Технологиялық мазмұнмен есептерді шешу процесінде пәннің нысанын түрлендіру. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары, 9 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | |||||
Күні | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Технологиялық мазмұнмен есептерді шешу процесінде пәннің нысанын түрлендіру". | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Геометриялық денелердің пішін құру заңдылығы 10.4.1.1. Геометриялық денелердің пішін құру негізгі заңдары мен принциптерін білу 10.4.1.2 пішін құру тәсілдері мен түрлендіру туралы білім мен түсініктерді көрсету (көп қырлы және қисық беттер)) | |||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар үйренеді: Барлық. Геометриялық денелердің пішін құру заңдары мен принциптерін білу пішін құру тәсілдері туралы білім мен түсініктерді көрсету. Түрлі беттері бар күрделі емес бөлшектер арқылы көрсету. Көпшілігі. Әр түрлі беттері бар бөлшектерді сызу және түрлендіру. Заттың сөздік сипаты бойынша түрлендіру тапсырмаларын орындау Кейбір. Әр түрлі беті бар бөлшекті шығармашылық түрде талдау және түрлендіру | |||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: Беттердің әр түрлі түрлері бар заттардың формаларын талдай алады пішін құру тәсілдерін көрсетеді | |||||
Тілдік мақсаттар
|
| |||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы оқу | |||||
Пәнаралық байланыстар | Технология, Көркем еңбек, геометрия, | |||||
Бастапқы білім | Көрнекі сурет бойынша бөлшектің проекциясын жобалау, құру, бөлшектің ойлы бұрылуы және жаңа қалыпта аксонометриялық проекциясын сызу | |||||
АКТ қолдану дағдылары |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Мұғалімнің әрекеттері (Оқу мақсаттарына қалай жетуге болады?) | Оқушылардың қызметі | Бағалау (орындау әрекеттері) | Дифференциация түрлері (орындау әрекеттері) | |||||||
Сабақтың басы (10мин.) |
|
|
|
| |||||||
Негізгі бөлігі (25 минут) | ЖЖ/ҚЖ «"миға шабуыл" - 3 минут» Міндет: түсіну деңгейін орнату, кемшіліктерді жою. Топтық жұмыс 15 минут Мақсаты: бейнелі ойлау қабілетін арттыру және дербестік деңгейін арттыру Тапсырма: (рис. 23). " белгілер бойынша дайындаманы оймен өңдегеннен кейін, қажетті кесінділері бар сызбаны орындаңыз". Бөлшектер дайындамасының бастапқы бейнесі аксонометриялық проекциямен ұсынылған, оның бетіне белгі салынған. Сондай-ақ тапсырмада, көрсетілгендей белгілеу бойынша дайындаманың барлық қалыңдығы бойынша керек емес бөлшектерді алып тастау керек. Мұндай тәсіл олардың кеңістікте ойлау қабілетін едәуір арттырады. (сур. 24). Сызбалар бойынша дайындаманың бөліктерін ойша алып тастаңыз және сызбаны қажетті тіліктермен аяқтаңыз. Бұл тапсырмада дайындаманың бастапқы бейнесі сызба түрінде берілген. Тапсырманы орындау алдында оқушыларға графикалық іс-әрекеттерді орындау реті туралы хабарлау қажет. бастапқы формадағы түрлендіру барысында бөлшектің сызбасын құру. Мұндай міндеттерді шешуде келесі іс-қимыл жоспарынан ұстану ұсынылады: 1) бастапқы пішін өзгергенге дейін заттың құрылымдық элементтерін анықтау; 2) таңба элементтерінің оған байланыстарын орнату беті; 3) конструктивтік толықтыру орнын анықтау заттың пішінін өзгерту; 4) кеңістікте проекцияның қасиеттерін анықтау зат нысанын өзгерту процесін ұсыну 5) заттың жойылатын бөлігінің нысанын ұсыну; 6) заттың өзгертілген (жаңа) нысанын ұсыну 7) жаңа формадағы заттың графикалық бейнесін орындау; 8) Сәйкестігін тексеру және белгілеу; және бастапқы деректер. | Тапсырманы ойлайды Жазықтықта тапсырманы орындайды Тапсырманы ойлайды Жазықтықта тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап бере алады.
| КБ Білім алушылар: белгі бойынша элементті өзгертеді қалаған тіліктерді анықтайды Дескрипторы: оқушы: Суретті қарастырады Бөлшектің бөліктерін белгілейді Кесіндіде бөлшекті ойша сызады | оқу мотивациясының жоғары деңгейі бар оқушыларға конструкциясы бойынша күрделі есептерді таңдау. танымдық белсенділігі төмен оқушыларға қарапайым таңбалармен тапсырмалар ұсыну. оқу мотивациясының жоғары деңгейі бар оқушыларға конструкциясы бойынша күрделі есептерді таңдау. танымдық белсенділігі төмен оқушыларға қарапайым таңбалармен тапсырмалар ұсыну. | |||||||
Сабақтың соңы (5 минут)
| Сабақтың қорытындысын шығару (5 мин) Сіз қойылған мақсатқа қол жеткіздіңіз бе? Мақсатқа жетуге не көмектесті/кедергі жасады? | Өзін-өзі бағалау және өзгелерді бағалау | |||||||||
Сабақ бойынша мұғалім рефлексиясы |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?