Қалып қоюға берілген есептерді шығару тәсілдері (1). Математика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: Қозғалысқа, егіннің түсімділігіне берілген есептер | Мектеп: | |||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспаған оқушылар: | ||||||||||||||||||
Тақырыбы: | Қалып қоюға берілген есептерді шығару тәсілдері (1) | |||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 4.5.1.9 бір-біріне кездесу және қарама-қарсы бағыттағы қозғалыс/ артынан қуып жету, бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешу | |||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | •шамалар арасындағы тәуелділікті орнату және түсіндіру; •модель бойынша есепті құрастыру; •есептерді шешу алгоритмі кезеңдерін айту; •есептер мен олардың шешімдерін салыстыру; | |||||||||||||||||||
Ғылыми тіл |
| |||||||||||||||||||
Құндылықтар | Өзіне өзі құрмет, өмір бойы білім алу | |||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | жаратылыстану | |||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта | |||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | шамалар арасындағы тәуелділікті біледі | |||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы | (Т) Кіріспе тапсырма.Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар қашықтықты, жылдамдықты табу формуласын бекітеді. Кестеде не белгілі, не белгісіз екенін сұрау. Кесте бойынша ауызша есептер құрастыру. Оқушылар берілген сұрақтар бойынша теңдеулер құрастырады. Теңдеулерді және есептің шешуін А3 парағына жазады, есептің шығару жолын түсіндіреді. Топтар бірін-бірі тексереді, бағалайды.
Кесте бойынша 1, 3, 4 сұрақтарға теңдеу құр. х-тің мәнін тап. 1. Мәшине 270 км жолды х сағатта өтті. 2. Мотоцикл жолда … сағат болды? 3. Мотоцикл х км жол жүрді. 4. Мотороллер 4 сағатта х км/сағ жылдамдықпен жүрді. 5. Мәшиненің жылдамдығы мотоциклдың жылдамдығынан … км/сағ артық. Тапсырманы орындап болған соң, оқушылардан есептердің сұрақтарына жауап беру үшін қандай тәсілдерді қолданғанын сұрау. Жауабы: 1) х· 90 = 270; 2) мотоцикл жолда 3 сағат болды; 3) х: 60 = 3; 4) 180 : х= 4; 5) 45 км/сағ артық. | №1-2-слайдтар Таратпа қағаздар | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
|
| ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Кері байланыс |
|
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?