Вегетативті жүйке жүйесінің қызметін сипаттау. Биология, 7 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 7.3С Координация және реттелу | Мектеп: Ақтау қ., ХББ НЗМ | |||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа тақырып | |||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 | Қатысқан оқушылар саны:: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | вегетативті жүйке жүйесінің қызметін сипаттау | |||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары: |
| |||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: | Біледі:
түсінеді:
Сипаттайды
топта жұмыс жасайды сабақ бойынша қорытынды жасайды | |||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттары
| вегетативті жүйке жүйесінің қызметін сипаттайды Пәндік лексика мен терминологиясы: Жүйке жүйесі, нейрон, импульс, рефлекторлық әрекет, еркін жауап беру Диалог құруға / жазылымға қажетті сөз тіркестері Вегетативті жүйке жүйесін ....бөледі | |||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Өзін-өзі тану | |||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану | Интербелсенді тақта қолдану, Интернет арқылы ақпарат табу | |||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Жануарлардың жүйке жүйесінің түрлерін біледі | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Сабақта орындалуы тиіс іс – әрекеттер | Оқыту ресурстары | ||||||||||||||||||||||||
Басы 0 – 3 минут | Ынтымақтастыру атмосферасын құру. | |||||||||||||||||||||||||
3-8 мин | Оқушыларға төмендегі сұрақтар беріледі:
| Презентация | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 8 – 15 мин 15-25 мин 25-35 | Д) Адамның эмоционалды қозғаушы күші бар реакциясын көрсететін күрделі бір реакция мысалын көрсету (қақпашының допқа қарай секіруі, жүгірушінің тапанша дыбысынан жүгіре бастауы. (Т) Әрбір топқа автономды жүйке жүйесін көрсететін, бөлек- бөлек жұмбақ - сурет таратыңыз. Оқушылар суретке қарай отырып, оны құрасытырып, суретте бейнеленген фактыларды жазып отырулары тиіс. (ҚБ) «Симпатикалық және парасимпатикалық жүйке жүйесінің қызметң» кестесін толтыру. «Перифериялық жүйке жүйесі» сызбасын құрастыру. | https://www.youtube.com/watch?v=lXiI8AJmd0A | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ аяғы 35 – 40 | Рефлексия.Чемодан, еттартқыш, қоқыс жәшігі Оқушыларға стикерлер таратылады. Оқушылар бүгінгі сабақта алған білімдерін, әсерлерімен ойларын стикерге жазады. Чемоданға – оқушы сабақта алған біліміне толық түсінген болса, үйге білім жүгімен кетіп бара жатса, стикерін салады. Еттартқышқа – оқушы сабақта алған білімдерін әлі де сенімсіз, қарастыру, ой елегінен өткізу керек екенін білсе, стикерін салады. Қоқыс жәшігіне - оқушы сабақта ешнәрсе түсінбесе стикерін салады. | |||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?