Қарапайым иррационал теңдеулер. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 12-13 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
11.1В бөлім: n-ші дәрежелі түбір | Мектеп: Ақтау қаласындағы ХБН НЗМ | |||||
Күні :14.09.21. | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Cынып: 11 | Қатысқандар саны: | қатыспағандар: | ||||
Сабақ тақырыбы | Қарапайым иррационал теңдеулер | |||||
Cабақтың түрі | Жаңа тақырып | |||||
Осы сабақта меңгерілетін сабақ мақсаттары | 11.2.2.1 қарапайым иррационал теңдеулер мен теңсіздіктерді шешеді, мысалы, , | |||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||
Бағалау критерийі | Оқушылар:
| |||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
иррационал теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу барысын түсіндіреді.
иррационал теңсіздіктер. | |||||
Құндылықтарды қалыптастыру |
| |||||
Пән аралық байланыстар | Физика, сызу
| |||||
ИКТ пайдалану дағдысы | Интерактивті тақтада жұмыс жасай білу | |||||
Алдын ала білу керек | Түзудің ұғымы, параллель түзулер, кесіндінің ұзындығы, жылдамдық, үдеу | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 5 минут | Ұйымдастыру сәті: Оқушылармен сәлемдесу. Үй тапсырмасын тексеру | |||||
Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут 14 минут | Тақырыпты өзектендіру Бастапқы кезеңде, оқушыларға Бофорт есебін шешуді ұсыныңыз. Тапсырма: Бофорттың жел шкаласы желдің жылдамдығын өлшеуге жобаланған (бірінші сілтемені қараңыз). B - Beaufort саны, 0-ден 12-ге дейін өзгереді, оны мына формула бойынша табуға болады. , мұндағы s - жел жылдамдығы болады (миль/сағ). B = 11 Бофорт санына сәйкес келетін желдің жылдамдығын табыңыз. Қалай ойлайсыз, бұл қандай теңдеу болады? Оны қалай шешу керек деп ойлайсыз? Сабақ тақырыбы, оқу және сабақ мақсаттарын анықтау Жаңа материал(Білу және түсіну) Айнымалысы түбір таңбасының астында болатын немесе рационал (бөлшектік) дәрежеге шығару амалының астында болатын теңдеу иррационал теңдеу деп аталады.
Иррационал теңдеулерді шешу тәсілдері иррационал теңдеулерді оған эквивалентті болатын немесе оның салдары болатын рационал теңдеулерге түрлендіруге негізделген. Оқушыларға тақтада мысалдар беріледі.Берілген мысалдарды алдымен өздері шығарып, сыныппен талқылайды. Жеке жұмыс. Өзіндік жұмыс. Бағалау: Оқушылар орындаған жеке жұмыстарының жауаптарын бір бірімен салыстырады, дұрыс орындалмаған тапсырмалар тақтада талданады. Дескриптор:
| 1-7 слайд 8-9 слайд 11-12 слайд | ||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия
| 13 слайд | ||||
2 Сабақ 25 минут 12 минут | Жеке жұмысБағалау: Оқушылар орындаған жеке жұмыстарының жауаптарын бір бірімен салыстырады, дұрыс орындалмаған тапсырмалар тақтада талданады.Дескриптор:- n-ші дәрежелі түбірлердің қасиеттерін қолданады- Иррационал теңдеудің түбірін табады- Түбірлерді теңдеудің орнына қойып тексереді Топтық жұмыс.Оқушыларды 4 топқа бөліп берілген тапсырмаларды орындайды. Тапсырманы орындап болған соң, әр топ шешімдерін басқа топтармен алмасып тексереді. және пікір жазады. Соңында қателерді талдау жүргізіледі. Дескриптор:- Жаңа айнымалы енгізеді- Иррационал теңдеудің түбірін табады- Түбірлерді теңдеудің орнына қойып тексереді | 14-16 слайд 17 слайд | ||||
Сабақтың соңы 3 минут | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім; - нені толық түсінбедім; - немен жұмысты жалғастыру қажет, деген сұрақтарына оқушылар чатқа жауап жазады. Бұл мұғалімге келесі сабақта оқушының жазбасын негізге ала отырып сабаққа дайындалуға мүмкіндік береді. Үй тапсырмасы | 18-19 слайд | ||||
Дифференциациялау – қабілеті жоғары оқушылармен жұмыс жасауды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың тақырыпты меңгеруін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Здоровье и соблюдение техники безопасности | ||||
Дарынды оқушыларға қосымша 2 –дегі жоғары деңгейдегі тапсырмаларберіледі | Дәптермен жұмыс, оқушылардың бір-бірі бағалауы , ауызша сұрақтар қою, қосымша тапсырмалар беріп көру. | Аудиторияның жақсы жарықтануы; сыныптағы температураны реттеу | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаттары айқын болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына жетті ма? Жоқ болса, неге? Сабақтағы дифференциалдық дұрыс болды ма? Сабақтың барлық кезеңдері уақытымен жүрді ма? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма? | ||||||
Жалпы баға беру Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақтың өтуі және меңгерілуі жайлы)? 1: 2: Сабақтың жақсаруына не септігін тигізер еді? (сабақтың өтуі және меңгерілуі жайлы)? 1: 2: Сабақ кезінде сыныпта қандай жетістікті немесе қиындықты жекелеген оқушылардан байқадым? Алдағы сабақтарда неге көніл аудару керекпін? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?