Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер және олардың жүйелері. Алгебра, 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Екі айнымалысы бар теңдеулер, теңсіздіктер, және олардың жүйелері | Мектеп: | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты- тегі: | |||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер және олардың жүйелері | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме | 9.2.2.2. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер жүйесін шешу | |||||
Сабақ мақсаттары:
|
| |||||
Бағалау критерийлері |
| |||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Оқушылар топпен, жұппен жұмыс жасайды. Мұғалім бағыт бағдар береді. Оқушылар білмеген сұрақтарын немесе есептерін мұғалімнен немесе қасындағы оқушыдан сұрай алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология Теңдеулер жүйесі..., графиктік тәсіл Теңдеулер жүйесін шешу тәсілдері Қосу тәсілі, алмастыру тәсілі Функция, координата жазықтығы, екі функция графиктері, Графиктердің қиылысу нүктесінің координатасы Шешімі, жауабын тексеру Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Бұл теңдеулер жүйесін шешу үшін, ..... ..... қосу / алмастыру / графиктік тәсілді қолданамын Графиктік тәсілді қолдану үшін, ... ... алдымен у-терін тауып, әрбір теңдеуді функция ретінде қарастырып, графиктерін саламын. ... шешімдерін геогебрада тексеремін
| |||||
Құндылықтарды дарыту | Ұқыптылыққа тазалыққа , тәрбиелеу. Сабақ өту барысында жүйелі жұмыс істеуге, баулу. Топтарға біріктіре отырып бір-бірімен ой бөлісуге, бір-бірінің пікіріне құрметпен қарауға, сыныпта ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыруды дамыту. | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Жаңа тақырыпқа қатысты материалдарды слайд арқылы көрсетіп, интербелсенді тақтаны пайдалана отырып және geo-gebra бағдарламасында көрсету, BILIMLand сайтымен жұмыс жасауhttps://bilimland.kz/ru/subject/algebra/9-klass/nelinejnye-uravneniya-s-dvumya-peremennymi https://yadi.sk/i/I-dXzdtosWtMn https://bilimland.kz/ru/subject/algebra/9-klass/nelinejnye-uravneniya-s-dvumya-peremennymi | |||||
Оқытудың өмірмен байланысы | Тақырыптың өмірмен байланысын теориялық материалды талқылағанда мысалдар арқылы түсіндіру. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Теңдеулер мен теңсіздіктер жүйесін шешу және оларды графиктік бейнелеу келешекте алгебраның басқа бөлімдерін оқуда қажет. Сонымен қатар физиканы оқыту бағдарламасында маңызды. | |||||
Бастапқы білім | Мәтіндік есептерді екі белгісізі бар сызықтық емес теңдеулер жүйесі арқылы шешу | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 1 минут | 1.Оқушылармен амандасу. 2. Тақырыпты, сабақ мақсатын, бағалау критерийлерін анықтау | |||||
Сабақтың ортасы 2 минут 10 минут 8 минут 5 минут | 3. Дескриптормен жұмыс
Жеке жұмыста 6 тапсырма берілген. Барлығы 10 балл. 1.Теңдеулер жүйесін қанағаттандыратын сандар жұбын табыңыз? 2. Қай теңдеулерден шешімі (1;0) болатын теңдеулер жүйесін құрастыруға болады. Қай теңдеулерден шешімі (0; 1) болатын теңдеулер жүйесін құрастыруға болады.
г) x²+y²=1 3. Теңдеулер жүйесінің неше шешімі бар 4.Суретте қай теңдеулер жүйесінің шешімі кескінделген? 5. Теңдеулер жүйесін шешіңіз 6. Теңдеулер жүйесін шешіңіз Өзіңді тексер. 4.Топпен жұмыс. Жүйені графиктік тәсілмен шешіңіз 1.2 3. 5.Жұппен жұмыс. Жүйені графиктік тәсілмен шешіңіз 1. 2. | Презентация https://bilimland.kz/ru/subject/algebra/9-klass/nelinejnye-uravneniya-s-dvumya-peremennymi https://yadi.sk/i/I-dXzdtosWtMn https://bilimland.kz/ru/subject/algebra/9-klass/nelinejnye-uravneniya-s-dvumya-peremennymi презентация Задачник 9 класс Мордкович А.Г. А.Н.Шыныбеков, Алгебра, 9 класс, учебник для общеобразовательной школы, Алматы, 2005 год | ||||
5мин. | Жеке жұмыс 1. Жүйені графиктік тәсілмен шешіңіз. теңдеулер жүйесінің шешімі бола ма? | |||||
7мин. | Жоғары денгейлі тапсырма Теңдеулер жүйесі бір шешімі болатын а параметрінің мәнін табыңыз
| |||||
Соңы 2 мин | 5.Сабақты қорытындылау Үй жұмысы. Жүйені графиктік тәсілмен шешіңіз 1) 2) Рефлексия. | |||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | ||||
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұппен жұмыс жасайды. Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі. | Өзін-өзі бағалау түрі қолданылады. Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін фронтальды жұмыс жасайды. | Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?