Есептерді шешу және талдау. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Пән:Матматика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 С бөлім «Тізбектерді зерттеу» | Мектеп: Талдықорған қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||
Күн Мұғалімнің аты-жөні : Сейсембаева С.И. | |||||
Сынып: 2А | Қатысқандар:17 Қатыспағандар саны: 0 | ||||
Сабақ тақырыбы | Есептерді шешу және талдау. | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.2.2 Заттармен, фигуралармен, сандармен операцияларды бағалау, құру (объект, амал, нәтиже) 2.1.2.3 Амалдардың белгісіз элементтерін табу. | ||||
Сабақ мақсаттары | Берілген геометриялық фигуралармен, заттармен, сандармен операциялар құру,амалдарды орындау. | ||||
Жетістік критерилері | берілген тізбектің заңдылығын анықтай алады; заңдылығын сақтай отырып, тізбекті толықтырады және жалғастыра алады. | ||||
Тілдік мақсат
| реттілік, элемент, қадам, сан, термин, келесі, дейін, кейін интервал, айырма ,түсіндіру, растау, негіздеу, талқылау, көз жеткізу,символ, реттілік,жұп, тақ. | ||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ барысында оқушылардың бір – бірін тыңдау, көмектесу, жұптасып тапсырма орындау, диалогтық сөйлесу мәдениеті қалыптасады. Татулық, достық, сезімдерін қалыптастыру. | ||||
Пәнаралық байланыстар | Берілген тақырыпқа байланыст танысытырылым және өздік жұмыстарын орындау арқылы АКТ пәнімен байланыс орнайды. | ||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Көбейтуге кері амал ретінде бөлуді оқып үйрену | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | (Ұ) Оқушылармен шеңбер құру. Ойға толсын санамыз, Бестік болсын бағамыз. Баласындай бір үйдің, Тату болсын арамыз. | ||||
Сабақ ортасы
| (Ұ,ОТ) Оқушылармен төменде берілген геометриялық фигураларды пайдалана отырып, реттілікті сақтап тізбекті жалғастыру. (Ж) Жұппен жұмыс. (Ұ) Кейбір шешілген есептерді талқылаңыз. Оқушылардан оларды нысан, амал, нәтиже қатынасында талдауларын сұраңыз. -Мәнін тап,түсіндір: 16-3х3+5х5 6х3:2+5х8х0 7х2+10:5-4х4 3х8+35:5+0:239 (Ж) Оқуышларға зерттеп және талқылау қажет бірнеше қарапайым есептер беріңіз, егер мүмкін болса, жұптасып жұмыс істесін. -Өрнектердің мәнін тап: (75-15)+(27-18-9)+26 (75-15+27)-18-(9+26) 75-(15+27)-(15-8)+26 -Сандарды алдымен өсу ретімен,сосын кему ретімен жаз: 718,6,243,21,518,790. 356,937,8,106,99,361. (Т) Топпен жұмыс. (Ұ) Салыстыр: (48+26) –38*(84-16)+19 (77+13)-46*18+(80-27) 100-(26+14)*100-(63+27) (100-53)+12*(100-67)+45 | Таныстырылым
Постер, маркер. | |||
Сабақтың соңы | Кері байланыс. | ||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Қабілеті төмен оқушыларға жұппен жұмыс орындау барысында қабілеті жоғары оқушылармен жұптастыру. | Оқушыларға берілген тапсырмалар арқылы әр баланың сабақты қаншалықты қабылдағанын бақылаймын. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?