Наполеон Бонапарттың жорығынан кейін Еуропа қалай өзгерді? Дүние жүзі тарихы, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Келісілді
«Тарих және география»
ӘБ жетекшісі
________
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім: Мемлекет тарихы және әлеуметтік-саяси ойды дамыту | Мектеп: Ақтау қаласы ХББ НЗМ | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: . | ||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Наполеон Бонапарттың жорығынан кейін Еуропа қалай өзгерді? | ||||||||
Сабақ түрі | Сабақ барысында студенттердің ғылыми-зерттеу қызметі арқылы жаңа тақырыпты зерттеу. | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Оқу мақсаты: 10.3.2.10 - Наполеондық соғыстар мен еуропалық елдерде капиталистік дамуды жеделдету арасындағы себеп-салдарлық қатынастарды белгілеу; 10.3.2.11 - Еуропада либералдық қоғамдық идеяларды таратуда Наполеон кодексінің мәнін бағалау | ||||||||
Тақырыптың тарихи тұжырымдамасы | Себептер мен әсерлер | ||||||||
Бағалау критерийлері | 1. Наполеон Бонапарттың (5) негізгі әскери науқандарын біледі, анықтайды 2. Наполеон Бонапарттың агрессиялық акцияларының үш себебін сипаттайды 3. Наполеондық соғыстардың салдарын қалыптастырады (оң және теріс - кем дегенде 4) 4. Наполеонның агрессивті науқандары мен Еуропадағы капиталистік қатынастарды кеңейту арасындағы байланысты (1-2) іздейді 5. Либералды идеяларды таратуда Наполеонның кодексінің маңыздылығын анықтайды | ||||||||
Тілдік мақсаттар |
| ||||||||
Пәндік лексикасы | Революция, Конституция, Республика, Ұлттық Ассамблея Бастилия, жалпы мемлекеттер, аристократия, буржуазия, шаруа қожалықтары, якобиндер, революциялық террор, гильотин, каталог, мемлекттік төңкеріс. | ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ғалымның өнегесі мен еңбектері арқылы оқушыларды білімді, дарынды, өнегелі болуға тәрбиелеу, отансүйгіштік сезімдерін арттыру. | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Политология | ||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интернет ресурстарды, ноутбуктарды, планшеттерді пайдалану | ||||||||
Бастапқы білім | Бұл тарау оқушылардың 7 сыныптағы әлем тарихынан алған біліміне байланысты құрылған. Басқарудың әртүрлі формаларымен танысқан (монархия, республика). | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | (Түсініктемелер беріп бір-біріңізге қолдау көрсетуді ұмытпаңыз!) | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы 7 минут | Сәлемдесу. Ұйымдастыру кезеңдері. Оқушылардың назарын сабаққа аударту. «Туған күні» ойынымен топтарға бөлінеді (оқушылар санының өсуіне қарай сапқа тұрады) әрі қарай үш топқа бөлінеді. Сабақ тақырыбы анықталған соң, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері таныстырылады. | ||||||||
Сабақтың ортасы 33 минут | Тапсырма №1
Дискриптор: 1. Наполеонның кемінде 5 негізгі әскери науқаны 2. кем дегенде 1-3 ұпайларды анықтаңыз Тапсырма №2 Топтық жұмыс,7 мин: Наполеонистік науқандардың себебін белгілеп, өз позицияңызды түсіндіріңіз Дискриптор: 1. кем дегенде 3 себеппен түсіндіріңіз. Тапсырма №3 жеке жұмысНаполеониялық соғыстардың оң (2) және теріс (2) салдарын жазыңыз
Тапсырма №4 жеке жұмысКодекстің үзіндісін оқып, 3 либералды идея мен уақытты біздің заманымызға сәйкестендіріңіз Наполеон кодексінен либералды идеялар
| http://propagandahistory.ru Карикатура «Элем тарихы» оқулығы 8 сынып «Мектеп» баспасы 2008 ж. 130-138 бет. | |||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия (қаламыңызды немесе қарындашыңызды микрофон ретінде пайдаланып сыныптасыңызды бағалаңыз) «Микрофон» Сыныптасыңызды 1 мен 5 аралығындағы ауқыммен бағалаңыз және өз бағаңызды дәлелдеп беріңіз | ||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
ФБ: мұғалім кері байланыс береді, оқушылардың жауаптарына түзетулер еңгізеді Топтың жұмысын смайликтармен бағалайды: Жарайсың Жақсы Ұқыпты бол Бірін-бірі бағалау
| |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?