Пропорционал кесінділер. Геометрия, 8 сынып, сабақ жоспары, 10 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көпбұрыштар. Төртбұрыштарды зерттеу | Мектеп: НЗМ Семей қаласы | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Чултуков Н.С. | ||||||
Класс: 8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Сабақ № 10. Пропорционал кесінділер | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.1.1.8 пропорционал кесінділер туралы теоремаларды білу және қолдану; 8.1.1.9 циркуль мен сызғыштың көмегімен кесіндіні бірдей n бөлікке бөлу; 8.1.1.10 пропорционал кесінділерді салу; | ||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Тілдік мақсаттар |
| ||||||
Құндылықтарды дарыту | Жұптық жұмыс жасау арқылы бірі біріне деген, өзге деген құрметті арттыру. Өзара бағалау стратегиясын қолдана отырып, өзінің жіне өзгенің еңбегін бағалай алу дағдыларын дарыту. | ||||||
Бастапқы білім | Фалес теоремасы. Кесінділердің өлшеу. Тең қатынас (пропорция). | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. | Слайд 1 | |||||
Сабақтың ортасы 5 мин | Ұжымдық жұмыс Пропорционал кесінділер туралы ұғымды беру. Дәріс. Теориялық материал. | Слайд 2-3 | |||||
Сабақтың ортасы 10 мин | Жұппен жұмыс. Практикалық тапсырма №1. «Пропорционал кесіндіні салу» Пропорционал кесіндіні салу. Оқушыларға «Қосымша 1» үлестіріліп беріледі. Салып болғасын, бірін бірі бағалайды. Мұғалім қадам-қадаммен тексереді. 2-жағдайды оқушылар өздігінен орындайды. Практикалық тапсырма №2. Кесіндіні тең бөліктерге бөлу. Оқушыларға «Қосымша 2» үлестіріліп беріледі. Салып болғасын, бірін бірі бағалайды. Мұғалім қадам-қадаммен тексереді. (Слайд №3) | Қосымша 1 Слайд 4-5 Қосымша 1 | |||||
15 мин | Жекелеме жұмыс Тақырып бойынша есептер шығару | Қосымша 3 | |||||
Сабақ соңы 5 мин | Рефлексия Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабақ несімен маған ұнады? Пропорционал кесінділер ұғымы шынайы өмірде қаншалықты жиі кездеседі? Тақырып мен үшін қаншалықты қызықты болды? Үй тапсырмасы Фалестің кері теоремасы. «Қосымша 4» үлестірмесіндегі есептер. | Слайд 7 Қосымша 4 | |||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||
Оқушыларды жұппен отырға кезде әртүрлі деңгейлі болуын қадағалау керек. | Оқушылар өздерін өздері және жұптарының жұмыстарын бағалайды. | Шынайы өмірлік мысалдарды шығаруда қолданысын көрсету. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?