Тригонометриялық теңдеулерді квадрат теңдеуге келтіру арқылы шешу, бірінші және екінші дәрежелі біртекті теңдеулерді шешу. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары. 3-4 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2A Тригонометрия | Мектеп: Атырау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 10 | Қатыспағандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Тригонометриялық теңдеулерді квадрат теңдеуге келтіру арқылы шешу, бірінші және екінші дәрежелі біртекті теңдеулерді шешу | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.4.7 тригонометриялық теңдеулерді квадрат теңдеуге келтіру арқылы шешеді, бірінші және екінші дәрежелі біртекті теңдеулерді шешеді. | ||||||
Сабақ мақсаттары | Тригонометриялық бірінші және екінші дәрежелі біртекті теңдеулерді шешуге есептер шығару | ||||||
Тілдік мақсаттар | Оқытудың тілдік мақсаты Оқушылар: тригонометриялық есептерді шешу үшін қарапайым теңдеулердің графиктері мен бекітілген мысалдарын қолдана отырып, синус, косинус, тангенс туралы білетіндерін талқылайды және жазады. Бөлім бойыншалексика мен терминология
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
| ||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқу, өз бетімен ақпаратты табу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға икемделу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, жұпта жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білу. Өз жұмысын дұрыс жауапен тексеруде азаматтық жауапкершілікке, адалдыққа тәрбиелеу. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Алгебра, геометрия, физика | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақтаны көрсету құралы және жазу құралы ретінде пайдалану. | ||||||
Бастапқы білім | Оқушылар біледі: тригонометриялық функциялар, олардың графиктері мен қасиеттері; өзара кері функциялар және олардың қасиеттері. | ||||||
Сабақтың барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызмет | Ресурстар | |||||
1 сабақ Сабақтың басталуы 1мин | I. Ұйымдастыру сәті: - оқушылардың зейінін шоғырландыру; - оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтау / ОМ; - оқушылардың "жақын даму аймағын", сабақтың соңына қарай күтуді анықтау. | Слайд 1-2 | |||||
3 мин 8 мин | II Қайталау. Оқушылар бірінші және екінші дәрежелі біртекті теңдеулердің анықтамаларын және шешу тәсілдерін қайталайды III. Теңдеулерді шешу Оқушылар кейбір теңдеулердің дайын шешімін қарастырады. Шешімді дәптерге жазып, мұғалімнен кеңес алады, нақтылайды, шешімнің дұрыс жазылуына назар аударады. Мысал. IV. Сыныппен тапсырмаларды шешу. Мұғалім студенттерге өздігінен шешуге арналған теңдеулері бар үлгіні ұсынады. Жауабы: | Слайд 3-5 Слайд 6-10 | |||||
8 мин | Топпен жұмыс: Жауабы: | ||||||
10 мин | Жұппен жұмыс: | ||||||
8 мин | Жеке жұмыс: | ||||||
Қосымша тапсырма: МАРК СХЕМА | |||||||
Сабақтың соңы 2 мин | VI. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: | Слайд 16 | |||||
Дифференциация | Бағалау Сабақ барысында мұғалімнің қалыптастырушы бағалауы-мұғалім жаттығулардың орындалуын бақылайды. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары нақты болды ма? Барлық оқушылар КБО-ға жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | |||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқу туралы, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал етуі мүмкін (оқу туралы, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарға не назар аудару керек? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?