Сутек, алынуы, қасиеттері. Химия, 8 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Мектебі Пәні: Химия | ||||||||
Мұғалімніңаты-жөні: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Сутек, алынуы, қасиеттері | |||||||
|
| |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 8.4.2.1 -сутекті алу және оның қасиеттері мен қолданылуын зерттеу | |||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||
Жетістік критерийлері |
| |||||||
Тілдікмақсаттар | Оқушылар жаңа сөздерді түсінгенін көрсету үшін, оларды қатесіз пайдалану қажет Пәнге қатысты лексика мен терминология Сутек, сутекті су астында жинау, сутек –болашак энергиясы, мырыш ұнтағы, тұз қышқылы, мыс оксиді, тотықсыздану. | |||||||
АКТ қолданудағдылары | Powerpoint |
Сабақбарысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспарланғаніс-әрекеттер | Ресурстар |
Сабақтың басы 0-2 мин | Ұйымдастыру. І. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы мен бірлескен оқу ортасын құру | Презентация |
Миға шабуыл 2-4 мин 5-9 мин Сабақтың ортасы 9-25 мин 26-33 мин 34 -38 мин | Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу үшін жұмбақ жасырылады: Ең жеңіл элемент саналады, Периодттық жүйе осыдан бастау алады. Оқушылар жұмбақтың шешуі сутегі екенін анықтаған кейін,сабақтың тақырыбы және мақсаты таныстырылады. Жеке жұмыс: Оқушылар сутектің физикалық қасиеттерін айқындау үшін бейнематериалды тамашалайды және жауап парағындағы ‘Missing gap’ тапсырмасын орындайды, яғни бос орындарды кілт сөздермен толықтырады.
Өзін-өзі бағалау: Оқушылар презентацияда көрсетілген дұрыс жауаптар арқылы өздерін бағалайды. Топтық жұмыс Оқушыларды үш топқа бөліңіз, әр топқа жеке зерттеу жұмысын беріңіз. Оқушылар бұрын оқыған білімдерінің негізінде өздеріне берілген тақырып бойынша постер дайындайды. 1 –топ Сутекті алу әдістері 2-топ Сутекті жинау әдістері 3-топ Сутек газына сапалық реакция Топтар өз постерлерін қорғайды, мұғалім қосымша сұрақтар қою арқылы оқушылардың білімдерін пысықтайды. МҰҒАЛІМ ЗЕРТХАНА ЖАҒДАЙЫНДА СУТЕК ГАЗЫН АЛУ ӘДІСІН ДЕМОНСТРАЦИЯЛАЙДЫ ЖӘНЕ ОНЫ СУ АСТЫНДА ЖИНАЙ ОТЫРЫП, ОҒАН САПАЛЫҚ РЕАКЦИЯ ЖҮРГІЗЕДІ «60 СЕКУНД» ОЙЫНЫ Оқушылар 1 минут ішінде қойылған сұрақтарға жылдам жауап берулері қажет. | Презентация https://bilimland.kz/kk/subject Қосымша 1 ‘Missing gap’
Презентация Қажетті реактивтер мен құрал -жабдықтар Презентация |
Сабақтың соңы 38-40 мин | Рефлексия Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - ненібілдім, неніүйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үй жұмысы Үй тапсырмасы оқушыларға «Сутек –болашақ энергиясы» тақырыбында эссе жазуды тапсырыңыз. |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қ андай міндет қоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
Оқушылар: | ||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?