Айналамыздағы геометриялық фигуралар. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2 В бөлімі: Геометриялық фигуралар. Есептер

Мектеп: Назарбаев Зиякерлік мектебі Көкшетау қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Айналамыздағы геометриялық фигуралар

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

3.3.1.2 геометриялық пішіндерді классификациялау

 Сабақ мақсаттары

Геометриялық фигураларды классификациялау

 Бағалау критерийлері

Геометриялық фигураларды топтай алады

Тілдік мақсаттар

 

Текше, тікбұрышты параллелепипед, цилиндр, конус

 Құндылықтарды дарыту

Сыйластық, жауапкершілік,өмір бойы білім алу.

 Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, дүниетану

Алдыңғы меңгерілген білім

Жазықтық фигуралары туралы біледі

Сабақ барысы

Сабақтыңжоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин

Ұйымдастырушылық кезең.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

-Балалар ненің суретін көріп тұрсыңдар?

- Бұл суреттер нені білдіреді?

- Ендеше, сабақты бастауға дайынбыз ба?

/Оқушылардың жауабы/

(Ұ) Сабақтың тақырыбын анықтау.

Мақсаты: миға шабуыл, сыни ойлау дағдыларын дамыту.

г

р

а

И

ф

Л

а

у

р

7*5

250:50

110:11

20+16

160:4

5*3

3*2+11

80:4

38:2

Фигуралар

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Бағалау критерийлерін шығару.

А4 форматына жазылған кестедегі есептер.

Сабақ

Ортасы

3 мин

5 мин

3 мин

5 мин

7 мин

5 мин

(Ө, Ж,Ұ) «Топтастыр» Топтық жұмыс.

Мақсаты: Жазықтықтағы және кеңістіктегі фигуралардың айырмашылығы мен ұқсастығын анықтау.

Оқушылар 4 топқа бөлінеді.

/Әрбір топ фигураларды ұқсастығына қарай топтастырады, жіктейді, түсіндіреді/.

(МК, Ұ) Теориялық мәлімет.

Мұғалім оқушылардың жауаптарын ескере отырып, ақпаратты толықтырады, қорытынды жасайды.

Геометриялық фигуралар кеңістіктегі және жазықтықтағы болып екі топқа бөлінеді.

Кеңістіктегі фигураларға: Шар, куб, тікбұрышты параллелепипед, конус, целиндр, пирамида, т.б.

Жазықтықтағы фигуралар: үшбұрыш, төртбұрыш, шаршы, т.б.

(Т) «Мен зерттеушімін!»

Мақсаты: берілген кеңістік фигуралары туралы зерттеу, ақпарат алмасу, өз тұжырымын дәлелдеу.

1-топ: Конус

2-топ: Куб

3-топ: Тікбұрышты параллелепипед

4-топ: цилиндр

/Әрбір топ берілген фигураны зерттеп, фигура туралы басқа топтарға түсіндіреді, қажеттілігіне қарай толықтырулар мен түзетулер енгізіледі/.

Слайд

А3 форматындағы қағаздар, қима қағаздар, фигуралар

Күнделікті өмірде қолданылатын заттар

Карточкалар

Сабақтың соңы

5 мин

«Блоб» ағашында өзін бағалау.

Сабақта не ұнады/ ұнамады....

Сабақты қызықты болды.....

«Блоб» ағашы

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?

Сандық түзудің көмегімен есептерді талдау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сергіту сәті

Топтық жұмыс барысында қауіпсіздік ережесін сақтау.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу