Тілдің үштұғырлылығы (сыныптан тыс сағаты)
Сыныптан тыс сағаты: “Тілдің үштұғырлылығы”
Мақсаты:
• Оқушыларды әр түрлі пәндерге
(ағылшын тілі, қазақ тілі, орыс тілі, салт – дәстүрге ) деген қызығушылығын арттыру, батылдығын шыңдау;
• Жылдамдыққа тәрбиелей отырып, сөйлеу қабілетін, мәдениетін, ой - өрісін дамыту;
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап
Сабақ түрі: сайыс сабақ
Көрнекілігі: тақырыптық суреттер, диаграмма, нақыл сөздер
Пән аралық байланыс: қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, география, әдебиет
Сабақ барысы:
Кіріспе сөз
I. Ұйымдастыру
А) топқа болу
Б) ұран, топтың аты, топтың жетекшісін тағайындау
II. Бөлімдерімен таныстыру
I – кезең “ Бәйге “
II –кезең “ Полиглот ”
III – кезең “”Ғажайып жетілік
IV кезең “ Жорға ”
I – кезең ассоциация құрастыру
Қарап тұрмай бәйгеге еріңіз,
Шәкірттерге әділ шешім беріңіз
Жүзден жүйрік, мыңнан тұлпар шығарар
Бәйге, бәйге, бәйгелерді көріңіз
II –кезең Сұрақ-жауап
1.READ сөзі нені білдіреді?
(Оқу)
2.How many letters are in English alphabet?
(26)
3.One of the greatest symbol of the New York?
(the Statue of Liberty)
4.The country with the largest population?
(China)
5.The hottest continent of the world?
(Africa)
6.The oldest university in England?
(Oxford)
7.How many states in the USA?
(50)
8.The biggest clock in the world?
(Big Ben)
9.What is the holiday celebrated in England in 25 of December?
(Christmas Day)
10.How many parts consists of Great Britain?
(4: England, Scotland, Wales, Northern Ireland)
III – кезең Жұмбақ шешу
Жетіліктің сұрағы көп сабақтан
Әр шәкірттердің білгірі алға шығады
Асықпаңдар, ойланыңдар балалар
Үш жауап бар, біреуі оның шырағы.
1) Білімнің жолбасшысы
Шәкірттің қолбасшысы
( мұғалім – учитель – teacher )
2) Жіпке ілдім мен өзім,
Кіп кішкентай күн көзін
( шам – лампочка – lamp )
3) Жұқа тақтай бөлшегі
Ұзындықтың өлшемі
( сызғыш – линейка – ruler )
4) Төрт қырлы өзі аппақ,
Тақтадағы ізі аппақ
( бор – мель – chalk )
5) Үй ішін аралап, түнде көп жортады,
Қаптарды жарып, мысықтан қорқады
( тышқан – мышь – mouse )
6) Қағазды басып шығару құрылғысы?
( баспа – принтер – print )
7) Тілі жоқ өзінде, сөзі бар ізінде
( қаламсап – ручка - pen )
8) Ілулі тұр кең алаң,
Керегімді мен одан
Жазып алам көшіріп,
Сүртемін сосын өшіріп
( тақта – доска - blackboard )
9) Жеті өнер де аз..
( жігіт – парень – gentlemen /boy )
IV кезең Эссе «Leave and learn»
Ең қиыны жарыстың жорға келді,
Мықтылары қалыпты, жеңсін енді
Тез жауап бер ойланып тұрып қалмай
Осы ойыннан көреміз ерен ерді.
Жорға – жорға жорғала
Шапшаңдыққа таң қалма
Ойын деген арпалыс
Жеңілемін деп ойлама!
V. Марапаттау. Қорытынды сөз.
Мақсаты:
• Оқушыларды әр түрлі пәндерге
(ағылшын тілі, қазақ тілі, орыс тілі, салт – дәстүрге ) деген қызығушылығын арттыру, батылдығын шыңдау;
• Жылдамдыққа тәрбиелей отырып, сөйлеу қабілетін, мәдениетін, ой - өрісін дамыту;
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап
Сабақ түрі: сайыс сабақ
Көрнекілігі: тақырыптық суреттер, диаграмма, нақыл сөздер
Пән аралық байланыс: қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, география, әдебиет
Сабақ барысы:
Кіріспе сөз
I. Ұйымдастыру
А) топқа болу
Б) ұран, топтың аты, топтың жетекшісін тағайындау
II. Бөлімдерімен таныстыру
I – кезең “ Бәйге “
II –кезең “ Полиглот ”
III – кезең “”Ғажайып жетілік
IV кезең “ Жорға ”
I – кезең ассоциация құрастыру
Қарап тұрмай бәйгеге еріңіз,
Шәкірттерге әділ шешім беріңіз
Жүзден жүйрік, мыңнан тұлпар шығарар
Бәйге, бәйге, бәйгелерді көріңіз
II –кезең Сұрақ-жауап
1.READ сөзі нені білдіреді?
(Оқу)
2.How many letters are in English alphabet?
(26)
3.One of the greatest symbol of the New York?
(the Statue of Liberty)
4.The country with the largest population?
(China)
5.The hottest continent of the world?
(Africa)
6.The oldest university in England?
(Oxford)
7.How many states in the USA?
(50)
8.The biggest clock in the world?
(Big Ben)
9.What is the holiday celebrated in England in 25 of December?
(Christmas Day)
10.How many parts consists of Great Britain?
(4: England, Scotland, Wales, Northern Ireland)
III – кезең Жұмбақ шешу
Жетіліктің сұрағы көп сабақтан
Әр шәкірттердің білгірі алға шығады
Асықпаңдар, ойланыңдар балалар
Үш жауап бар, біреуі оның шырағы.
1) Білімнің жолбасшысы
Шәкірттің қолбасшысы
( мұғалім – учитель – teacher )
2) Жіпке ілдім мен өзім,
Кіп кішкентай күн көзін
( шам – лампочка – lamp )
3) Жұқа тақтай бөлшегі
Ұзындықтың өлшемі
( сызғыш – линейка – ruler )
4) Төрт қырлы өзі аппақ,
Тақтадағы ізі аппақ
( бор – мель – chalk )
5) Үй ішін аралап, түнде көп жортады,
Қаптарды жарып, мысықтан қорқады
( тышқан – мышь – mouse )
6) Қағазды басып шығару құрылғысы?
( баспа – принтер – print )
7) Тілі жоқ өзінде, сөзі бар ізінде
( қаламсап – ручка - pen )
8) Ілулі тұр кең алаң,
Керегімді мен одан
Жазып алам көшіріп,
Сүртемін сосын өшіріп
( тақта – доска - blackboard )
9) Жеті өнер де аз..
( жігіт – парень – gentlemen /boy )
IV кезең Эссе «Leave and learn»
Ең қиыны жарыстың жорға келді,
Мықтылары қалыпты, жеңсін енді
Тез жауап бер ойланып тұрып қалмай
Осы ойыннан көреміз ерен ерді.
Жорға – жорға жорғала
Шапшаңдыққа таң қалма
Ойын деген арпалыс
Жеңілемін деп ойлама!
V. Марапаттау. Қорытынды сөз.
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?