Сызбаға өлшемдерді түсіру. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім:2 Заттың (геометриялық денелердің) сызбаларын оқу және орындау

Мектеп: Атырау қаласы Химия-биология бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Улжагалиев Д.Т

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Сызбаға өлшемдерді түсіру.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.3.1.

Бұйымдардың геометриялық формасының қасиеттерін ескере отырып, сызбаға өлшемдерді қоюды білу және қолдана алуларын көрсету

 Сабақ

 мақсаттары

Бұйымдардың геометриялық формасының қасиеттерін ескере отырып, сызбаға өлшемдерді қоюды білу және қолдана алуларын көрсетуге дағдылау

 Жетістік

 критерийлері

Бұйымдардың геометриялық формасының қасиеттерін ескереді; сызбаға өлшемдерді қоюды біледі және қолданады;

 Тілдік

 мақсаттар

 

Бұйым

продукт

Product

Форма

форма

Form

өлшем

измерение

measurement

 Құндылықтарды

 дарыту

Сызбаларды өлшеп, сызу, бұйым дайындауға дағдылау арқылы болашақта жасалатын заттың өз өмірінде маңызды рөлін түсіндіру

 Пәнаралық

 байланыстар

Сызу, геометрия, физика;

 АКТ қолдану

 дағдылары

Интербелсенді тақта, ноутбук;

Бастапқы білім

Бұл бөлімде ақпараттарды визуалдау арқылы білу, түсіну және сызу дағдыларын орындауға негізделген.

Оқушылар:

Сызба аспаптары мен жабдықтарымен жұмыс жасау тәжірбиелерін үйренеді;

Геометриялық салулар дағдыларын игереді;

Сызбаларды рәсімдеуді және орындау ережелерін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

Сабақтың ортасы

Сабақ басында:

  • Оқушылармен танысу/ тексеріс жүргізу/ оқушылардың зейінін шоғырландыру.
  • Оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ оқу мақсаттарына көз жүгірту.

Керекті материалдар тізімімен таныстыру, тарату.

(Ұ) Қарапайым заттың тік бұрышты және аксонометриялық проекцияда орындалған, өлшемдері берілмеген мысалды қарастыру.

Өлшемдерді түсірудің ерекшеліктерін қайталау.

Сыныппен талқылау:

  • Сызбада өлшемдер қалай қойылады?
  • Көріністен кейін қандай қашықтықта бірінші өлшем қойылады? Екінші және одан кейінгі өлшемдер ше?
  • Бұрыштық және сызықтық өлшемдердің айырмашылығы қандай?
  • Сызбадағы заттарға қойылған өлшемдер масштабына сәйкес байланысты болама?
  • Үлкейту және кішірейту масштабы қандай жағдайда қолданылады?

Сызбадағы тікбұрышты проекцияға өздігімен өлшемдерді түсіріңіз.

Өлшемдер түсіру ережелері.

http://cadinstructor.org/eg/lectures/3-nanesenie-razmerov/

Сызбаға өлшемдер түсіру ережелері. http://www.myshared.ru/slide/706029/

Дәптер, сызба аспаптары: даярша, рейсшина, лекала, транспортир, үшбұрышты сызғыш, өшіргіш және т.б.

Жәй қаламдар жиынтығы.

Сабақтың соңы

Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • Нені білдім, нені үйрендім;
  • Нені толық түсінбедім;

Жұмысты немен жалғастыру қажет;

Үлгілер:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу