Ұзындық өлшем бірліктерін салыстыру. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Математика
Қысқамерзімді жоспар
Пән: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4A бөлім – Шамалар. Есептер | Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 2 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Ұзындық өлшем бірліктерін салыстыру | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.1.3.4 - Шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ көлем (сыйымдылық) (л)/ уақыт (сағ, мин, ай, жыл) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау. | |||||
Сабақ мақсаттары | Ұзындық (см, дм, м) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау. | |||||
Бағалау критерийлері |
| |||||
Тілдік мақсаттар | Ұзындық, сантиметр, дециметр, метр, атаулы сандар | |||||
Жаһандық азаматтық | Тақырыпты түсінбеген сыныптастарына түсіндіру, көмек беру. | |||||
Құндылықтарды дарыту | Алған білімдерін өмірде қолдана алады. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Тарих, өнер, АКТ пәндерімен байланыстыру | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Тақырыпқа берілген тапсырма негізінде | |||||
Бастапқы білім | Ұзындық (см, дм, м) өлшем бірліктерін біледі. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 5 минут | І.Ұйымдастыру бөлімі. 19 22 18 24 23 21 20 25т и р е ц м е д- Сандарды өсу ретімен жазсаңдар сабақтың тақырыбын табасыңдар.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Ұзындық өлшем бірліктерін салыстыру Ұзындық (см, дм, м) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау. Бағалау критерийлерін анықтау. | |||||
Сабақтың ортасы 32 минут | Сөздік жұмысы Ұзындық, сантиметр, дециметр, метр, атаулы сандар Ойын: «Қар лақтыру» Мақсаты: Ұзындық өлшем бірліктерінің арақатынасын тексеру. Салыстыру 1см * 1дм 40см * 2дм 10см * 1дм 9дм * 100см 7дм * 5дм 18см * 0дм 3дм * 1дм 0см * 1дм 1дм 6см* 2дм 2м – 3дм 7см = 46дм – 4м 3дм= 6м 8см + 345см = 5м 7см + 3м 9дм 6см = 61дм 2см + 1м 58см = 8м 4см – 2м 7дм 9см = Салыстыр 1дм * 10см 24 сағ * 1 тәул. 100жыл * 1 ғ 1кг * 1000г 1 ц * 100кг 1 км * 10 дм Есепті шығар Туристер бірінші күні 12 км, екінші күні бірінші күнге қарағанда 40 км артық жүрді. Ал үшінші күні бірінші және екінші күндері қанша жүрес, сонша жол жүрді. Жолдың үшінші күнінде туристер неше километр жүріп өтті? Сергіту сәті - Үш аптада қанша күн бар? - 2 жарым сағат қанша минутты құрайды? - 2 сабақ қанша минутқа созылады? - Жазғы каникул қанша аптаға созылады? - Қайсы айда ең аз күн бар? - Ақпан айы 29 күнге созылатын жыл қалай аталады? 5 см Дифференциация 3 см 3 см 1-топ: 2-топ 3-топ. 5 см Фигуралардың периметрін есепте 3 см 7см 9 см ?, 3см қысқа Бағалау критерийі Бұл өте қызық!
Үйге тапсырма: Жаттығулар жинағынан тапсырма. | Үлестірме материалдар, таныстырылым | ||||
Сабақтың соңы 3 минут | Кері байланыс. Бағдаршам көздері арқылы меңгергенін анықтау. Қызыл түс-нашар жұмыс істедім. Сары түс –орташа жұмыс істедім. Жасыл түс-өте жақсы жұмыс істедім. Бүгінгі сабақта не қиынболды? –Не қызықты болды? –Не маңызды болды? | |||||
Дифференциация –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | ||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: Қабілеті жоғары оқушылар ойлауға берілген мәтіндік есептерді өз бетінше оқып, шеше алады. | Оқушылардың жеке жұмыстарын бағалаймын. | Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?