Құрастыру қондырғысының 3D моделі. Кітапханамен жұмыс. Графика және жобалау, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары. Өнер.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Техникалық, сәулеттік құрылыс және ақпараттық графика элементтері

Күні:

Сынып:

Сабақ

Мұғалімнің аты-жөні:

Сабақ тақырыбы

Құрастыру қондырғысының 3D моделі. Кітапханамен жұмыс.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.6.2.1

Графикалық редакторға шығарылатын немесе бір бөліктен тұратын қосылыстың құрастыру сызбасын құру (кітапханаларды пайдалану)

11.6.2.2

Құрастыру қондырғысының 3D моделін іске қосыңыз

Сабақ мақсаттары

Оқушыларға логикалық, аналитикалық және кеңістіктік ойлауды дамытуға ықпал ететін құрастыру сызбаларын, олардың кескіні ережелерін, сызбадағы егжей-тегжейлі мәліметтерді тануға үйрету. Графикалық редакторда құрастыру блогының 3D моделін жасаңыз.

Бағалау критерийлері

• құрастыру сызбалары бойынша мәліметтерді зерттеу;

• құрастыру сызбаларының бөлшектерін ажыратады;

• жалғау бөліктерінің түрлерін таниды;

• Графикалық редакторда құрастыру блогының 3D моделін жасайды;

  • • Сыныптастарына құрастыру қондырғысының 3D моделін құруға көмектесетін алған білімдері мен дағдыларын көрсетеді;

 Тілдік мақсаттар

Графика. Жоба.

Оқытудың тілдік мақсаты

Оқушылар:

Кескіндерді визуалдау мен ақпараттарды беру әр түрлі қызмет (ғылым, өнер және техника) салаларында және адам өміріндегі алатын орны туралы пікірлерін айта алады.

Пәндік лексика және терминология

Сызба аспаптары, рейсшина, жабдықтар жиынтығы, лекала, транспортир.

Графика, проекциялау, түйіндесу, визуалдау.

Сызу, өлшеу, белгі қою.

Диалог/жазу үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы

Берілген кескіндерден…ақпарат алуға болады.

Графикалық кескіндердің деректерін тағайындауда…

Кескіндерді визуалдау мен ақпараттарды беру әр түрлі қызмет (ғылым, өнер және техника) салаларында және адам өміріндегі алатын негізгі орның…

Берілген салуларды орындауда…

 Құндылықтарды

 дарыту

- ашықтық;

- ынтымақтастық;

- өздерін және өз жұмыстарын алға жылжыту мақсатында графика және жобалаудың түрлерін меңгереді;

- практикалық жұмыс барысында оқушылар бір-бірлеріне ашық пікір білдіреді;

- өз жұмысына жауапкершілікпен қарайды, сабаққа белсене қатысады;

МИССИЯ

Сапалы білім беру мен құндылықтарды енгізу арқылы өзі, өз елі үшін және әлемдік жауапкершілікті сезінетін табысты, дербес, зияткер тұлғаны дамыту, тәрбиелеу.

Өнер пәнінде мектеп Миссиясы практикалық жұмыстар арқылы іске асырылады.

 Жаһандық

 азаматтық

Әлемге әйгілі сәулетшілердің, инженерлердің атақты жұмыстарымен танысады, проекциялаудың үш көрінісін сызу кезінде графика және жобалаудың тарихын, түрлерін меңгереді.

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта арқылы презентация көрсетіледі, проекцияның үш көрінісін сызу кезінде интерактивті тақтаның графикалық мүмкіндіктері қолданылады;

Пәнаралық байланыстар

Геометрия, математика және өнер сабақтарымен тығыз байланысты.

Бастапқы білім

Проекциялардың негізгі түрлерін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

• Сабақтың басталуы

ми шабуылы

3 минут

Құрастыру сызбаларын таныстыру

5 минут

Топтастыру

«Санамақ» әдісі бойынша

3 минут

• Сабақтың ортасы

Тапсырма

1 минут

Критерийлер

3 минут

Сабақтың практикалық бөлігі

15 минут

Саралау

• презентация және

өзара бағалау

әдісі

Бағдаршам

6 минут

Құндылықтар

Сабақтың соңы

4 минут

кері байланыс

Сұрақ-жауап әдісі

Сабақтың қысқаша мазмұны

Құрастыру сызбасы туралы ақпаратты презентацияlf көрсету.

