Үшбұрыш бұрыштарының қосындысы. Геометрия, 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.3С бөлім. Түзулердің параллельдігі | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Үшбұрыш бұрыштарының қосындысы
| ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.3.7 үшбұрыш бұрыштарының қосындысы туралы теореманы және одан шығатын салдарларды қолданып, есептерді шығарады; | ||||||
Сабақмақсаты | Үшбұрыштың бұрыштарының қосындысы туралы теореманы қолданып есептер шығару | ||||||
Бағалау критерийлері | - үшбұрыш бұрыштарының қосындысы туралы теореманы қолданады; -теорема салдарын қолданады; -белгісіз бұрыштарды табады | ||||||
Тілдікмақсаттар | Оқушылар: - есеп шығаруды түсіндіреді; - бөлімнің терминдері мен ұғымдарына сүйенеді; - сызбадағы берілгендерді суреттейді. Пәнге қатысты лексика мен терминология: - параллель, қиылысатын, перпендикуляр түзулер; - қиюшы; - ішкі айқыш бұрыштар, ішкі тұстас бұрыштар, сәйкес бұрыштар; Құруға/жазылымға қажетті тіркестер: - екі параллель түзулерді қиюшы арқылы қиғанда ... пайда болады; - егер ішкі айқыш бұрыштар ... ; - егер ішкі тұстас бұрыштардың қосындысы ... ; - егер сәйкес бұрыштар ... ; | ||||||
Құндылықтардыдарыту
| Адалдық, серіктестік,денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. .Оқушылар топтық және жұптық жұмыс барысында бір-бірін тыңдап, құрметпен қарап, топтық жұмыстың нәтижесі үшін жауапкершілік танытады. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Сызу, дене шынықтыру | ||||||
Бастапқы білім | Үшбұрыштың бұрыштарының қосындысы туралы теорема | ||||||
Кәсіби даму мақсат | Оқытудың белсенді әдістерін қолдану арқылы серіктестік дағдыларын дамыту | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 5 мин Сабақтың ортасы 3 мин 5мин 5 мин 15мин 5 мин | Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, сынып тазалығына,оқушылардың дайындығына назар аудару Қайталау «Ыстық бәліш» ойыны арқылы жүргізіледі. Оқушылар допты бір біріне лақтыру арқылы өткен сабақты еске түсіреді. Лақтырған бала сұрақ қояды,ұстаған бала жауап береді. Бағалау: Мұғалімнің, оқушылардың бірін-бірі бағалауы «Жұбыңды тап» Оқушылар 1 карточкадан алады. 6 карточкада есептер,келесі алтауында жауаптары бар. Сол бойынша әр оқушы өз жұбын табады. Жұптық жұмыс Оқушылар жұптық жұмыс орындайды. «IQring" анықталып, мұғалім алдымен тапсырманы дұрыс орындаған жұпты мұғалімнің көмекшісі қылып сайлайды Бағалау: Мұғалімнің көмекшісі қалған жұптарды тексереді,бағалайды. Тақырыптың актуальдылығы Баскетбол добымен нысанаға доп лақтыру , оның тақырыппен байланысын анықтау арқылы жүргізіледі. Топқа бөлу Жұптық жұмыс нәтижесі бойынша саралап бірдей деңгейлі 4 топқа бөлу Топтық жұмыс Боулинг тек көңіл көтеру орталықтарында ғана емес, математика сабағында да ойнауға болады. Берілген бөтелкелерді доппен құлатамыз. Неше бөтелке құласа сонша балл. Құлаталмаған немесе аз құлатқан жағдайда мұңаймаймыз, есеп шығару арқылы ұпай жинауға болады. Бағалау: Топтардың бірін- бірі бағалауы, мұғалімнің бағыттаушы сұрақтар беру арқылы бағалауы. Кері байланыс: Жасырын хат жазу арқылы кері байланыс алу | Қосымша 1 НЗМ оқулығы 7 сынып Қосымша 2 Оқу бағдарламасынан НЗМ оқулығы 7 сынып Қосымша 3 Қосымша 4 | |||||
Сабақтың соңы 2 мин | Үй жұмысы: Оқулықтан 87 беттегі №4 есеп | НЗМ оқулығы 7 сынып | |||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер(жұптық жұмыс), оқушыға дербесқолдаукөрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу .Саралап бірдей деңгейлі топқа бөлу. | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Жұптық жұмыста әр жұптың жұмысын қадағалау, бағалау.Кері байланыс беру. Топтардың бірін- бірі бағалауы, мұғалім бағыттауыш сұрақтар беру арқылы бағалайды. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Ойын барысында ара қашықтықты сақтау, қозғалыс іс –қимылдар арқылы денені шынықтыру | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Қорытынды бағалау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?