Кері тригонометриялық функциялардың графиктері. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Келісілді «Математика» ӘБ жетекшісі |
Қысқа мерзімді жоспар
10.2.В Тригонометрия | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы: Кері тригонометриялық функциялардың графиктері | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 10.2.4.4 кері тригонометриялық функциялардың графиктерін салады; | |||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||
Тілдік мақсаттар | Арнайы лексика және терминология Кері тригонометриялық функция, кері тригонометриялық функция графигі, кері графикті түрлендіру: созу, сығу, оңға және солға жылжыту, кері тригонометриялық өрнектің мәндері. Диалог жүргізу мен жазуға қажетті сөздер қоры Кері тригонометриялық функцияның анықталу облысы Мәндер облысы Ең үлкен, ең кіші мәндері Үш тілде терминдермен таныстыру | |||||||
Құндылықтарды дарыту
| Ақпаратты іздейді және оны сыни көзқараспен талдайды; Еркін шығармашылық кеңістігін жолдастарымен құра біледі; Өзгенің пікірін тыңдайды және сыни баға береді; | |||||||
Пәнаралық байланыстар | ||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||
Бастапқы білім | Тригонометриялық функциялар | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 10 мин |
| |||||||
Сабақтың ортасы 20 мин 10 мин 17 мин 20 мин
| Топтық жұмыс. Оқушыларды топқа бөлу. Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, графиктерін салдырту. Бағалау: топтар бір-бірін бағалайды. Ол үшін бағалау дескрипторын құрастырады. Практикалық бөлік. Бағалау: мұғалімнің бағалауы Жұптық жұмыс. Алдында қарастырылған мысалдар негізінде келесі мысалдарды өз беттерінше жұпта ақылдаса отырып шығаруға бағыттау. Оқушылардың қалауымен тақтаға шығару. Оқушылармен бірігіп бағалау критерийін құрастыру Бағалау: оқушылар есептердің шешімін тақтаға шығарылған шешіммен салыстыра отырып, өзін-өзі бағалайды. Жеке жұмыс. Есептер шығару. Бағалау: мұғалімнің бағалауы Қосымша есептер. Оқушы жеке тапсырманы берілген уақыттан ерте бітірген жағдайда берілетін тапсырмалар. | Таратпа 11 слайд 14 слайд Таратпа | ||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Үйге тапсырмасы. Кері байланыс.
| |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Оқушыларға өз бетінше ізденіс жасау үшін қосымша тапсырмалар беріледі | Мадақтау Өзін-өзі бағалау Бағалау дескрипторы | 1. Қарым-қатынас мәдениетін нығайту. 2. Жағымды эмоционалдық, психологиялық ахуал орнату. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2. 2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2. 3. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды