Сандардың бөлінгіштігі. Жай және құрама сандар Бөлінгіштік белгілері. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5 сыныпта өтілген материалдарды қайталау

Мектеп: Өскемен қаласының химия-биология бағытындағы НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сабазова Б.Ч

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Сандардың бөлінгіштігі. Жай және құрама сандар Бөлінгіштік белгілері.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

сандардың бөлінгіштік белгілерін есеп шығаруда қолданады, жай және құрама сандарды ажырата алады, бөлінгіштік белгілерін қолданып, көбейткіштерге жіктейді.

Сабақ мақсаттары:

5сыныпта өтілген материалдарды еске түсіреді, 6сынып материалдарын меңгеруге дайындық, білімдерін толықтыру

Жетістік критерийлері

Білу және түсіну. Бөлінгіштік белгілерді, жай және құрама сан анықтамасын біледі

Білімін қолдану. Көбейткіштерге жіктегенде белгілерді қолданады

Тілдік мақсаттар

Көбейткіш, жіктеу, бөлінгіштік бегілері, жай сан, құрама сан

Құндылықтарды дамыту

Жауапкершілік пен өзара силастық, оқулықтан білім алу, ынтымақтастықпен жұмыс істеу

Бастапқы білім : 5 сынып бағдарламасындағы барлық материалдар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың басы

6 сыныпта оқытылатын математика пәні, оқулығымен таныстыру. Алда тұрған міндеттер мен жоспарлардың ерекшелігін талдау. 5мин

Сабақтың ортасы

І. Өткенді қайталау 10мин

«Миға шабуыл»

А) Топтық жұмыс: І-ІІ-ІІІ-ІV топқа бөлу

І- топ: Зерделілер( сары түс)ІІ - топ: Ойшылдар (қызыл түс)ІІІ - топ: Тапқырлар (жасыл түс)

ІV-топ: Зеректер (көк түс)

В) Әр топ 5 сынып бойынша өтілген материалдарды еске түсіріп, шағын постер даярлайды.

С) « Галлерея» стратегиясы бойынша өзара жұмыстармен танысып, сұрақтарын қояды.

Д) Сұрақтарға жауап береді, мұғалім толықтырады

ІІ. Сандардың бөлінгіштігі. Жай және құрама сандар Бөлінгіштік белгілерін қайталау: 15мин

Презентация бойынша жұмыс «Математикамен қалай достасуға болады?»

(Өр кеңестен соң тапсырмалар орындау)

1-кеңес: «Табысқа талпын»

2-кеңес: « Мұқият бол»

3-кеңес: «Ережені еске сақта»

4-кеңес: «МАТЕМАТИКАМЕН ДОСТАСАЙЫҚ»

5- кеңес: « Оқулықпен дос бол»

ІІІ. Кері байланыс: «Математикалық волейбол» 5мин

1. Натурал а - санының бөлгіші дегеніміз не?2. 12 - санының бөлгіштерін ата3. Қосындының бөлінгіштігі4. Натурал а - санының еселігі деген не?5. 7 - санының еселіктерін ата6. Көбейтіндінің бөлінгіштігі7. Натурал сандардың бөлгіштер жұптарының көбейтіндісі неге тең?8. Натурал санның ең үлкен бөлгіші неге тең?9. Айырманың бөлінгіштігі

Ой қорыту: Сабақты қорытындылау: 1) Әр қадам бойынша жеткен жетістіктер.

2) әр оқушының жетістіктерін бағалау

3) Алдыңғы күндерге мақсаттар белгілеу 2мин

Сабақтың соңы

ІV.Үйге тапсырма: Ережелерді қайталау

Рефлексия «3Н»: 3мин

Нені білдім, нені үйрендім

-кері байланыс

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Әр оқушымен жекелей жұмыс жасау. Зерттеу қорытындыларынан есептер. Қосымша аудандарды зерттеу туралы тапсырма

Сабақ бойынша рефлексия

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға:

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу