Сунь Ятсеннің үш қагидаты Қытайды қалайша өзгертті? Дүние жүзі тарихы, 8 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Азия елдері. | Мектеп: | |||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||
Сынып:9 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||
Сабақ тақырыбы: Сунь Ятсеннің үш қагидаты Қытайды қалайша өзгертті? | ||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.3.1.1 – қоғамдық-саяси даму үлгісін сипатау: әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары
| қоғамдық-саяси даму үлгісін сипатау: әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия | |||||||||||||
Жетістік критерийлері | Оқушылар тарихи оқиғаларды дұрыс талдайды - сыни ойлау стратегиясын-Фишбоун әдісін қолдана отырып, бір қағиданы қарастырады - схемаларды толтырып, барлық класқа таныстырады. - Қытай қоғамының өзгерістері туралы қорытынды жасайды | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар: маңызды терминдерге анықтама беретін глоссарий жасау Бұл глоссарийдің мақсаты … Бірыңғай терминология өте маңызды, себебі … .... бұл акроним үшін ... Сондай-ақ,, бұл белгілі... | |||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Құндылықтарды дарыту: құндылықтарды дарыту: төзімділік, құрмет, басқа халықтардың тарихы мен әлеуметтік өмірін зерттеу арқылы жүзеге асырылады. Жаһандық азаматтық | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | География | Қытай Орналасуы | ||||||||||||
Қолдану дағдылары | алдын ала Білім 6-8 сыныптар үшін дүниежүзілік тарихтың мазмұнын қамтиды (әсіресе, 8 сынып). Әсіресе Парсы, Осман империясы, Үндістан және Қытай тарихы бойынша ХІХ ғасырдың - ХХ ғасырдың басындағы, саяси дәстүрлер мен экономикалық құрылымды қоса алғанда, білім өте маңызды. | |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақ басталуы 0-5 мин. 6-11 мин. | Ұйымдастыру бөлімі: Білімді өзектендіру мақсатында. Оқушыларға қытай мен Сунь Ятсеннің фотосуреттері көрсетіледі, оқушылар бүгін сабақта нені түсінуі керек. Бағалау критерийлері: 1.Келтірілген иллюстрацияларды талдайды Өткен тақырыптарды алдағы тақырыптармен өзара байланыстырады. Мұғалім иллюстрациялар туралы айтып, кері байланыс береді. Сабақта алдағы тақырып пен іс-әрекетті анықтау. Мақсат қою. Оқушылармен бірге Сабақтың мақсаты анықталады: • қоғамдық-саяси ағымдардың қоғам өміріне әсерін талдау (әлеуметтік либерализм және консерватизм, марксизм және социал-демократия) Оқушылар сын тұрғысынан ойлауды дамыту тапсырмасын орындайды. Оқушылар кестені "Білемін/Білгім келеді/білдім" стратегиясын пайдаланып, тек алғашқы екі бағанды толтыра отырып толтырады. | Презентация | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 12-17 мин. 18-23 мин. 24-30 мин 31-34 мин 35-38 мин | Қайталау. Мұғалім оқушыларға екі сұрақ қояды: - Түркияда жаңғырту қалай жүргізілді? - Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейін Қытайдың жағдайы қандай болды? Оқушылар бұл сұрақтарға жазбаша жауап береді. Кейін жұпта бір-бірін тексереді. Түсініктеме. Оқушылар мұғаліммен бірге Қытайдың Бірінші дүниежүзілік соғыстағы жағдайын еске алады. Мұғалім Қытайдың Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі жағдайы және Сунь Ятсеннің қызметі туралы әңгімелейді (оның үш маңызды принципі: халық билігі, ұлтшылдық, халық әл-ауқаты).
Оқушыларды топтарға бөліңіз және оларға "Сунь Ятсеннің үш халықтық принципі"көзін ұсыныңыз. Әрбір топ сыни ойлау стратегиясын - "Фишбоун"әдісін қолдана отырып, бір қағиданы қарастыратын болады. Мәтінді оқу жеке жүргізіледі, ал оны талқылау – топта. Топтар схемаларды толтырады және барлық класқа таныстырады. Табысты оқушыларды топқа жауапты етіп қою. Бағалау критерийлері: - оқушылар қағидатты қалыптастыру себептерін анықтай алады - оқушылар қытай қоғамындағы принциптерді жүзеге асыру фактілерін келтіреді - оқушылар Қытай қоғамының өзгерістері туралы қорытынды жасай алады. Бекіту. Оқушыларға кішігірім қорытынды жазуды ұсыныңыз: Сунь Ятсеннің үш принципі Қытайды қалай өзгертті? Бағалау критерийлері: - оқушы сыртқы саясаттағы өзгерістерді сипаттайды - оқушы мемлекет ішіндегі өзгерістерді сипаттайды - оқушы Қытайда болған өзгерістер туралы қорытынды шығарады. Сабақ соңында ББКБ кестесінің соңғы бағаның ,сабақ барысында не білгені және қандай сұрақтар әлі ашылмаған туралы толтырылады |
| ||||||||||||
Сабақ соңы 39-40 мин. | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Келесі сұрақтың біріне жауап беріңіз: - Мен өз көзқарасымды өзгерттім.... - Мен .... жайлы көп ақпарат алдым - Мен ... таң қалдым - Мен ... сездім - Мен...сәйкестендірдім | |||||||||||||
Дифференциациялау – сіз қандай әдістер арқылы қолдауды таныта аласыз? Қабілеті жоғары оқушылармен қандай жұмыстар жүргізуге жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылар сабақты меңгергендігін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қолдану | ||||||||||||
Дифференциациялау тапсырмаларды таңдау барысында белгілі бір оқушылардың қорытындысы арқылы анықталуы мүмкін. (Гарднердің интеллект Теориясына сай). Дифференциациялау сабақтың кез келген сатысында уақытты ескеріп өткізуге болады. | Бұл бөлімді оқушылар сабақ барысында неге үйренгендігін анықтай үшін пайдаланып, әдістер жазбасы ретінде пайдаланылады | Денсаулықсақтау технологиялары. Физминутка және белсенді жаттығулар орындату. Қауіпсіздік сақтау ережелерін ескеру. | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциялау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытша этаптары сақталған ба? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?