Мұғалім презентация материалы туралы сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап негізінде студенттермен бірге біз сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын ашамыз.

1. Сіз презентациядан не білдіңіз?

2.Қандай құрастыру сызбаларын білесіз?

3. Бұл тақырып біздің сабағымызбен қалай байланысты?

Оқушылар топқа біріктіріліп, берілген тақырып бойынша құрастыру қондырғысының 3D моделін «Санамақ» әдісі бойынша жасайды.

• Оқушыларға практикалық тапсырма беріледі.

Тапсырма: құрастыру сызбасының күрделілік деңгейін, бөліктің көлемін, берілген тапсырманың функционалды мақсатын анықтаңыз және оны сыныпқа ұсына отырып, графикалық редакторда құрастыру қондырғысының 3D моделін құрыңыз.

Әрі қарай студенттермен тәжірибелік жұмыстың критерийлерін талқылаймыз;

Практикалық тапсырма критерийлері:

• құрастыру сызбалары бойынша мәліметтерді зерттеу;

• құрастыру сызбаларының бөлшектерін ажыратады;

• құрастыру сызбасының бөліктерінің сызу элементтерінің реттілігін анықтайды;

• Графикалық редакторда құрастыру блогының 3D моделін жасайды;

• құрастыру қондырғысының 3D моделін ұсынады

• Критерийлерді жариялағаннан кейін студенттер топтарда ғылыми-зерттеу және практикалық жұмыстар жүргізе бастайды. Жұмысты орындау барысында студенттер критерийлер негізінде жұмыстар жүргізеді.

• Оқушылар тапсырманың қиындық деңгейін өз қажеттіліктері мен ақыл-парасатына қарай дербес анықтайды, Говард Гарднер әдісіне сәйкес оқушының ақыл-ойы тән:- визуалды-кеңістік; (сезіну, сезіну, сурет салу)- натуралистік; (табиғаттан алынған сурет)- ішкі; (интеллект, ішкі барлауды сипаттау және қалпына келтіру, өнімділік);- дене - кинестетикалық; (шынымен дене, объектіні сезіну, орындау);

Топтағы оқушылар таныстыруларымен танысады және қорғайды. Ұсынылған топты бағдаршам әдісін қолдана отырып, басқа топ студенттері бағалайды

Өзара бағалау процесі студенттерге академиялық адалдықты және құрдастарының лайықты сынын қабылдауды тәрбиелейді, болашақта олар қорытынды жасай алады және оларды келесі жұмыста қолдана алады.

Топтағы практикалық жұмыс барысында бір-біріне құрмет, өмір бойы оқу сияқты құндылықтар сіңіріледі.

Рефлексия мақсатында оқушыларға сұрақтар қойылады.

Өткізілген материалға қатысты сұрақ-жауап әдісі, мұнда оқушылар ұнаған нәрселеріне жауап береді және сабақта алған білімдерін қайда қолдана алады.

Мұғалім сабақта белсенділік көрсеткен оқушыларды атап өтеді.

https://www.youtube.com/watch?v=kH2ETrEBfNE

Саралап оқыту

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Практикалық жұмыс барысында дифферениациялық тапсырма Howard Gardner әдіснамасына сәйкес студенттің ақыл-ойы бойынша берілді. Тапсырманы оқушылар өздері таңдап алады.

Синтездеу

Көрме

Өзара бағалау

«стикер» әдісі

Сабақтың соңы

Кері байланыс

«Сұхбат»

Практикалық жұмыс барысына құрал-саймандарды қолданғанда сақ болу, пышақты жоғары көтермеу, сызғыштарды, циркуль т.б. заттарды лақтырмай ұқыпты ұстау, қолөнер бұйымдарымен ноутбуктарды қолданғанда қауіпсіз пайдалану және сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу