Үй шаруасына арналған матадан жасалған бұйымдарға дизайн жасау (Алжапқыш, ас үйге арналған бұйымдар). Көркем еңбек (қыздар), 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: «Көркем өнер еңбегі»
Ұзақмерзімді жоспардың бөлімі: Дизайн және технология | Мектеп: | |||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің есімі: | |||||||||||||
СЫНЫП: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы: Үй шаруасына арналған матадан жасалған бұйымдарға дизайн жасау (Алжапқыш, ас үйге арналған бұйымдар). | ||||||||||||||
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | 6.1.5.1 – жеке білімі мен тәжірибесіне сүйіне отырып, композицияның негізгі заңдарын ескеріп әртүрлі заттардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау
| |||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||
Табыс критерийлері |
| |||||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар:
Тақырыптық терминология және терминология: кескіш, кескін, кесу, түсті таңдау, модель, алжапқыш, ас үй, дизайн, дизайнер, сән дизайнер, тоқыма материалдар, көкірекше, алжапқыштың төменгі бөлігі. | |||||||||||||
Құндылықтар |
| |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Бейнелеу өнері, тарих, музыка | |||||||||||||
АКТ дағдылары | Оқушылар АКТ-ді қажетті ақпаратты іздеу және іздеу үдерісінде пайдалана алады | |||||||||||||
Алдыңғы тақырып | Бұл үшінші бөлімнің сабақ тақырыбы, алдыңғы сабақтардан оқушылар келесі дағдылармен хабардар :
| |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Жоспарланғануақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||||||||||||
Басталуы | Музыкалық кезең Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. | Түрлі ұлттық музыкалық шығармалар | ||||||||||||
Ортасы
| Бірінші сабақ Сабақтың тақырыбын және мақсаттарын бірлесіп анықтау Оқушылардың жұмыс үстелінде сабақтың тақырыбымен байланысты тірек сөз тіркестерімен және сөйлемдерімен карталар бар. Бірлескен әңгіме барысында сабақтың тақырыптары мен міндеттері анықталады. (топтық жұмыс) Оқушылармен кіріспе әңгіме: Кластер құру арқылы оқушыларға сұраққа жауап беруге шақырыңыз: Асүйдің жеке стилі мен жайлылығы әрқашан тоқымаға байланысты. Тоқыма материалдарының қандай өнімдері көмегімен асүйді ыңғайлы және жайлы ете аласыз?
(ШТЖ) CLILL Стратегиясы. Кез келген киім жасау процесі келесі кезеңдерден тұрады (кесілген карталар өнімнің өндірістік процестің кезектілігіне сәйкес): Оқушылар тігу процесін жасау үшін қадамдардың дұрыс орналасуын анықтауға ұсынылады.
КИІМ КЕСКІНІ ПІШПЕ КЕСКІНІ ТЕХНОЛОГИЯ (ЖАСАЛУ ӘДІСТЕРІ) ДАЙЫН ТІГІН МАШИНА ӨНІМІ Берілген мәтінді оқып тігін машина өнімі жасалу кезеңдерін төменде көрсетілген схема арқылы жіктеу
(СЖ) Талқылауға арналған сұрақ: • Бұл басылған ресурстан қандай жаңа нәрселерді үйрендіңіз? Сабақ 2. (ШТЖ) Суреттерді қараңыз, ұқсастықтар мен айырмашылықтарды табыңыз. Сурет №1 Жауаптары: Пішілген алжапқыш түрлері: 1 - төс белгісімен, 2 - төс белгісіз, 3-.тегіс пішілген № 2 сурет | Видео информация о современных фартуках как о модном тренде https://www.vogue.ru/fashion/trends/fartuk_samaya_modnaya_uniforma_budushchego_sezona/ Карточки с изображением различных кухонных принадлежностей: фартуков и прихваток. | ||||||||||||
Аяқталуы | Сабақтың соңында оқушылар: • Сабақта қандай ақпарат сіз үшін жаңа болды? • Топта сабаққа белсенді қатысқан кім? • Сыныптастарыңыздың қандай еңбегі ең жақсы деп есептеуге болады? | |||||||||||||
Дифференциация - Сізге қандай қолдау көрсетуді қалайсыз? Дифференциация - оқушылар өздері шығармашылық жұмыс жасау үшін материалдар мен технологияларды таңдайды. A * деңгейі - өз жұмысын жасау үшін түрлі әдістер мен әдістерді қолданады. Олар сондай-ақ басқа студенттерге көмектеседі. B * деңгейі - 1-2 қабылдауды немесе әдісті, неғұрлым жеңілдетілген опцияларды пайдаланады. Жұмыс дербес орындалады. C * деңгейі- бір әдісті немесе шектелген әдісті қолданыңыз, түс гаммасы. Мұғалімнен немесе сыныптастардан көмек керек. | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады? Д ескрипторлар арқылы бағалау. | Қауіпсіздік талаптарын сақтау Сабақтар кезінде қауіпсіздік талаптары. 1. Барлық әрекеттерді мұғалімнің нұсқауы бойынша орындаңыз. 2. Жұмыс кезінде кенеттен қозғалыс жасамаңыз. 3. Жұмыс орнындағы тәртіпті сақтаңыз. 4. Сабақ материалдарына қажетті материалдар мен құралдарды мұқият пайдаланыңыз 5. Жұмыс орнын оқытушының рұқсатынсыз қалдырмаңыз. Төтенше жағдайларда қауіпсіздік талаптары. 1. Егер өзіңізді жақсы сезінбейтін болсаңыз, жаттығуды тоқтатыңыз және мұғалімге бұл туралы айтып беріңіз. 2. Кеңседе өрт болған жағдайда, мұғалімнің бұйрығымен ұйымдасқан тәртіпте дүрбелеңсіз жаттығуды тоқтатыңыз, үй-жайдан шығыңыз. 3. Жарақат алған жағдайда оқиға туралы мұғалімге дереу хабарлаңыз. Сабақтың соңында қауіпсіздік талаптары. 1. Жұмысты аяқтағаннан кейін, орынды тазалаңыз. | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсатын / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері болды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | ||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2: Сабақ барысында жеке оқушылардың қандай жетістіктері / қиындықтары байқалды, кейінгі сабақтарда не іздеймін? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?