Тригонометриялық теңдеулер және олардың жүйелерін шешу әдістері. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар.
Сабақ: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2А Тригонометриялық теңдеулер | Мектеп: Атырау қаласындағы НЗМ | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Жубанова Н.Ж | |||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Тригонометриялық теңдеулер және олардың жүйелерін шешу әдістері | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.3.12 - біртекті тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; | |||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Біртекті тригонометриялық теңдеудің анықтамасын біледі. Есеп шығару барысында жалпы тригонометриялық теңдеулерді шешу формуласын қолданады (негізгі және дербес).
| |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқытудың тілдік мақсаты Оқушылар: - кері тригонометриялық функциялардың және өзара кері функциялардың анықтамасы негізінде олардың қасиеттерін береді;
Бөлім бойыншалексика мен терминология
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
- m санының арктангенсы (арккотангенсы) деп, x бұрышының мәні … ;
– қарапайым тригонометриялық теңсіздіктер деп … түрдегі теңсіздіктерді атайды. | |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық: Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену, жаңаны тез игеруге дайын болу. Академиялық адалдық: Бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, жауапкершілік, мақсатқа ұмтылу, академиялық адалдық ұстанымдарын сақтау | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
| |||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | CASIO ғылыми калькулятормен жұмыс жасайды. | |||||||||||||||||
Бастапқы білім | Тригонометриялық формулалар, тригонометриялық функциялардың мәндері. | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы 1 минут 3 минут | І. Ұйымдастыру: Амандасу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. ІІ. Үй жұмысын тексеру. Көбейткіштерге жіктеу тәсіліне берілген тапсырмаларды талдау.
| |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 2 минут 3 минут 4 минут 1 минут 9+1 минут
4 минут | ІІІ. Дифференциацияланған тапсырма: Әр оқушы өз қалауы бойынша бір тапсырманы алып орындайды. Оқушылар орындарында отырып шығарады, мұғалім сыныпты жағалап жүріп әрбір оқушыға бағыт береді. Жауаптарын мұғаліммен салыстырып тексереді. Орта деңгейі: Жоғары деңгейі: Бағалау: Өзін – өзі бағалау. IV. Жаңа тақырыпты ашу Біртекті теңдеулерді шешу: түріндегі теңдеу І ретті біртекті теңдеу деп аталады. түрінде берілген теңдеу біртекті теңдеу болмайды, бірақ оны біртекті теңдеуге келтіруге болады. Сондықтан берілген теңдеудің оң жағын түрінде жазамыз.
ІІ ретті біртекті теңдеу деп аталады. осы түрге келтіреміз. Бұдан әрі квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеу ретімен теңдеуді шешуге болады. Мысал: 1. Теңдеудің екі жағын – ке бөлеміз.
Жауабы: Дескриптор: Білім алушы
2. – қа бөлеміз: Жауабы: Дескриптор: Білім алушы
3.
Жауабы:
Дескриптор: Білім алушы
V. Жұппен жұмыс: Сынып жұптарға бөлініп, барлығына бірдей тапсырмалар беріледі. №1 №2. №3. Бағалау: Жұптар бірін – бірі бағалайды. VI. Топтық жұмыс: Біртекті тригонометриялық теңдеулерді шешіңіз: Дескриптор: Білім алушы
| Үлестірме қағаздар CASIO ғылыми калькулятор Матем. домино | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | VІІ. Үйге тапсырма беру: Рефлексия жазу. Кері байланыс | |||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||
Көз жаттығулары. Сергіту сәттері Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | ||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия ТапсырмаСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?