Ауруларды диагностикалау және емдеуде моноклоналды антиденелерді қолдану. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ: | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімніңаты-жөні: | ||||||
Сыныбы: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ тақырыбы | Ауруларды диагностикалау және емдеуде моноклоналды антиденелерді қолдану | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.4.5 - ауруларды диагностикалау және емдеуде моноклоналды антиденелерді қолдануды түсіндіру | ||||||
Сабақ мақсаты | Оқушылар: Ауруларды диагностикалау және емдеуде моноклоналды антиденелерді қолдануды сипаттайды | ||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар орындайалады:
| ||||||
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты лексика мен терминология Микрокөбею, ұлпа себіндісі (культура) көбейтілген бактериялар, тәсілі, жыныссыз, клондау, ұқсас, стерильдеу, жасанды жағдайларда, қоректік орта, қоректік заттар, антиденлер культурасы, қоршаған орта жағдайлары, миеломды жасуша, гибридомды жасуша Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы Микрокөбею – бұл … көп санын өндіру мақсатындағы … практика Ұлпа ... үшін әдетте құрамында … бар … салынады Циклдерді қайталау арқылы бір эксплантантаны … ұлғайтуға болады. Миеломдыжасуша………….. Гибридомдыжасуша……… Антидене мен антиген…………. | ||||||
Құндылықтардыдарыту | Бұлсабақоқушылардыңбойындакелесіқұндылықтардыакадемиялықадалдығын, жауапкершлігі мен көшбасшылығын, ұжымдажұмысжасауқабілеттеріндамытуғабағытталады. | ||||||
Пәнаралықбайланыстар | Химия: антидененіңхимиялыққұрылысы | ||||||
Алдыңғыбілімдер: | Антидене мен антиген әрекеттесуі /11 сынып/ антиденеқұрылысы | ||||||
Сабақбарысы | |||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 0-10 минут | Ой-қозғау: Кіріспе әңгіме. Антидене түзілу механизмінің ерекшеліктерін қайталаңыз (антидене-антиген реакциясы) Аяқталған тапсырманы тексеру жүргізіледі, мұғалім оқушылардың жауаптарының дұрыстығын түзейді, материалды дұрыс түсінуді қамтамасыз етеді. | Моноклональдыантиденелерөндірутуралысуреттер: | |||||
Сабақтыңортасы 11-33 | Моноклоналды антиденелерді қолданудың бір саласын зерттеңіз (MKAT). Зерттеу мәліметтерін кестеге жүйелеу. Олар моноклоналды антиденелерді қолданудың белгілі бір бағытының артықшылықтары мен кемшіліктері туралы ақпаратты іздеумен және саралаумен айналысады, олар осы бағытты бағалайды. Сыныптастарының алдында өз жұмыстарын қорғауға дайындық. (15 мин) ҚБ (I) Оқушылар жеке жұмыс парағында жұмыс жасайды. (15 мин) | Моноклональды антиденелерді дайындаудың қарапайым түсіндірмесі: http://www.abpischools.org.uk/page/modules/infectiousdiseases_immunity/immunity5.cfm | |||||
Сабақтыңсоңы 33-38 38-40 | Жиналған және орындалған мәліметтерді өзара тексеру жүргізіледі. Рефлексиямұғалімнің сұрақ қоюы негізінде жүзеге асады: | Видеоматериал:https://www.youtube.com/watch?v=FwHGngEo7c8 | |||||
Қосымшаақпарат | |||||||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||
Сабақтыңой-қозғаубөліміндеәртүрлідеңгейдежауаптықажетететінсұрақтарқолданылады. Оқушылардың антидене құрылысы мен моноклоналды антиденелерді өндіру сызбасын түсіндіруі мен оқушылардың алған білімдерін тексеру барысында оқушылардың қабілеттері ескеріле отырып әр түрлі деңгейдегі сұрақтар қойылады. | Сабақтың ой қозғау бөлімінде сұрақтармен алдыңғы білім тексеріледі Сызбалар жасайды және талқылайды Жеке ҚБ тапсырмасын орындайды | Сыныпта қозғалу барысында қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?