Шамалар және олардың өлшем бірліктері. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Математика

4А-бөлім: Шамалар. Есептер

Күні:

Сынып 2

ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Көкшетау қаласы

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Тақырыбы

Шамалар және олардың өлшем бірліктері

Оқу мақсаттары

2.1.3.1 әртүрлі өлшем құралдарының шәкілдерін ажырата білу және олар арқылы шамалардың сәйкес мәндерін анықтау

2.1.3.2** өлшем бірліктерін пайдаланып, шамаларды өлшеу: м/ц

2.1.3.3** ұзындық: см, дм, м/ масса:, кг, ц, т/ көлем (сыйымдылық): л мәндерін салыстыру және шама мәндерін қосу/алу/көбейту/бөлу әрекеттерін орындау/ шама мәндерін берілген санға көбейту/бөлу әрекеттерін орындау

2.1.3.1 әртүрлі өлшем құралдарының шәкілдерін ажырата білу және олар арқылы шамалардың сәйкес мәндерін анықтау

Сабақ мақсаты

Әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін

ажырата біледі және олар бойынша сәйкесінше

шама мәндерін анықтай алады;

 Бағалау критерийлері

әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажыратады және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады

 Тілдік мақсаттар

 

  • өлшеу, түрлендіру, салыстыру, нақты

біріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында…

Өлшем бірліктерінің атауларын пайдаланады.

 Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық

Пәнаралық байланыстар

АКТ пәнімен байланысты

Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру

Дүниетану пәнімен байланысты

Алдыңғы меңгерілген білім:

Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар

Сабақ барысы

Белгіленген уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Дерек

көздер

Сабақтың басы

5 минут

«Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң!

  • Кел, жаныма тұр, сыныптас.
  • Өз алақаныңды маған аш.
  • Міне, менің қолым бос,
  • Жылуыма жылу қос.

(МК,Ұ,Ж) «Өз жұбыңды тап» ойыны

Топтарға әртүрлі өлшем бірліктері ұсынылады, оқушылар өлшенетін заттардың тізімін жасайды..

  • кг-мен есептейтін заттардың тізімін құрастырыңыз.
  • см-мен есептейтін заттардың тізімін құрастырыңыз.
  • л-мен есептейтін заттардың тізімін құрастырыңыз.
  • м –мен есептейтін заттардың тізімін құрастырыңыз.

Топтар өздерінің таңдауын түсіндіреді.

-Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз?

-Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз?

/оқушылардың жауаптарын тыңдау/

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Интерактивті тақта

Қима карточкалар

Сабақтың ортасы

5 минут

20 минут

7 минут

(МК,Ұ) ://bilimland.kz/ сайты бойынша жұмыс

Әр оқушы дәптеріне жазып орындайды, тақтамен бірігіп тексереді.

(Ө,Қ)Өздік жұмыс. Кестені толтыру

Мақсаты: бастапқы алған білімдерін қолданып толтыру.

Нысанның қасиеті

Өлшеу бірліктері

Өлшеу аспаптары

ұзындығы

масса

көлем

(Ж, қ) Оқушыларды ламинатталған қағаздың көмегімен, қандай өлшем бірліктерін таңдап, әртүрлі заттарды өлшеп, жазып көрсету: үйдің ұзындығы, жұлдызқұрттың ұзындығын, жеңіл мәшиненің салмағын және сәбидің салмағын, сауыттың көлемін және стаканның көлемін.

1.

4 жұмыртқа 4 минут піссе ,бір жұмыртқа неше минут піседі?

а) 1 минутта в) 2 минутта с) 3минутта d) 4минутта

2.

2 кг мақта ауыр ма, 2кг темір ауыр ма?

а) 2 кг мақта ауыр в) 2кг темір ауыр с) бірдей d) жауабы жоқ

1.Сиыр 4 аяғымен тұрса 200 кг, 2 аяғымен тұрса неше кг болады?

а) 200 кг в) 100 кг с) 300 кг d) 4 00 кг2.

Ұзындығы 10 метр жіпті әр бөлігі 2 метрден болу үшін неше рет қию керек?

а) 5 рет в) 3 рет с) 6 рет d) 4 ретҚауынның массасы және осындай тағы жарты қауынның массасы 9 кг Бүтін қауынның массасы қанша?

а) в) с) d)

Үш баланың жалпы салмағы 72 кг. Екі кіші қарындастарының салмағы

қанша болса, Айдостың салмағы сонша. Айдостың салмағы неше кг?

а) в) с) d)

Бір қатарға аралары 2 м-ден 8 алма ағашы отырғызылды. Екінші қатарға аралары 1 м-ден 15 алмұрт ағашы отырғызылды. Әр қатардың ұзындығын тап.

а) 14 м және 14 м в) 7 м және 8 м

с) 10 м және10 м d) 8 м және 12м

3.

Анам дүкеннен 1кг алма, 1кг апельсин және 2кг өрік сатып алды. Анам «Корона» сауда үйімен салыстырғанда «Сәлем» базарыннан алса, қанша ақша үнемдейді?

Жеміс

«Корона» сауда үйі

«Сәлем» базары

Алма

320 тг

280 тг

Апельсин

420 тг

350 тг

Өрік

480 тг

430 тг

2.Теңізшілер саяхатқа шығарда тұщы судан құйып алды. Кемеде 10 теңізші бар. Олар теңізде 10 күн жүреді. 10 литрлік

ыдыстардың нешеуі жеткілікті болатынын тап.

1 теңізшінің 1 күндегі пайдаланатын суы.

а) 30 в) 300 с) 100 d) 10

Оқушыларға тиісті өлшеу құралын таңдап шаманың сәйкес мәнін анықтау керек.

Жұмысты ерте орындаған оқушыға өздігінен өрнектер құруды ұсынамын.

сурет

Ламинатталған тақталар

https://bilimland.kz/kk/courses/bastapqy-matematika/4-synyp/4-olsheu-zhane-bahalau/lesson/4-06-2-metr-santimetr-zhattyhular

Суреттер мен оқулық

Интерактивті тақта

ҚБ парақтары

Сабақтың соңы

3 минут

  • Рефлексия:

-Мен бүгін .................... үйрендім.

-Мен бүгін .................... түсіндім.

-Маған .......................... қиын болды.

  • Өзін-өзі бағалау.
  • Оқушылар шапалақтау арқылы өздерін бағалайды.

Шапалақтау арқылы

Қосымша ақпарат.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

  • Қабілеті жоғарылау оқушылар өздігінен өлшем бірліктерімен өрнектер құрастырады, талдайды.

Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау.

  • Дене шынықтыру
  • Сергіту сәті


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу