Химиялық реакция теңдеуі бойынша есептеулер «теориялық мүмкіндікпен салыстырғандағы өнімнің шығымын (%) есептеу» . Химия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.1B Стехиометрия | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Турсиналиева А.М. | ||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Химиялық реакция теңдеуі бойынша есептеулер «теориялық мүмкіндікпен салыстырғандағы өнімнің шығымын (%) есептеу» | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.2.1 қалыпты және стандартты жағдайда «молярлы концентрация», «молярлы көлем» ұғымдарын қолдана отырып, есептеулер жүргізу 10.2.2.2 Егер бір зат артық мөлшерде берілсе немесе құрамында қоспа болса белгілі мөлшер (масса, көлем және зат мөлшері) бойынша реакция өнімнің мөлшерін (масса, көлем және зат мөлшері)есептеу 10.2.2.3 теориялық мүмкіндікпен салыстырғандағы өнімнің шығымын (%) есептеу; | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар Есептің шартында берілген мәліметтерді қолдана отырып, қажетті шамаларды тауып, жауабын ауызша немесе жазбаша дәлелдей алады Пәнге тән лексика мен терминология: Есептеу, молярлы концентрация, артық мөлшерде, қоспа, молярлы көлем, қалыпты жағдай, теориялық мүмкіндікпен салыстырғандағы шығым, стандартты жағдай Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Егер берілген зат ..... жағдайда болса, молярлық көлемі .... тең болады Егер есептің шартында әрекеттесуші заттардың массалары берілген болса, есепті ...... тип бойынша шығарамыз ...... бойынша есептеулер жүргізуде есеп шығару алгоритмі ..... | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы білім алу Академиялық адалдық | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, Физика | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 0-10мин | Оқушыларды түгендеу Оқушыларға слайдта ағылшын тілінде жазылған кілт сөздер беріледі. Сол бойынша ар оқушы кілт сөзін таңдап оны қазақ тіліне аударып, оған сипаттама беру керек Миға шабуыл Осы берілген кілт сөздер бойынша оқушыларға бүгінгі күннің сабақтың тақырыбын болжау ұсынылады. Сабақтың тақырыбы аталғаннан соң оқушыларға сабақ мақсаттарымен таныстырады. | Слайд №1 Слайд №2 | |||||||||||
Сабақтың ортасы 11-15мин 16-90мин 91-110 мин | Оқшыларды ары қарай жұмыстарына орай олар топқа кілт сөздердің қазақ-орыс-ағылшын тіліндегі аудармалары бойынша жіктеледі. Аялдама әдісі: Әр аялдамада әр түрлі тақырыптарға байланысты сұрақтар келтірілген. Тапсырмалар қиындық деңгейі бойынша бөлінген. Аялдамаларға бармас бұрын әр топ мүшелеріне ар мақсатқа ие болатын бағалау критерийлері таратылады.Сол бойынша топ мүшелері әр аялдамада өз бетімен бағалау жүргізеді. 1аялдама: Молярлы концентрация 2 аялдама: егер берліген заттың біреуі артық мөлшерде берілген жағдайда өнімнің массасын анықтау 3 аялдама: Қоспаға қатысты есептеулер 4 аялдама: шығымға қатысты есептеулер 5 аялдама: Жұмбақ есеп Оқушылар барлық аялдаманы аралап болғаннан соң, орындарына оралып, өз топтарына шығарылған есептер бойынша бағалайды. Осыдан соң топ мүшелері басқа топ мүшелерінің жауаптарын тексеріп бағалайды. Сол бойынша қорытындылайды. | Таратпа қағаздар Бағалау критерийлері Тапсырмалар Слайд №4-7 Слайд 8 | |||||||||||
Сабақтың соңы 111-120мин | Рефлексия Sandwich әдісі Бүгінгі сабақтан алған әсері бойынша ойларын нақтылап, қорытындылайды. | Таратпа қағаздар Слайд №9 | |||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Барлық оқушылар Аялдамада берілген есептердің алғашқы есептерін шығарып, жауаптарын дәледей алады Көптеген оқушылар Соңғы есептерді ескермегенде аялдамада берілген есептерді шығарып, жауаптарын дәледей алады Кейбір оқушылар Аялдамада берілген соңғы есептерді шығарып, жауаптарына дәледеме бере алады | Өзін-өзі бағалау – аялдамада тапсырмалар орындау барысында әр топ бағалау критерийлері бойынша бағалайды Бірін-бірі бағалау- барлық аялдаманы аралап, соңында әр топ бір-бірінің жұмыстарын бағалау арқылы жүзеге асырылады Мұғалімге бағалау- соңында рефлексия арқылы жүзеге асырылады | Белсенді оқыту түрлері – үш тілдегі кілт сөздер бойынша топтарын анықтау мен аялдамаларды аралап тапсырмаларды орындау барысында жүзеге асырылады | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?