web парақшасындағы графика. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: Информатика

Мұғалімнің аты жөні:

Уақыты:

Сынып: 10

Оқушылар саны:

Ұзақ мерзімді жоспардағы бөлім

5 бөлім. Web-жобалау

Сабақ тақырыбы

web парақшасындағы графика

Алдын ала білу керек

- оқушылар html-парақшасының құрылымын және html- тілінің негізгі тегтерін біледі

- оқушылар веб парақшасын құрады

- оқушылар веб парақшасында графикалық суреттер орналастырады

- графикалық суреттерді фон ретінде көрсетеді

Оқу мақсаты

Веб-парақшасында графика және анимация орналастыру (логотип, баннер және т.б.)

 Сабақ мақсаты

web-парақшасын құрастыру кезінде HTML тілінің негізгі тегтерін қолдану

Бағалау критерийлері

web парақшасын құрастыру үшін html тілінің тэгтерін қолдану.

 Тілдік мақсаты

  • Зертеу жұмысы кезінде тындау дағдыларын қалыптастыру
  • Ағылшын тілінде сәйкес терминалогияларды қолдану

Құндылықтарын саралау

- академиялық шыншылдық: академиялық устанымдарын сақтау, басқа адамдардын ойларын, идеяларын құрметтеу.

- шыншылдық: бағдарламалық қамтамасыз етуге меншік құқығын сақтау

 Пән аралық байланыс

пән

Ағылшын тілі

Өзін өзі тану

кезен

Сабақ барысында өз веб парақшасын құрастыру кезінде Html тілінде тегтер қолдану

 Дифференциация

  • - Практикалық жұмыс жасау кезінде оқушылардын ерекшеліктері ескеріліде
  • Оқушылардын жеке қабілетін ескере отырып электронды ресурстар дайындау

- Зертеу жұмысын өткізген кезде оқушыларға күрделенген тапсырма ұсыну

АКТ қолдану дағдылары

  • Жаңа тақырып өткен кезде (зерттеу жұмысы), оқушылардың алғашқы білімін анықтау кезінде –ғаламтор ресурстарын қолдану

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау

  • компьютермен жабдықталған кабинетте жұмыс ережелерін сақтау
  • ДК жұмыс жасау кезінде тайменеджмент сақтау

Сабақ барысы

Сабақтын жоспарланған бөлімдеті

Сыныптағы жоспарланған іс шаралар

Ресурстар

Сабақтын басыа

5 мин

1.Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу.

Калоборативті орта құру.

2. Сабақ тақырыбына жетелеу

Слайдта көрсетілген сайт сүретіне сараптама жасап:

  • Берілген сайттын тиімділігін қалайша арттыруға болады? – деп оқұшылар мен кері байланыс арқылы ойларын тындап алып сабақ барысымен таныстыру

3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсатын жариялау.

Оқушылардан бағалау критерийлерін құрастыруын сұраныз. Бір екі оқушының пікірін тындап алып бағалау критерийлермен таныстыру

Презентация

Слайд 1

Слайд 2-3

Слайд 4-5

Сабақтын ортасы

35 минут:

7 минут

8 минут

20 минут

  • Оқушылардын алғашқы білімін анықтау.

- learningapps.org. ғаламтор ресурсымен жұмыс жасау. Өзіндк жұмыс. Өз-өзін бағалау.

Дескрипторлар

  • Графикалық суреттерді web – парақшасына орналастыратын тэгдерді көрсете алады.
  • - web – парақшасының фон суреттерінің мекен жайын анықтайтын тэгдерді атап көрсетеді?
  • Оқушылар өздері құрастырып жатқан әлеуметтік желі веб парақшасына сүреттер еңгізіп, графикалық суреттерді фон ретінде қолданған. Келесі жұмыс барысын сабақ басында қойылған проблемалық сұрақпен байланытырасыз (анимация арқылы сайттын тиімділігін арттыру).

2. Теориялық материалды алғашқы оқып үйрену «Белгілеп отыра оқу» әдісін қолдану.

Сайт құру кезенінде мәтін мен суреті HTML – де жүгіртпе мәтін түрінде орналастыру.

- Интернет ресурстарын қолдана жүгіртпе жолды көрсетіп анықтайтын кейбір оқып үйреніңіз. goo.gl/EXgVJU (материал қосымшада берілген)

Бағалау

Бағалау ретінде оқушыларға салыстыру ақылы дұрыс жауап тандайтын кәртішке дайынданыз (2 косымша)№

Бірін бірі бағалау ұйымдастыруынызға болады. Дұрыс жауапты тақтада көрсетініз.

.

3.Зерттеу жұмысы

Берілген сілтемені қолдана отырып оқушыларға құрастырып жатқан әлеуметтік желі Web парақшасына анимация енгізуін ұсыныңыз.(Жүгіртпе жол HTML тегі немесе 38 қадам). Өзіндік жұмыс. Құрастырған критерийлерге сүйене отырып бір бірін бағалау.

Дифференциация

Дифференциация ретінде оқушыларға құрастырып жатқан әлеуметтік желі Web парақшасына аудио, видео орналастыруын ұсыныңыз.

Оқушылар дайын болған әлеуметтік желі сайттарын көрсетеді. Оқушылармен ой-пікір алмасып , мұғалімнен кері байланыс алады.

Слайд 6-7

Слайд 8

Сабақтын соңы

5 мин

Рефлексия.

- «Екі жұлдыз –бір тілек » әдісін қолданып Padlet.com ғаламтор ресурсында алған біліміне ой пікір білдіреді(веб парақшасындағы графикалық сурет)

Padlet.com

Слайд 9

Сабақ бойынша рефлексия

БыСпабақтын мақсаты/оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқу мақсатына барлық оқушылар жеттіме?

Жоқ болған жағдайда не себепті? Сабақтын дифференциациясы дұрыс өтілді ме?

Сабақтын уақыттық кезендері тұрақты болдыма?

Сабақ жоспарынан не және неге кету керек еді?

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтын қандай екі кезені жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:

2:

Сабақ туралы не білдім немесе немесе кейбір оқушылардын жетістіктері /қиындықтары. Келесі сабақта назарды неге аудару керек?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу