Векторлар арасындағы бұрыш. Геометрия, 9 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.1А бөлім: Жазықтықтағы векторлар | Мектеп: Өскемен қаласының химия-биология бағытындағы НЗМ |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: |
Сабақ тақырыбы: | Векторлар арасындағы бұрыш |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 9.1.3.5 векторлар арасындағы бұрышты есептеу |
Сабақ мақсаттары |
|
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
|
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
есептің шешілу жолын түсіндіреді. Пәндік лексика мен терминология
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
егер.... болса, берілген вектор бағыттаушы вектор |
Құндылықтарды дарыту | Құндылықтар: Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, әсіресе топпен жұмыс істегенде, сол сияқты сыныппен талқылауға түскенде коммуникативтік дағдыларын дамытады. Топпен жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді. Өздік жұмыс барысында академиялық әділдік принциптерін басшылыққа алады. |
Пәнаралық байланыстар | - |
АКТ қолдану дағдылары | презентация |
Бастапқы білім | Векторлардың скаляр көбейтіндісі |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 2 минут | Ұйымдастыру кезеңі: (сынып оқушыларының сабаққа дайындығын тексеру, жұпқа бөлу) Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | презентация | |||||
Сабақтың ортасы 35 минут | Стартер. «Кіру билеті»/10 минут/Қосымша 1 Топтық жұмыс. Оқушылардың қызығушылығын арттыру. Білімдерін тексеру. 1-билет Векторлардың арасындағы бұрыштың анықтамасына сәйкес қай суреттегі бұрыш векторлар арасындағы бұрыш болатынын анықтау. 2-билет Екі вектордың скаляр көбейтіндісін табу 3-билет Вектордың ұзындығын табу. Өзара бағалау Жаңа тақырып. Жұптық жұмыс/ 8 минут
Go to стратегиясы/10 минут/Қосымша 2 Жұптық жұмыс Тапсырмсаныы орындау арқылы бағытталған кесінділер есептемесінің негізін қалаушы Норвегиялық ғалымды анықтайды (Вессель) Мақсаты: екі вектордың арасындағы бұрышты табу дағдысын қалыптастыру Өздік жұмыс/Тест/7 минут/Қосымша 3 Оқушылардың білім деңгейін анықтау. | Қосымша 1 Қосымша 2 Қосымша 3 | |||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия Досыма SMS | ||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Сабақ барысында өздеріне сенімсіз оқушылар белсенді оқушылармен жұмыс істеп, есепті шешу және талқылау барысында білімдері жоғарылап, сенімділігі артады. Сабақ жоспары сабақ барысында топтық талқылауда барлық оқушылардың қатысуын қамтамассыз етуге негізделген. | Қадағалау; Ынталандыру; Түрткі сұрақтар қою; Өзара бағалау; Өзін-өзі бағалау; Кері байланыс | Сабақ барысында оқушылар өздерін еркін ұстап, көтеріңкі көңіл- күйде болып, ынтымақтастықта жұмыс жасауларына жағдай жасаймын. Кабинет жабдықтарын қолдану барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтауын қамтамасыз етемін. | |||||
Сабақ бойынша рефлексия |
| ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?