Бейнелердің түрі мен құрамын түрлендіру (графикалық жұмыс). Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары, 5 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | |||||
Күні | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Бейнелердің түрі мен құрамын түрлендіру (графикалық жұмыс) | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.3.1.1. Проекциялау әдістерін өзгертумен заттардың сызбаларын орындау | |||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар үйренеді: Барлығы. Бейнелер бойынша қарапайым түрлендірулерді орындау Көпшілігі. Проекциялау әдістерін өзгертумен заттардың сызбаларын орындау Кейбір. Түрлендіру және аксонометриялық проекцияда бейнелеу | |||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: бөлшектерді түрлендіреді және сызады | |||||
Тілдік мақсаттар
|
| |||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы оқу | |||||
Пәнаралық байланыстар | Технология, көркемдік еңбек, геометрия, | |||||
Бастапқы білім | Көрнекі сурет бойынша бөлшектің проекциясын құру, аксонометриялық проекциялар | |||||
АКТ қолдану дағдылары |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Мұғалімнің әрекеттері (Оқу мақсаттарына қалай жетуге болады?) | Оқушылардың қызметі | Бағалау (орындау әрекеттері) | Дифференциация түрлері (орындау әрекеттері) | |||||||
Сабақтың басы |
|
|
|
| |||||||
Негізгі бөлім | ЖЖ/ҚЖ "миға шабуыл" - 3 минут Мақсат түсіну деңгейін орнату, кемшіліктерді жою. мазмұнды ашуға көшу . Кеңістікте орналасуын алдын ала ойлай отырып, заттарды салуға арналған тапсырманы орындау бойынша практикалық жұмыс. Кеңістікте заттарды (олардың бейнелерін) оймен жылжыту қабілетін дамыту. Заттардың қасиеттерін кеңістікте өзгерту мен байланыстыру, оны жан-жақты тануды қамтамасыз ететінін атап өту маңызды. Топтық жұмыс 15 минут Мақсаты Кеңістікте бейнелі ойлау жүктемені арттыру және өзіндік жұмыс істеу дәрежені арттыру. Тапсырма бөлшектің штрихталған жазықтығын фронтальды жазықтықтың проекциясына параллель орналасатындай етіп оймен бұрыңыз. Жаңа жағдайда бөлшектің үш түрін жасаңыз" | Терминді түсіну нұсқасын ұсынады Сұрақтарға жауап береді. Бөлшектерді жұмыс дәптерінде сызады Бөлшектерді терең талдайды | Сигналдық карточкалар Көк-жауап беруге дайын Қара -жауап жоқ КО Білім алушылар: Сөздік сипаттама мен сурет бойынша бөлшектерді түрлендіруді орындайды Дескрипторлар: Білім алушылар: - затты ойша айналдырады Алдыңғы жазықтыққа параллель сызылған бөлігін қояды Жаңа жағдайда үш түрі бар көріністерді орындайды. | Жетекші -нақтылау арқылы қолдау көрсетеді танымдық белсенділігі төмен оқушылар түрлендіру арқылы қолдау. Әр оқушының орындалған тапсырмасының деңгейін бақылау парағына бекіту | |||||||
Сабақтың соңы | Сабақтың қорытындысын шығару (5 мин) Сіз қойылған мақсатқа қол жеткіздіңіз бе? Мақсатқа жетуге не көмектесті кедергі жасады? | Өзін-өзі бағалау және өзгелерді бағалау | КБ Оқушылар: Осы сабақта алынған білімдері мен дағдыларды көрсетеді | Мұғалімнің комментарийі | |||||||
Сабақ бойынша мұғалім рефлексиясы |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?