Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Математика

1C бөлімі « Шамалар және олардың өлшем бірліктері»

ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Көкшетау қаласы

Катысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Күні: 1 тоқсан

Сынып:2

Мұғалімнің аты-жөні:

Тақырыбы

Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар

Оқу мақсаттары

2.1.3.4** ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастар негізінде түрлендіру

Сабақ мақсаты

әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі;

ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастарын анықтай алады;

ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастар негізінде түрлендіре алады

 Бағалау критерийлері

  • ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастарын анықтап, түрлендіре алады

 Тілдік мақсаттар

 

  • өлшеу, түрлендіру, салыстыру, нақты

біріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында…

Өлшем бірліктерінің қысқаша және толық атауларын пайдаланады.

 Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық

Пәнаралық байланыстар

АКТ пәнімен байланысты

Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру

Дүниетану пәнімен байланысты

Алдыңғы меңгерілген білім:

Есептерді шешу.Өлшем бірліктері.

Сабақ барысы

Белгіленген уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Дерек көздер

Сабақтың басы

2 минут

«Ертеңгілік шеңбер» -Қайырлы таң!

  • Қайырлы таң ,алтын күн,
  • Қайырлы таң, алтын таң.
  • Қайырлы таң, достарым!
  • Сендерді көрсем қуанам.
  • Балалар, қазір бізде қандай сабақ?

/математика сабағы/

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Интерактивті тақта

Сабақтың ортасы

5 минут

10 минут

10 минут

7 минут

3 минут

(МК, Ұ) «Ойлан тап»

Үстел үстінде 2 литрлік, 1 литрлік және 0,5 литрлік құты тұрады.

Мұғалім сұрақ қою арқылы балалардан жауап алады.

  • Қалай ойлайсыңдар (құтыларды көрсетіп), бұл құтылар бізге не үшін керек?
  • Нені анықтаймыз деп ойлайсыңдар?
  • Бұл неше литрлік құты?
  • /1 литрлік құты/
  • Ал, мына құтыға неше литр сиятынын анықтау үшін не істеу қажет?

/1 литрлік құтыға су толтырып, екінші құтыға құю керек/.

  • Егер, 2 литрлік құтыға 1 литрлік құтыны қоссақ, екеуінің көлемі қанша болады?
  • /3 литр болады/.
  • Ендеше,біз судың көлемін қалай анықтаймыз?

/өлшем бірліктерге сай амалдар қолдану арқылы/.

(Ө, Қ) Ендеше, мына есепке назар аударайық.

Амалдарды орында.

/1. Балалар өздік жұмысты орындап болған соң, жұптық тексеру жүргізіледі;

2. тақтадағы жауаппен тексереді/

  • Есептеуде қандай амалдарды қолдандық?/қосу және азайту амалдары/
  • Қандай өрнектер берілген? / жай және аралас өрнектер/
  • Жақшасыз өрнектерді есептеуде қандай ережені қолданамыз? /оңнан солға қарай есептейміз/

(Ұ, Т)Топтық жұмыс

«Күзгі жәрмеңке» есептің шартын құр және шығар.

/Оқушылар есептің шартын құрып, есепті шығарады, шығару жолын түсіндіреді/.

  • Неліктен өлшем бірліктерді жеке – жеке есептедік?
  • Литр арқылы нені анықтаймыз?
  • Метр арқылы ше?
  • Киллограмм арқылы нені анықтадық?

Сергіту сәті: «Көңілді балақайлар биі»

)«Кім жылдам?» ойыны

Сөзжұмбақты шеш.

/Оқушылар амалдарды орындай отырып, сөз құрау қажет және шыққан сөз туралы мақа-мәтел айтады /.

90 см +6 дм =

? дм

т

1ц-54 кг=

? кг

қ

83кг-45 кг=

? кг

o

50кг+40 кг=

? кг

с

1 м-55 см=

? см

д

18 л – 11 л =

? м

ы

45 см

38 кг

90 кг

15 дм

7 л

46 кг

Жұмысты ерте орындаған оқушыларға қосымша карточкалар беріледі.

Тапсырма: Айналымды орында.

5 дм 6 см = ? см

8 см =? дм

1 кг =? кг

1 м 2 дм=? дм

Құтылар

Жұмыс дәптерлері

Қима қағаздар

Үлестірмелі қағаздар

Сабақтың соңы

3 минут

  • Рефлексия:

-Балалар, сабақтың басындағы мақсатқа қол жеткіздік пе?

  • Бағалау

«Өз жетістігін бағалау» парағында стикер алып, өздеріңді бағалаңдар.

Жасыл-өлшем бірліктерін түрлендіре аламын;

Сары- өлшем бірліктерін түрлендіруде қателер жіберемін;

Қызыл- өлшем бірліктерін түрлендіруде қиналамын.

Стикерлер

Қосымша ақпарат.

Дифференциация – оқушыларғакөбірекқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

  • Қабілеті жоғарылау оқушылар қосымша карточкамен жұмысты орындайды, талдайды.

Өздік жұмыс және түрлі-түсті стикер арқылы

  • Дене шынықтыру
  • Сергіту сәті


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу