Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Пән:Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3C бөлім Санды өрнек әріпті өрнек Теңдеулер Күні Сынып: 2А | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:Иманбаева Н З Қатысқандар саны:19 Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы | Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.2.3 тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиетін және көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолдану | ||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||
Бағалау критерийлері | тиімді есептеу тәсілін біледі; көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолдана алады | ||||
Тілдік мақсаттар | Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті | ||||
Құндылықтарды дарыту | Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады. | ||||
Пәнаралық байланыстар | Тірек сөздерді қолдану арқылы қазақ тілі ағылшын тілі орыс тілі пәндерімен байланыс орнады. | ||||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ – мен және қазақ тілі сабақтарымен байланыс орнайды. | ||||
Бастапқы білім | Оқушылар күнделікті өмірдегі тәжірибесіне сүйенеді | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | Психологиялық дайындық Үлкенге де Сіз, Кішіге де Сіз Бар адамға құрметпен Бас иеміз Біз ОМ таныстыру
| оқулық; әр топ үшін геометриялық фигуралар жиынтығы; ламинатталған қағаздар, маркерлер; белгі беретін кеспеқағаздар. | |||
Сабақтың ортасы | (Т) Әр топқа геометриялық фигуралар жиынтығын ұсыну.Оқушылар геометриялық фигураларды әрбір қатарда 3фигурадан болатындай етіп, 5 қатарға тізіп қоюы керек. -Қатар нешеу? (5) -Әрбір қатарда неше фигура бар?(3 тен) -Барлығы неше фигура бар?(15) -Қалай білдің? (3х5) -Ал енді фигураны басқа жағынан санаңыз не өзгерді? (Қатар саны мен әр қатардағы фигура саны.) -Қандай өрнек құрастыруға болады? (5х3) -Мәндерді тең деп айтуға бола ма? -Неліктен? Оқулықтағы ережемен таныстыру. Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан көбейтінді өзгермейді. а х в= в х а (Ұ)Әрбір қаптамада қанша теннис добы бар? Әр қатарда қанша доптан бар? Қанша қатар бар? Әр қаптамадағы допты табу үшін өрнек құрастыр. Екі өрнектің мәнін салыстыр. Жауабы: 4x3=12 3x4=12 Ережемен таныстыру Спорттық қонжықтар Әр қонжыққа велосипедін табуға көмектес. Өрнектің мәнін тап. (Ж) Шығарып көр Семейде -7 спортшы Көкшетауда – ? 3 есе артық спортшы Барлығы ? Шешуі: 1 тәсіл: 1) 7х3=21(с)- Көкшетаудан келген спортшы. 2) 21+7=28(с) 2 тәсіл: (7х3) +7 =28 (с) Жауабы: жарысқа барлығы 28 спортшы қатысты. Ойлан! Теңдік дұрыс болатындай етіп, түсіп қалған сандарды қой. 7x2=2x 3x5= x3
4x6=6x 8x3= x8 | ||||
Сабақтың соңы | Есте сақта! Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді. | ||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
«Шығарып көр», «Ойлан!» Тапсырмасын орындау барысында қиындық туындаған оқушыларға жеке қолдау көрсету | Оқушыларды бақылай отырып,кімге көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолданып, сандарды көбейту қиындық туғызғанын анықтау. Оқушының оқу материалын қалай меңгергенін анықтау сұрақ қою:
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?