8-ге көбейту кестесі Есеп шығару. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1В бөлім – Көбейту және бөлу. Есептер

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: НЗМ ФМБ Талдықорған қ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні :Иманбаева Н.З

Сынып: 3 А

Қатысқандар:17

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ тақырыбы

8-ге көбейту кестесі Есеп шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

3.1.2.4 8-ге көбейту және бөлу кестелерін құрастыру, білу және қолдану

Сабақ мақсаттары

  • 8-6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құруды, білуді және қолдануды;
  • есептерді шығаруда бір заттың массасы, саны, жалпы массасы / бір затқа жұмсалғаны, заттың саны, жалпы жұмсалғаны арасындағы тәуелділікті пайдалануды;
  • жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық / кем» «бірнеше есе есе артық / кем» қатынастарымен байланысты) талдауды және шығаруды;
  • формулаларды шамалардың арасындағы өзара қатынасты орнатушы теңдік ретінде түсінуді үйренеді..

Бағалау критерийлері

  • 8-ге сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрастыруды біледі және қолданады
  • Есептерді шығаруда бір заттың массасы, саны, жалпы массасы, \ бір затқа жұмсалғаны, заттың саны, жалпы жұмсалғаны,
  • Жанама сұрақтары болатын есептерді талдауды және шығаруды,
  • Формулаларды шамалардың арасындағы өзара қатынасты орнатушы теңдік ретінде түсінуді үйренеді.

 Сөздік қор

Көбейту, бөлу, өзара кері амал

 Құндылықтарды дарыту

Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады.

Мектеп миссиясы мен мектеп пайымдауы және жаһандық азаматтықтың іске асуы

Көбейту кестесін білудің адам үшін маңыздылығына тоқталу.

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі , дүниетану сабақтарымен байланыс орнайды. Құмырсқаның еңбекқорлығы туралы айтылады

ИКТ

АКТ – мен байланыс, презентация

Алдыңғы меңгерілген білім

Оқушылар күнделікті өмірдегі тәжірибесіне сүйенеді. 5-ке дейін көбейту кестесін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Психологиялық дайындық

Үлкенге де Сіз,

Кішіге де Сіз

Бар адамға құрметпен

Бас иеміз Біз

- ОМ таныстыру

8-ге көбейту және бөлу кестесін қолданып есеп шығаруды үйренсің

(Ж) Үй жұмысын тексеру смайлик арқылы бағалау

Сабақ ортасы

30 минут

(Ж) Ауызша есептеу

Қандай сан ойлағанын тап

16 ойлаған саннан екі есе артық (8)

Ойлаған сан 48ден 8 есе кем (6)

56 Ойлаған сан 8 есе артық (7)

Ойлаған сан 64тен 8 есе кем(8)

72 ойлаған саннан екі есе артық(9)

Ойлаған сан 40 тан 8 есе кем(5)

32 ойлаған саннан 4 есе артық(8)

Ойлаған сан 24 тен 8 есе кем(3)

(Ж) Жылдам санау.

Жауабы: Нәзгүл.

Шығарып көр Есептерді шығар

а) Бірінші орамда 32 м, ал екінші орамда одан 4 есе кем мата бар.Бірінші орамдағы мата екінші

орамдағыдан неше метр артық?

Жауабы: А) 24м артық

ә) Кішкентай себетте 3 кг, ал үлкен себетте одан 21 кг артық жүзім бар.Кішкентай себеттегі жүзім үлкен себеттегіден неше есе кем?

Жауабы: Ә ) 8есе к

Қабырғалары 6 см және 2 см болатын тіктөртбұрыштың периметрін тап.

Жауабы: Б)16 см

(Т) Орындап көр

Жауабы: А) 8рет

Ә ) 72

Б)6 рет

Ойлан Жауабы:7

Жұмыс дәптерінде орындайтын тапсырмаларға ұсыныстар

Шайханада. Оқушылар берілген кестелер бойынша есеп құрастыруы керек. Есептерді шығару барысында шамалардың арасындағы байланысты анықтап, 8-ге көбейту және бөлу амалдарын орындайды.

Жауабы:

А. Барлығы 16 түйір қант;

Ә. Бір ыдыста 9 кәмпит;

Б. 3 үстел.

Есептерді шығар. Бұл тапсырма 8-ге көбейту кестесін қолданып, есеп шығаруды өз бетінше бекітуге арналған.

Жауабы:

А. 6 мәшине;

Ә. 5 рет;

Б. 48 фургон, 40 тонна

8-ге көбейтеміз және бөлеміз. Оқушылар

бірінші қатарда берілген сандарды 8-ге көбейту,

қосу, бөлу және азайту арқылы кестені толтырады.

Жауабы:

а

5

6

9

1

3

8

4

7

2

aх8

40

48

72

8

24

64

32

56

16

a+8

13

14

17

9

11

16

12

15

10

• ламинатталған парақтар, маркерлер.

Сабақтың соңы

5 минут

(ҚБ)

Есепте.

А. Бір жапсырма 20 теңге тұрады. 80 теңгеге неше жапсырма келеді?

Ә. Бірдей екі бәліш 80 теңге тұрады. Бір бәліш неше теңге?

Б. Бір самса 40 теңгеден болса, 8 самсаға неше теңге төлеу керек?

Рефлексия.

-Бүгінгі сабақ кімге қиын болды?

-Кім түсінбеді?

-Кімде сұрақ бар?

-Кім бәрін түсінді, алға қарай жылжып басқа білім алуға дайын?

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға «ойлан тапсырмасы ұсынылады

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

8 ге көбейту және бөлу кестесін құрастыру - мадақтау, қолдау көрсету арқылы бағалау;(Ж.Д) 8-ге көбейту (жұлдызша арқылы бағалау)

Мысалдарды шығар ( бас бармақ арқылы бағалау)

Шығарып көр- топтық жұмысы (Өзара бағалау)

Жылдам санау (Бақылау арқылы бағалау)

(Ж Д) - жазба түрде бағаланады

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу