Сунь Ятсеннің "үш халықтық қағидасы" Қытайдың дамуына қаншалықты әсер етті? Дүние жүзі тарихы, 8 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2В бөлім: Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Азия елдері | Мектеп: Атырау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||
Күні: | Мұғалім аты-жөні: Боранбаева Ж. А. | ||
Класс: 8 | Қатысушылардың саны: | Жоқ бала саны: | |
Сабақтың тақырыбы | Сунь Ятсеннің "үш халықтық қағидасы" Қытайдың дамуына қаншалықты әсер етті? | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| ||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар білу керек:
Оқушылардың көпшілігі жасай алады:
Кейбір студенттер жасай алады:
| ||
Сабақ түрі | Тарихи деректерді анализі арқылы себептерді анықтай отыра салдарды анықтау және жүйелеу | ||
Бағалау критерийлері | - Оқушылар принциптің қалыптасу себептерін анықтай алады - Оқушылар қытай қоғамындағы принциптерді жүзеге асыру фактілерін келтіреді - Оқушылар қытай қоғамындағы өзгерістер туралы қорытынды жасай алады. | ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар біледі: мәтіндегі басты нәрсені көрсету, мәтінді кестеге және ұйымдастырылған инструментке айналдыру, жұпта тарихи оқиғаларды талқылау, тарихи оқиғаларды түсіндіру үшін сабақтың терминологиясын түсіну және қолдану Пәндік лексика және терминология - әлеуметтік либерализм, консерватизм, марксизм, әлеуметтік демократия, модернизация Диалог/жазу үшін пайдалы фразалар | ||
Алдыңғы білімдер | Бұл тақырып елдің күшпен ашылу кезеңінен кейінгі Қытайдың жағдайының білу, Қытайдың 8 елдің ықпал ету салаларына бөлінуіне, сондай-ақ 1898-1901 жылдардағы бокс көтерілісінің нәтижелерін білуге негізделген. |
Сабақтың барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызмет | Ескерту. Қосымша ақпарат | ||
0 – 5 мин 6 – 10 мин | Мұғалім оқушылардың назарын аудару және тақырыптардың сабақтастығын қамтамасыз ету үшін карта мен карикатураны қолданады. Карта мен карикатура бойынша нақтылайтын сұрақтардың көмегімен оқушылар Қытай тарихы бойынша алдыңғы тақырыптарды еске алуы тиіс. Қорытынды ретінде мұғалім оқушылардың көмегімен Қытайдағы ұлттық күрестің өсуі туралы айтады. Оқушылармен бірге мұғалім сабақтың тақырыбын тұжырымдайды және оқу мақсаттарын талқылауға қатысады. Саяси ағымдар туралы білім деңгейін тексеру үшін мұғалім жұпта презентациядағы кестені қолдана отырып, саяси идеологияның негізгі құндылықтарын түсінуді тексеруді ұсынады. Өзара тексеру үшін мұғалім дұрыс нұсқаны көрсетеді. Оқушыларға кері байланыс береді. Осы кестені бағалағаннан кейін студенттер жұпта сұрақ қояды: қоғамдық-саяси ағымдар кез-келген қоғамның өміріне қандай әсер етуі мүмкін? | Презентация 1-2 слайд Бұл жұмысты презентацияда да, карталарда да жасауға болады. (презентация және карталар) | ||
10 – 15 мин 16 – 30 мин | Мұғалім XIX ғасырдың екінші жартысы мен екінші дүниежүзілік соғыстың соңына дейін Қытай өз аумағында соғыс жүргізгенін түсіндіреді. Осы кезеңде болған негізгі оқиғаларды ашып, оқушылардан негізгі ойларды жұмыс дәптерлеріне жазуды сұрайды.
Топтардағы студенттер Фишбоунның графикалық ұйымдастырушысы және Сунь Ятсеннің үш қағидасы бойынша мәтін алады. Оқушылардың міндеті материалды зерттеу және дескрипторларға сәйкес осы принциптің құрылуын негіздейді: - Оқушылар принциптің қалыптасу себептерін анықтай алады - Оқушылар қытай қоғамындағы принциптерді жүзеге асыру фактілерін келтіреді - Оқушылар қытай қоғамындағы өзгерістер туралы қорытынды жасай алады. Мұғалім топтық жұмыс кезінде оқушылардың тапсырмаларды орындау дербестігін сақтай отырып, жұмысты бақылайды және бағыттайды | Қытай 20 ғасырдың басында. https://books.google.kz/books?id=eoiZBoww3TMC&pg=PA42&lpg Сунь Ятсеннің үш халықтық қағидасы "Біріккен одақтың" революциялық қызметі. Сунь Ятсеннің "үш халықтық қағидасы" Сунь Ятсеннің саяси қызметі http://skachat-referaty.ru/politicheskaya-aktivnost-sun-yat-sena Сунь Ятсеннің http://xreferat.com/35/4595-1-sun-yat-sen.html Қытай революциясының конфуцийы http://www.aif.ru/society/history/konfuciy_kitayskoy_revolyucii_10_faktov_o_sun_yatsene
| ||
34-38 мин 38-40 мин | Уақыт өткеннен кейін студенттер бағдарламаның мағынасын ашады және Сунь Ятсен дәлелдері мен фактілерін келтіреді. Сабақ соңында мұғалім алған білімдерін PETT кестесі бойынша қорытындылауды ұсынады | Оқушыларды бағалау: Дескриптор бойынша өзін-өзі бағалау Басқа топтың өзара бағалауы Мұғалімнің бағалауы - жұмыс бойынша кері байланыс. | ||
Қосымша ақпарат | ||||
Саралау - сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттердің алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Құндылықтарды дамыту Пәнаралық байланыстар АКТ дағдылары | ||
Қосымша қолдау: Сіз студенттерге критерийлер мен дескрипторларды ұсына аласыз Неғұрлым күрделі тапсырма: PETT кестесі бойынша жалпылау | Түрлі критерийлер бойынша формативты бағалау мүмкіндігі бар: Оқушылар сыныптастарының ауызша және жазбаша үлестерін өздері жасаған критерийлерді қолдана отырып бағалай алады. | Бостандық пен тәуелсіздік құндылықтарын үйрету |
Рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары нақты болды ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Сабақтың атмосферасы қандай болды? Менің сараланған жұмыс тәсілім жақсы жұмыс істеді ме? Мен тапсырманы уақытылы бердім ба? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізгім келеді және неге? |
| |
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты қандай екі нәрсе жақсарта алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?