Көпмүшені көпмүшеге көбейту. Алгебра, 7 сынып, сабақ жоспары.


Келісілді

«Математика» ӘБ жетекшісі

К.С.Даулетов ____________

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 7.2ВКөпмүшелер

Мектеп: Химия – биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:22.11.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Каджаева У.Б.

Сынып: 7 сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көпмүшені көпмүшеге көбейту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.13

түріндегі көбейтінділерді тіктөртбұрыштардың аудандары түрінде өрнектеп түсіндіреді;

7.2.1.12

көпмүшелерді көбейте алады;

 Сабақ мақсаттары

түріндегі көбейтінділерді тіктөртбұрыштардың аудандары түрінде интерпретациялайды. Көпмүшелерді көбейтеді.

 Бағалау

 критерийлері

 

 

түріндегі көбейтінділерді тіктөртбұрыштардың аудандары түрінде өрнектеп түсіндіреді; .

  • Көпмүшелерді көбейтеді

 Тілдік мақсаттар

Оқытудың тілдік мақсаты

Оқушылар:

- бірмүшені көпмүшеге көбейту мен көпмүшені көпмүшеге көбейту

жолын негіздейді;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • бірмүше, бірмүшенің стандарт түрі;
  • көпмүше, көпмүшенің стандарт түрі;
  • бірмүшелерді көбейту;
  • көпмүшенің дәрежесі;
  • көпмүшенің бас мүшесі;
  • бас коэффициент;
  • көпмүшенің бос мүшесі;
  • көпмүшелерді қосу және азайту;
  • ұқсас бірмүшелер;

көпмүшелердің көбейтіндісі..

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау

 Пән аралық байланыстар

Алгебра, геометрия, архитектура, бизнес,

 АКТ қолдану дағдылары

АКТ арқылы сыни тұрғыдан ойлау мен зерттеу дағдыларының дамыту

Бастапқы білім

Алгебралық өрнектер, дәрежелерге амалдар қолдану

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру

- оқушылардың назарын шоғырландыру;

Оқушылар өткен сабақта өздерінің қалаулары бойынша

Ітоп:«Құрылыс»,

ІІ топ: «Бизнес»,

ІІІтоп:«Кондитер» топтарына бөлінді.

Қайталау:

Тенбе-теңдік тура ма?

  • 2а(3 -4а) = 6а – 8а2
  • 2(х + 5-у) = 2х + 10у
  • 3) -3а(5-2а ) = 15а-6а2
  • 2(х + 5-у) = 2х + 10у
  • 3) -3а(5-2а ) = 15а-6а2
  • 12а(3 +4а) = 36а +48а2
  • 2а(х + 5у) = 2ах + 5у
  • -3а(5-2а ) = -15а+6а2
  • 1,5а(2х - 7в) = 3ах -10,5ав
  • -3а4(5в-2а ) = -15а4в+6а5

Сабақтың ортасы

15 минут

10минут

5минут

Үй тапсырмасы:

Әр топ өз саласы бойынша өтілген 7.2.1.10 оқу мақсаты бойынша 1 тапсырма құрастырып орындап келу.

(көпмүшені бірмүшеге көбейтеді).

Үй жұмысын тексеру

Әр топ орындаған тапсырмасын сынып алдында қорғайды.

Жаңа материал игеруге дайындық

Топтарға орындаған үй жұмысымен жаңа тақырыпты байланыстыратын тапсырмалар беріледі.

Ітоп:«Құрылыс»

ІІ топ: «Бизнес»

ІІІтоп:« Кондитер»

Тапсырмалардан жаңа тақырып қорытылып шығады.

-Оқушылармен бірлесе отырып, сабақ мақсаттарын анықтау;

- бағалау критерийлерін қалыптастыру

Жаңа сабақ

Көпмүшені көпмүшеге көбейту үшін

бірінші көпмүшенің әрбір мүшесін

екінші көпмүшенің әрбір мүшесіне көбейтіп, шыққан көбейтінділерді қосу қажет.

3.Білім лендтен мысал көрсету

Бекіту

Жұптық жұмыс

Өрнекті ықшамдап, мәнін табыңыз

  • 3-2х)(х-1)+х(4-х3)+х3+2, мұндағы, х=0
  • 3-2х)(х-1)+х(4-х3)+х3+20, мұндағы, х=-2
  • 3-2х)(х-1)+х(4-х3)+х3+9, мұндағы, х=-1
  • 3-2х)(х-1)+х(4-х3)+х3+149, мұндағы, х=7

Мұндағы, №1 х=0, №2 х=-2, №3 х=-1, №4 х=7

Дескриптор: Оқушы

  • көпмүшені көпмүшеге көбейтеді;
  • көпмүшені бірмүшеге көбейтеді;
  • өрнекті ықшамдайды;
  • өрнектің мәнін табады.

Жауабы ауызша сұралады.Қате болса, дескриптормен тексеріледі.

Тақтамен жұмыс

255(8), 264(1)

Жеке жұмыс

І: Өрнекті ықшамдаңдар:

  • ,7) (3 +а) (а + в) = 3а +3в+а2 +ав
  • ,5) (х + 5) (2 – 3х) = 2х – 3х2 + 10-15х =-3х2-13х+10
  • (а + 6) (3 – 4а )= 3а – 4 а2+18-24а =-4 а2+18-21а
  • (а+2)(а+3 ) = а2+5а+6

6) (х – 7) (6 – 3х) = -3х2+27х-42

8),10) (х +7) (6 +3х) = 3х2+27х+42

9) (а+2)(а-в ) = а2 -ав +2а-2в

ШыныбековӘ.

Алгебра

7 кл Алматы

«Атамұра»

2012 жыл

Сабақтың соңы

5 минут

V . Үй тапсырмасы: № 255, 257,264(2)

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

Мен білдім…

- Маған қызықты болды…

- Қиын болды …

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын критерийлер бойынша бағалай алады

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау әдісі бойынша оқушылар өздерінің сүйікті ісіне қарай топқа бөлініп,әр салаға байланысты қолданбалы есептерді орындау арқылы жаңа тақырыпты түсінеді.

Қабілеті жоғары оқушы жұппен жұмыс барысында жұбына көмектеседі.

Ауызша, жеке тапсырмалар орындата отырып, бағалау критерийлері бойынша бір-бірін, өзін-өзі бағалайды.

Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу