Жобаны қорғау. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Бөлім 7.3 А: Бағдарламалау шешімдер | Мектеп:
| Қостанай қ. ФМБ НЗМ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Жобаны қорғау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) | 7.3.3.2 жазуға сызықты және алгоритмдер шартымен программалау тілінде көрнекі ортада (мысалы, Lazarus) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийі | Біледі құруға презентация алып жүру үшін, өзінің сөз сөйлеу; Біледі қорғауға жобасы таңдап, қажетті ақпаратты құжаттама; Біледі критерийлер атты жобаны қорғау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар болады: • Ауызша қорғау. Тақырыбы лексика және терминология: Жобасы, қорғау, кезең. Project, protection, stage. Диалог / жазу үшін Пайдалы фразалар: Кезеңінде .... жүзеге асырылған... Жоба негізделген... Жобасымен жұмыс барысында ... | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Өмір бойы білім алу, өзара сыйластық арқылы қорғауға жобалар мен көңіл әр сөз сөйлеушіге. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу | Бағдарламаны көрсетеді шешу әр түрлі облыстардың ғылым мен техниканың әр түрлі елдер. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ дағдысын қолдану | Пайдалану ДК қорғау кезінде. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өмірмен байланысы | Пайдалану міндеттердің бірі-өз өмірі. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика есептер бағдарламалары. Орыс тілі – сауаттылық жобаны қорғау барысында. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Бағдарламалау бағдарламасы Lazarus. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басталуы 00-02 | Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, қатысушыларды тексеру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
03-08 | Менің айтып, немен айналысты оқушылар алдыңғы сабақтарда, тағы да айтамыз кезеңдерінде жобасымен жұмыс істеу. Жасаймыз қорытынды біз қорытынды кезеңінде және бүгін боламыз қорғауға жобалар. Айтуымның туралы сабақ тақырыбы мен мақсаттары. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
09-16 17-20 21-38 | Талқылаймыз регламенті (5 минут жобаны қорғау, 2 минут – сұрақтар) Анықтаймыз критерийлері бағалау үшін жобалар: 1) Импровизированное басталуы 2) Жұмыс істеу Қабілетін жоба 3) Көрнекі сүйемелдеу 4) Білу таңдауды негіздеу пайдаланылатын қосымшалардың Беремін кестелер оқушыларға бағалау үшін (өлшемдер соңғы бағаналардағы оқушылар қосуға байланысты қандай критерийлер бөлдік оқушылар жоғары)
Жобаларды қорғау, өлшемдерге сәйкес. Қалған оқушылар тыңдайды және бағалайды. Жобаларды қорғау жалғасады, келесі сабақ. (Болмаған жағдайда дайындалған презентацияларды қорғау үшін жоба пайдалануға болады осы мақсаты үшін түпкілікті қорғау, қорғауды іске асыру, келесі сабақта.) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңында 39-40 | Өткіземін, рефлексия: Менің кейбір оқушылар туралы айтып, олардың әсерлері жобалардан басқа оқушылар. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? | Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жеке өздерінің жобаларын дайындау. | Бағалау басқа оқушылармен жобаларды, сыныптастарының сәйкес бөлінген критерийлері. | Қозғалыс кезінде жобаларды қорғау. Жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік техникасы ДК. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?