Құрақ тәсілімен шығармашылық жұмыстарды құру және өңдеу. Көркем еңбек (қыздар), 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың: 3 А Бөлімінің 15-16 : | Дизайн және технология | Мектеп: | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: | 5 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақтың тақырыбы | Құрақ тәсілімен шығармашылық жұмыстарды құру және өңдеу | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.2.3.2Түрлі материалдардан (тоқыма, табиғи және жасанды) қарапайым бұйым жасау 5.2.6.1Материалдар мен құралдарды қауіпсіздік техникасын сақтап, қолданудың маңыздылығын сезіне отырып демонстрациялау. | |||||||||
Сабақ мақсаттары | Құрақты тігу бұйымдарының өңдірісін әрі қарай жалғастыру. Қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, шығармашылық жұмыстың келесі кезеңіне өту. | |||||||||
Жетістік кркритерийлері | 1. Құралдар мен құрал - саймандармен жұмыс жасаған кезде қауіпсіздік техникасын сақтайды. 2. Оқушылар жеке жұмысын құрған кезде керекті барлық дағдылардың жоғарғы деңгейін, өзіңдік жұмыс жасағандығын, сенімін көрсетеді. 3. Тәжірибе жазбаларын жасайды : бейнесуреттер, түсініктемелер, аннотациялар, қорытынды және нәтиже. | |||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: Талшықтар мен материалдардың жіктілігін, тоқыма материалдарының құрамын, жай мата тоқитын өрімдерін білу және суреттеуді істей алады. Оқушылар: Табиғи және химиялық тоқыма талшықтарын суреттеуді; аңықтау және талқылау ; жіп негіздерінің бағытын білу, сыртқы сипаттары бойынша және сипап білу арқылы мата мен талшықтарды аңықтау және салыстыру, түсініктемелер беруді істей алады. Маталар қасиеттерінің кестелерін презентациялау. Пәндік лексика және терминология Диалог және хаттар үшін пайдалы фразалар топтамасы тоқыма материалдары, талшық, табиғи және химиялық талшықтар, мақта, зығыр, жүн, жібек, вискоза, мата, тоқымашылық, негізгі, үлестік және арқаулы жіп, кескілеу, тоқыма өрімдері, қасиеттер, оң және ішкі жақтары. Маған мына маталар белігілі … Мен маталарды … осыдан дайындайды деп ойлаймын Мен мынандай …. талшықтар түрлерін білемін Мата …. жіптерден құралады. Бұл жағдайда арқаулық жіп/ негіздері….
Схемасы Схема SchemeСурет Рисунок DrawingТекстура Текстура Texture | |||||||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||||||
ЖаҺандық азаматтыққа тәрбиелеу | Құрақ өнеріндегі әлемде белгілі азаматтардың шығармашылығын қарастыра отырып, алған білімдеріне негізделе өз жұмыстарында қолдану. | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Өз жобаны құрастыру үшін ғаламторда ақпаратты іздеу. | |||||||||
Түп нұсқалық оқыту | Қол өнершілердің және әрлеушілердің шығармашылығын зерттеп, ол түпнұсқалық өнеге болып табылатын жұмыстарына талдау жасап, өз қабілеттіліктерін және дағдыларды қолдану мен дамыту | |||||||||
Пән аралық байланыстар | Бейнелеу өнері мен технология пәні бойынша теориялық білімдерді қолдану | |||||||||
Пән аралық байланыстар | Оқушылар әрлеушілік шығармашылық жұмыстарын құру спецификасын ескере отырып, құрақ матасынан кесінділерді орындады. | |||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған жұсытар | Қорлар | ||||||||
|
| Жұмыс үлгілері. Құралдар мен материалдар. Осы техникада бұйымдарды орындау үшін тігін машинасы үшін қандай құралдар керек. - орташа өлшемдегі инелер; жіптерді кесу және киім пішу үшін екі дана қайшы; сантиметрлі лента немесе өлшегіш; шаблондарды орындау үшін картондар; әр түрлі түстегі мақта- мата жіптері; матасыз материалдар (синдепон, ватин, флизелин); тігіншілер боры; түйреуіштер; тігін машина; үтік; үтік тақтасы; үтіктелген ник; - маталар: кішкентай суреттермен (ситец, сатин, лен) мақта- маталы қажет . Маталар бір- бірінен түстер, сурет, қалыңдығы, фактура тығыздығына қарай айырмашығы болуы мүмкін. Скетчбук.
http://www.rukodelie.ru Тігуді жақсы көретіндер үшін http://masterica.narod.ru/index.htm - "Мастерица". «Құрақ көрпе» Компаниясы қазақ халқының салт- дәстірәне қарай сәнді киімдер мен интерьер заттарын өндіреді ttp://www.voxpopuli.kz/main/ra-krpe-nacionalnye-tradicii-sovremennyy-podhod-12331.html | ||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||
Мұғалім тәжірибе жұмысын орындаған кезде оқушыларды қадағалап отырады, керек кезінде қосымша немесе қайтадан түсіндіреді, көрсетеді, көмектеседі. | Бұл бөлімді сабақ кезінде оқушылар нені үйренгенін бағалау үшін қолданылатын тәсілдер туралы жазылымдар жасау үшін қолданыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары. Пайдаланылатын физикалық минуттер және жұмыстың белсенді түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік Ережелерінен қоладанылатын тармақтар. | ||||||||
Рефлексия по уроку Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты/ оқыту мақсаты шынайы болды? ОМ барлық оқушылар білді ме? Жоқ болса, неге? Сабақта дифференциациясы дұрыс өткізілді ме? Сабақтың уақыт кезеңдері сақталынды ма? Сабақтың мақсаты мен жоспарынан қандай алшақтықтар байқалды? | ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың қандай екі мәнісі жақсы өткізілді (оқыту сияқты оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін не әсер етті (оқыту сияқты оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ бойынша мен сынып туралы немесе нақты бір оқушының қандай жетістіктері/ қиыншылықтарына көзім жетті, болашақта неге назар аударуым керек ? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?