Санды және әріпті өрнектер. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
| Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні :Бркенова Н.Е. Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы | Санды және әріпті өрнектер | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.2.1.1санды және әріпті өрнектерді (көбейтінді, бөлінді)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу | |||||||||||
Сабақ мақсаттары | Санды және әріпті өрнектерді ажыратады, теңдік пен теңсіздіктерді құрастырады, оқиды, жазады. | |||||||||||
Бағалау критерилері |
| |||||||||||
Тілдік мақсаттар | Санды, әріпті өрнек, көбейтінді, бөлінді, теңдік, теңсіздік, т.б. математикалық терминдерді қолданады. | |||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және жауапкершілік. Өмір бойы білім алу | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі, жаратылыстану пәнімен байланысты | |||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Көбейту , бөлу | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||
Қызығушылықты ұйымдастыру 5 минут |
Біздің сыныпта неше ұл? Неше қыз бар ? 9 =9 теңдік Енді ұлдар мен қыздарды қосып жазайық 9+9 7 жастағы оқушылар нешеу, 8 жастағы оқушылар бар Теңдік , теңсіздік, әріпті өрнек, санды өрнек Сабақтың тақырыбын шығару. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау -Балалар, сабақтың соңында қандай жетістіктерге жетеміз деп ойлайсыңдар? Оқушылар айтқан критерийлерді тақтаға жазу. | Тақтамен жұмыс Қима қағаздар | ||||||||||
Сабақ басы 5 минут 7 минут 15 минут 5 -минут | (Ө,Ж,Қ) Өздік кіріспе жұмыс Тапсырма:Тақтада шашылған әріпті және санды өрнектерді, теңсіздікті әр топ жазады Оқушылар мысалдарды жазып болған соң, дәптерлерімен ауысады. Жұпта отырып, бір-бірін дескрипторлар арқылы тексереді. Дескрипторлар: *санды өрнекті ажырата алады; *әріпті өрнектерді ажырата алады; *теңсіздікті ажырата алады Тексергеннен кейін, кері байланыс жасалынады. Жұпта бір –бірін бағалайды Жұптасының жұмысы бойынша жауап береді Оқушылардың жауаптарын тыңдау Жұппен жұмыс 2-тапсырма Өрнек түрінде жазыңыз. 1-топ 9 -мен 4 –тің көбейтіндісі, 27 -мен b –ның бөліндісі, 25 кем 49 –дан 2-топ 20 мен 8 –дің қосындысы, 8 артық 6-дан 16 тең 16-ға 3-топ (Т,Қ) Топтық жұмыс Сынып ішіне тапсырмалар орналастырылады, 1-топ әріпті өрнектерді жинайды. 2-топ теңсіздіктерді жинайды 3-топ теңдіктерді жинайды, , Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды және қорғайды. 1-топ b+8, егер b=15 а*7 егер а =5 42:с егер с =6 2- топ: ...-33< 55-27 8*6 > ...+13 35:5 < 48:... 3-топ: 19+...=7*5 45-…= 14+14 3*3 = 36:... Дескрипторлар: *теңдіктерді табады , белгісіз санды анықтап, құрастырады *теңсіздіктерді табады , белгісіз санды анықтап, құрастырады *әріпті өрнектерді табады, құрастырады Жеке жұмыс , сабақты қорытындылау. Берілген сандардан 2 санды өрнек, 2 әріпті өрнек, 2 теңдік, 2 теңсіздік құрап жазу. 1-топ 28,42,а 28= 28 42= 42 а+42 28+а 28+42 42-28 42> 28 28< 42 2-топ 16, 25, в 16= 16 25= 25 в +25 16+в 16+25 25-16 16 <25 25 >16 3- топ 34, 15, с 34= 34 15 =15 15+с 34+с 34-15 15+34 15< 34 34> 15 | Даптер мен қалам қарындаш Карточкалар | ||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | (МК) Кері байланыс. Жұмысты орындауда не қиын, не жеңіл болды? Неліктен? + Мен ................ үйрендім. -Маған .............. қиын. Маған сабақтың.........................бөлігі ерекше ұнады. Себебі,................... | |||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: Қабілеті жоғары оқушылар ережелерді, сұрақтарды өз бетінше құра алады. | Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Оқушының аты-жөні ___________________________________________ | |
Оқу мақсаты | 2.2.1.1 Санды және әріпті өрнектерді (көбейтінді, бөлінді)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу. |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Қолдану |
Бағалау критерийі 1-тапсырма | Білім алушы
|
Берілген өрнектерді тиісті атауымен сәйкестендіріңіз.
Дескриптор:Білім алушы
- санды өрнекті анықтайды және атауымен сәйкестендіреді;
- әріпті өрнекті анықтайды және атауымен сәйкестендіреді; - теңдікті анықтайды және атауымен сәйкестендіреді;
- теңсіздікті анықтайды және атауымен сәйкестендіреді.
2-тапсырма
Өрнек түрінде жазыңыз. Санды өрнектердің мәнін табыңыз.
10 көбейту 4 | 5 пен с-тің көбейтіндісі | ||
27 бөлу b | 28 бен 4-тің бөліндісі | ||
5 кем 9 -дан | 7 артық a- дан |
Дескрипторлар -оқылуы бойынша санды және әріпті көбейтінділер құрастырады және мәнін табады;-оқылуы бойынша санды және әріпті бөлінділер құрастырады және мәнін табады;-оқылуы бойынша санды және әріпті теңсіздіктер құрастырады және жазады;
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?