Параллелограмм, ромб, тіктөртбұрыш, шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері. Геометрия, 8 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көпбұрыштар. Төртбұрыштарды зерттеу | Мектеп: НЗМ Семей қаласы | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Чултуков Н.С. | ||||||
Класс: 8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Параллелограмм, ромб, тіктөртбұрыш, шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.1.1.3 параллелограмм анықтамасын білу; 8.1.1.4 параллелограмм қасиеттерін қорытып шығару және қолдану; 8.1.1.5 параллелограмм белгілерін қорытып шығару және қолдану; 8.1.1.6 тіктөртбұрыш, ромб, шаршы анықтамаларын білу және олардың қасиеттері мен белгілерін қорытып шығару; | ||||||
Сабақ мақсаттары | -параллелограмм, тіктөртбұрыш, ромб және квадрат анықтамаларына, қасиеттеріне негізделген есептерді шығару; -параллелограмм, тіктөртбұрыш, ромб және квадрат тақырыбы бойынша алған білімдерін тиянақтау және бекіту. | ||||||
Жетістік критерийлері | - параллеограммның қасиеттері мен белгілерін есеп шешуде қолданады; - тіктөртбұрыштың қасиеттері мен белгілерін есеп шешуде қолданады; - ромб қасиеттері мен белгілерін есеп шешуде қолданады; - квадрат қасиеттері мен белгілерін есеп шешуде қолданады. | ||||||
Тілдік мақсаттар | - төртбұрыштың диагональдары өзара перпендикуляр болады,егер ... ; - параллелограмның қарама-қарсы бұрыштары ... ; - ромбының қабырғалары тең болғандықтан, оның периметрі ... ; - параллелограмм бұрышының биссектрисасы одан ... қияды; - параллель түзулер ... қияды; | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды оқуға, жауапкершілікке, байқампаздыққа, өз ойларын еркін айта білуге, өзіне сенімділікке тәрбиелеу | ||||||
Бастапқы білім | Үшбұрыштардың теңдігінің белгілері, параллель түзулерді қиюшымен қиғанда пайда болған бұрыштар, үшбұрыштың түрлері және қасиеттері | ||||||
Сабақтың түрі | Жаңа білімді бекіту сабағы | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 7 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Пысықтау сұрақтары:
| Слайд №1-6 Повторяем и систематизируем школьный курс геометрии. Крамор В.С., М.: Просвещение, 1992 г. 320 стр. (39-45 стр.) | |||||
28 мин | Жекелеме жұмыс. Форматифті бағалау | Қосымша 1 | |||||
Сабақ соңы 5 мин | Үй тапсырмасы Рефлексия Сабақтағы не нәрсе есіңізде жақсы сақталды?Не қызықтырды?Сізге ұнаған ең басты нәрсе не?Келесі сабақтың қандай болғанын қалайсыз? | Қосымша 2 | |||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Тапсырмаларды орындауларын дерліктей тексеріп, әр есептің толық шыққандығын қадағалау. Формативті бағалауды әр оқушы орындауға міндетті. | Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Интерактивті тақтаны қолдану | |||||
«Дидактикалық материалдардағы» берілетін тапсырмаларды толық орындату керек, себебі олар нақты оқу мақсатына нгізделініп жасалған. Қарқыны мықты оқушыларға қосымша материалдар беруге болады. | Есептерді дұрыс шығаруы бойынша, математикалық терминологияны дұрыс қолдануына байланысты бағалаймын. | Құндылықтар: Сызбаларды дұрыс, тапсырмаларды толық орындауға дағдыландыру |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?