Сызбадағы шарттар мен жеңілдетулер. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалім аты-жөні: | ||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақ тақырыбы: | Сызбадағы шарттар мен жеңілдетулер | ||||
Оқу мақсаты: |
Сызбада шарттар және жеңілдетулерді пайдаланып, проекциялау тәсілдері арқылы сызбаны орындау | ||||
Сабақ мақсаты:
| Шарттар мен жеңілдетулерді қолданып, проекциялау жұмысын орындайды. | ||||
Бағалау критерйі |
| ||||
Тілдік мақсат: | Оқушылар: Кескіндерді визуалдау мен ақпараттарды беру әр түрлі қызмет (ғылым, өнер және техника) салаларында және адам өміріндегі алатын орны туралы пікірлерін айта алады. Сызба аспаптары, рейсшина, жабдықтар жиынтығы, лекала, транспортир. Графика, проекциялау, түйіндесу, визуалдау. Сызу, өлшеу, белгі қою. | ||||
Құндылықтарды арттыру: | Жұмыс және шығармашылық, оқу барысында сызу, дизайн бойынша дағдыларын дамытып, өз идеяларын басқаларға ұсынады. Құрмет және ашықтықты топтық, жұптық жұмыс және оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер арқылы дамыту. | ||||
Жалпы ғаламдық тәрбиелеу | Стандарттармен танысу, маңыздылығын айқындау және қолдана білу. | ||||
Нақты оқу | Бинелеу өнердегі түрлі техникалардың тәсілдерін зерттеп, жасалу жолындағы тәжірибелік жұмыс орындап білімін игереді де, нәтижесін сыныпта талдауды үйренетін болады. | ||||
Пән аралық байланыс: | Геометрия, сызу, бейнелеу пәндері кіріктірілген | ||||
АКТ қолдану дағдылар | Интерактивті тақта қолдану,ноутбуктер арқылы ғаламтор желісінен ақпарат іздеу. | ||||
Алдыңғы білім | Бейнелеу өнердегі түрлі техникалардың тәсілдерін зерттеп, жасалу жолындағы тәжірибелік жұмыс орындап білімін игереді де, нәтижесін сыныпта талдауды үйренетін болады. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |||
Сабақтық басталуы- шақыру 5 минут | (Д), (К) «Миға шабуыл» сабақтың тақырыбын ашу (оқушылардың назарын аудару). Аксонометриялық кескін орындау үшін қанша көрініс қажет? - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/Оқыту мақсатын анықтау - (Д) оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлу. Жетістік критерий анықтау |
| |||
Сабақтың ортасы - ойлану 40 минут | Оқушылармен біре заттың формасын талдап, өлшемдеріне қажетті жеңілдету белгілерін талқылау ұсынылады. 7 слайд. Бірнеше қайталана беретін элементтердің орнына құрама сызбада біреуін ғана сызуға болады. М-лы суретте бір болт гайкамен кескінделген. Қалғандарының орны сызықтармен нұсқалып көрсетілген. Оқушыларға таңдап алған шартты белгілер заттың пішініне байланысты екенін түсіндіріңіз. Тақырыпты бекіту үшін оқушылармен бірге бірдей элементері бар сызба жұмыстарын орындаңыздар. Бұл тапсырмада қалыңдығына, ұзындығына, радиусына, диаметріне және т.б. шартты белгілер қолдаңыз. Құрастыру сызбаларды дұрыс оқу үшін, оларды орындауда қолданатын шарттар мен жеңілдетулерді білу қажет. Кейбіреулерін қарастырайық. Практикалық жұмыс. Аксонометрия мен алдыңғы көрініс бойынша жетіспейтін көріністерді тауып сызбасын орындаңыз, өлшемдерін белгілеңіз. | ||||
Сабақ соңы –рефлексия 5 минут | Бағалау Бірін-бірі бағалайды, жетті/талпынды. Кері байланыс - Сабақта мен ... білдім - Сабақта мен... жұмыс істедім. - Жұмысты жалғастыру қажет ... | ||||
Қосымша ақпарат | |||||
Дифференциация - Сіз неғұрлым қолдау көрсетуді қалай іске асырасыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау - оқушылардыңң материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | |||
Сабақ бойынша рефлексия | Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:Сабаққа барлығы толығымен ынталы қатысты. 2:Оқушылардың спорт ойын түрлеріне қызығушылығы. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақтың барысында қызықты ойындар өткізу. 2: Тоқсанның соңында жарыс өткізу. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: Кей оқушылардың жаттығу орындау кезінде дене қимылына байланысты жаттығуды орындауда қиындықтары туындайды. Олармен жеңіл жаттығуларын жиынтығын орындау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?