Кеңістікте еркін секіру мен жүгіру жаттығулары. Доппен кеңістікте қозғалу еркін жаттығулары. Секіргіштермен, қарғымақтармен секіру жаттығулары. Берілген уақыт ішінде секіргіштерден секіру. Дене шынықтыру, 1 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар № 6
Пән: Дене шынықтыру Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім: Ойынға негізделген жаттығулар негізінде нысанды бақылау | I-тоқсан | ||||||
Күні:18.09.15.ж. | Мектеп:Талдықорған қаласындағы физика-математика бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||
Сыныбы:1А сыныбы |
| ||||||
Сабақтың тақырыбы: | Кеңістікте еркін секіру мен жүгіру жаттығулары. Доппен кеңістікте қозғалу еркін жаттығулары. Секіргіштермен, қарғымақтармен секіру жаттығулары. Берілген уақыт ішінде секіргіштерден секіру. | ||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме: | Физикалық жаттығулар кезінде пайда болатын температура, жүрек соғуының жиілігі, тыныс алу тәрізді денеде болатын өзгерістерді бақылай алу. (4б) | ||||||
Сабақ мақсаттары: | Физикалық жаттығулар мен қарапайым, өзгертілген топтық контекстте өз тәртібін бейімдеуді білу. | ||||||
Жетістік критерийлері: | Қарапайым кедергілерден секіру терминдерін түсіну, білу, өз бетінше қолдану әдістері. | ||||||
Тілдік мақсаттар:Оқушыларға арналған ғылыми /академиялық тілде жазылған. | Секіру, сермелу жаттығулары кезіндегі аяқтың дененің қозғалтатын дағдысын қалай түсінетінін сипаттау және көрсету. | ||||||
Құндылықтарды дарыту: | Негізгі секіру дағдыларының (НҚД) қайсысында жақсымын. | ||||||
Пән аралық байланыс: | Қазақ тілі. | ||||||
Акт қолдану: | Дағдыларды талдау, карточка қолдану | ||||||
Бастақы білім: | Оқушыларда үйде не/немесе балабақшада ойынға негізделген қозғалыстың алдыңғы тәжірибелерін жетілдіреді. |
САБАҚ БАРЫСЫ.
Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ-жұпптық жұмыс, Ж-жеке,Тәж -оқушы тәжірибесі, К-мұғалімнің көрсетілімі, Ф-фор.бағалау.
Сабақ кезендері: | уақыт | Сабақтағы іс-әрекеттер: | құрал жабдықтар (ресурстар) | ||
Сабақтың басы: | мөлшерленген | (Б, Ж.Тәж.К) Сапқа тұрғызу.Сәлемдесу. Сабақ барысын түсіндіру. Саптағы жаттығулар:Еркін жүгірулер.Сап түзіп жүру, асықпай баяу жүгіру, секіру, ырғу, керілу. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау. | Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік,ысқырық, конус, маркерлер, нығыздалған доптар. | ||
Сабақтың ортасы: | мөлшерленген | (Б, Тәж, ф) Оқушылар кеңістікте еркін секіру мен жүгіруді зерттейді. Оқушыларға секіру, сермелу дағдыларының не екенін түсінгендіктерін сипаттай және көрсету. Кең ашық кеңістікте мұғалім көмегімен немесе сыныптас арқылы1-2 жаттығу орындау. Доппен кеңістікте қозғалу, лақтыру, қағып алу еркін жаттығулары. Қауіпсіздік ережелерін қолдана білу. Секіргіштер және олардан секіру. Берілген уақыт ішінде секіргіш үстінен секіру. Оқушылар секіру сапасын жақсарту үшін секіріп және жүгіріп жүргенде оларға сұрақтар қою. Жаттығуларды дұрыс оқушыға сыныптың алдында жаттығуларын қайталата көрсету. Оқушылардан жүрек соғуының жиілігі мен тыныс алуларын секіруден кейін тексеру. Өзгерістер байқау. | Әр шараға арналған үлкен таза кеңістік. Оқушылар мен мұғалімге секундомер түрлі түсті белгілер мен конустар. | ||
Сабақтың соңы: | мөлшерленген | Соңында оқушылармен рефлексия жүргізу:
Сұраңыз: сіз күніне орта есеппен қанша уақыт жаттығулар жасауға жұмсайсыз? | |||
Саралау- оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау: бір оқушыдан күтілетін нәтиже, төзімділік, иілгіштік, шыдам/бұлшықет төзімділігі, дербес қолдау көрсету, уақытты ұтымды пайдалана отырып, сабақтың тығыздығына көңіл бөлу. | Бағалау- оқушылардың сабақ барысында үйренгенің бағалау үшін қолданылатын белгілі бір критерийлер бойынша тәсілдер арқылы бағалай алады. | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы: Денсаулық сақтау әдістері,сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері,сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережелерінің тармақтары. | |||
Сабақ бойынша рефлекия: 1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? | Сабақты оқыту жүзеге асырылды.Оқушылардың қашыққа жүгіру мен секіру жаттығулары арқылы денсаулықты сақтауды түсінді. | ||||
2.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? | Ия,топтарда қауіпсіздікті сақтай отырып жүгіру, секіру әдістерін орындады,сонымен қатар кеңістікті дұрыс пайдаланды. | ||||
3.Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? | Ия | ||||
4. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма ? | Ия | ||||
5.Сабақ жоспары қандай ауытқулар болды неліктен? | Ия, болды. Себебі,оқушылардың көбі жаңа тапсырмаларды бастапқыда толық түсінбеді, түсіндіруге уақыт бөлдік. | ||||
Жалпы оқушыларды бағалау: |
| ||||
Сабақтың жақсы екі аспектісі (оқытуға,үйренуге қатысты.) 1: Жұппен,топпен жұмыс және жаттығу жеке жүгіру дағдыларын жақсартады. 2: Өзін-өзі тәртіпке, шыдамдылыққа, төзімділікке, ептілікке баулиды. | |||||
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену) 1: Жоспарды дәл, нақты жоспарлап, жаттығуларды дұрыс түсіндіру қажет. 2: Топтық, жұптық іс - әрекеттерді жетілдіре отырып, жекелей тапсырмалар беріп сабақты өткізу. | |||||
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістігі(қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет ? | Сынып жаңа бағдарламаға жете үйренбей жатыр,себебі енді ғана енгізіліп жатқандықтан болар |
«Тексерген»
ӘБ жетешісі:________________ Усимбаев Рауан Біржанұлы.
« » қыркүйек 2015ж.
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?