бір түрін таңдайды. Бұл мүмкін кескіндеме, графика, инсталляция, мүсін және тағы басқалар. А4 форматқа эскизді пайдалана отырып, альбомға орындайды. эскиздерді, одан әрі таңдауға сериясын орындау үшін ұсынуға болады

сызбалары орындау сондай-ақ және одан әрі практикалық жұмыс мүмкін жеке болуы. Саралау ретінде, сіз жұмысты жұптасып ұсынуға болады оқушылар үшін сіздің болжам бойынша жобалық жұмысты орындау.

Жұмыс кезінде оқушылардың, жұмысын,бақылаңыз мүмкін кейбір үшін сіздердің қолдауларыңыз керек.

Оқушылар алдыңғы сабақтарда шетелдік және қазақстандық суретшілермен танысқан

шығармашылық композиция олардың жадында көптеген бейнелерді құру кезеңінде сақталған

Оқушылар бірнеше нұсқаларының эскиздерін, орындайды кейіннен таңдау жасайды. Мүмкін тек бір стиль өнерін және техника тәжірибесін жасау. Мүмкін керісінше бір техниканы әр түрлі стильде таңдап көріңіз.

Бағалау КЖ № 1,2,4,5.

Сабақ соңында көрмені және оқушылармен талқылаңыз.

Оқушылар өз эскизін көрсетеді және негізгі идеясын, айтып сондай-ақ қандай техникада шығармашылық жұмысорындалатын болады.

Оқушылардың білім деңгейін техникасын және стилін таңдауға көмектесу. Кейбір оқушылар оңтайлы инсталлязация немесе коллаж орындау.

Басқада оқушыларға ұсынып қиындатуға болады композициясына сүйене отырып, олардың қабілеттері мен дағдыларын анықтау

Бағалау КЖ-3,6.

Оқушылар өз жұмысын көрсетеді жеке-жеке бірін-бірі бағалайды, ең сәтті нұсқаны анықтайды.

Презентация

Теориялық жұмыс

Қосымша е №1

Қосымша№2

Сабақтың соңы

5 мин

Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді:

Келесі сабақта іске асыру үшін сіздің идеяларыңыз?

Оқушылар практикалық жұмысқа қажет үшін не керекті материалды жүргізу

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулығын және техника қауіпсіздігін ережелерін сақтау

Жұппен, жұмыс орындайды оқушылардың деңгейіне қарай оқыту. Оқушылар, бірін-бірін критерийлер бойынша өздері бағалайды. Бағалау кезінде әрбір оқушының деңгейін ескеріңіз. Бағаалу кезінде эскизін ескеріңіз алған білімдері бөлімнен тұрады. Өнердің әр түрлі түрлерін бағалауға дайын болыңыз.

күтпеген шешімі бойынша сіздің ойыңызша жұмысыңызды жақсартады.

Сабақ кезінде қауіпсіздік талаптары.

1. Орындауға барлық әрекетті тек қана мұғалімнің нұсқауымен.

2. Жұмыс орнында кенеттен қозғалуға болмайды.

3. Жұмыс орнында тәртіпті сақтау.

4. Сабақ кезінде қажетті бояуларды мұқият пайдалану.

5. Жұмыс орнын мұғалімнің рұқсатынсыз тастап кетуге болмайды.

Апаттық жағдайлардағы қауіпсіздік талаптары.

1. Нашар сезінген кезде міндетті түрде сабақты тоқтату, бұл туралы мұғалімге дереу хабарлау.

2. Жарақат алған кезде дереу мұғалімге хабарлау.

Сабақ аяқталғаннан кейін, қауіпсіздік талаптары.

1. Жұмыс аяқталғаннан кейін өз орныңызға тазалау жүргізіңіз.

2. Қолыңызды сабынмен жуыңыз.

3. Анықталған барлық кемшіліктер туралы жұмыс істеу кезінде, мұғалімге хабарлаңыз.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды? Неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және

үйренуге қатысты)

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу