Анықталмаған интегралдың қасиеттері. (Жаңа тақырыпты меңгеру). Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 6 сабақ.
11.1САлғашқы функция және интеграл | Мектеп: | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Анықталмаған интегралдың қасиеттері (жаңа тақырыпты меңгеру) | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.3.1.3 - негізгі анықталмаған интегралдарды білу | |||
Сабақ мақсаттары | Анықталмаған интегралдардың негізгі кестелік түрлерін қарастыру. Анықталмаған интегралды табу дағдыларын, интегралдың қасиеттері мен әдістерін қолдана білу. | |||
Бағалау критерийлері | оқушы - функцияның интегралын дифференциалдаудың кері мәні екендігін түсінеді; - интегралдау ережелерін қолданады, - тәжірибеде кестелік анықталмаған интегралдарды қолданады. | |||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: - алғашқы функция қасиеттерінің қорытындысын түсіндіру; - интегралдау әдістерін қолдану бойынша әрекеттерге түсініктеме беру; Бөлім бойынша лексика мен терминология
Диалог / жазуға арналған пайдалы фразалар сериясы - Анықталмаған интегралды табу үшін алғашқы функция қасиеттерін қолданамыз | |||
Саралау түрі | Қиындық деңгейі бойынша, қолдау әдісі бойынша | |||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық, сыйластық, академиялық адалдық | |||
Бастапқы білім | Функция нүктедегі шегін табу, шектер қасиеттерін қолдана білу, алгебралық және тригонометриялық өрнектерді түрлендіре білу. |
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқыту ресурстары | ||||||||||||||||
Сабақтың басы | ||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин | Оқушылармен амандасу. Қолайлы психологиялық орта құру.
Үй жұмысын тексеру. | Презентация 1 слайд | ||||||||||||||||
Қайталау 4 мин | Топқа бөліп өткенді қайталау. Оқушыларға алғашқы функция мен анықталмаған интегралдарды қайталау және анықталмаған интегралдын қасиеттерінмен интеграл кестесін еске түсіруге ұсынылады.Оқушылар үш топқа бөлінеді.
| Презентация 2-3 слайд Қосымша №1 | ||||||||||||||||
Сабақтын ортасы | ||||||||||||||||||
Топтық жұмыс 18 мин 2 мин | Оқушыларға Tarsia әдісімен жұмыс жасауға ұсынылады.. Басқатырғыш топтық жұмысқа арналған. Оқушылар алтыбұрышты дұрыс жинау үшін,оның жақтары үйлесу керек. («Мысал»-«Жауап»)
Бағалау критерийі: -функция интегралын кері дифференцация ретінде түсінеді -анықталмаған интеграл қасиеттерін қолданады -интегралдығы өрнектерді кестелік мәнге әкеледі -интегралдын мәндік кестесін қолданады, - жауабын дұрыс жазады. Презентация арқылы тексереді Кері байланыс - Есептеуде анықталмаған интегралдын қандай қасиеттерін қолдандыңыздар - Тапсырманы орындау барысында қандай мағлұмат қолдандыңыз -Есептеудін ең қиыны не? Неге?
| Қосымша№2 Слайд №4 | ||||||||||||||||
Бекіту 8 мин 2 мин | Деңгейлік тапсырма орындау. Есептеудің қиындатылуына байланысты саралау Мұғалім оқушыларға үш тапсырма ұсынады,олар үш деңгеймен беріледі(жеңіл есептен күрделі есепке дейін) Анықталмаған интегралды есептеңіз Бағалау критерийі: -функция интегралын кері дифференцация ретінде түсінеді -анықталмаған интеграл қасиеттерін қолданады -интегралдығы өрнектерді кестелік мәнге әкеледі -интегралдын мәндік кестесін қолданады, -жауабын дұрыс жазады. Презентация арқылы тексереді Кері байланыс - Есептеуде анықталмаған интегралдын қандай қасиеттерін қолдандыңыздар - Тапсырманы орындау барысында қандай мағлұмат қолдандыңыз -Есептеудін ең қиыны не? Неге? | №3Қосымша №5-6 Слайд | ||||||||||||||||
Сабақтын соңы | ||||||||||||||||||
3 мин | «Бес саусақ» 1. Маған ұнағаны 2. Қиыдық туғызғаны 3. Мен үшін маңызды мағлұмат 4. Білгім келеді 5. Ұсыныстар | № 7 слайд | ||||||||||||||||
Үй тапсырмалары | Қосымша №4 |
Саралап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз? | Денсаулық пен қауіпсіздік ережелері | |
Жеке физиологиялық ерекшеліктеріне сәйкес Оқыту түріне байланысты саралау Қиындық деңгейі бойынша саралау Қолдау деңгейі бойынша саралау Жылдамдық бойынша саралау (үдеу, тереңдеу - мазмұн бойынша саралау) Өзігімен жұмыс жасай алуы немесе жауапкершілігі бойынша саралау | 1. Фронтальдық әңгіме барысында мұғалім оқушылардың жаңа терминдер мен ұғымдарды түсінуін, жаңа материалды мағыналы қабылдауын бақылайды; 2. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы 3. Сабақ соңында оқушылардың сабақтың мақсатына жетуі туралы рефлексия (ауызша). 4. Топтық жұмыстың жауаптарын тексеру (топтық бағалау және мұғалімнің бағалауы) | Денсаулық сақтау технологиялары. Пайдаланылған физикалық минуттар мен белсенді әрекеттер. Осы сабақта қолданылған қауіпсіздік ережелері. | |
Рефлексия Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты). 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?