Өрнектерді салыстыру. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3В бөлім: «Өрнектермен танысу» | Физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі. Көкшетау қаласы | ||||
Күні: 04.03.2016 | Мұғалімнің аты-жөні: Кудайбергенова С.Р | ||||
Сынып: 1 «В» | Қатысқандар:20 Қатыспағандар саны: 0 | ||||
Сабақ тақырыбы | Өрнектерді салыстыру | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | ТТ1.2 Санды және әріпті (a+7 және 8 +a) өрнектерді салыстыру | ||||
Сабақ мақсаттары | Өрнектерді салыстыра алады | ||||
Жетістік критерилері | Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді әріпті және санды өрнектерді салыстырады және салыстыру тәсілін түсіндіре алады. | ||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар жасай алады: Сандар мен шамаларды салыстырады және олардың теңдік немесе теңсіздік болатынын түсіндіре білу • сонша|бірдей,мәні сондай, тең, теңдік; теңсіздік • мәні басқа, бірдей емес,әр түрлі,), тең емес ,теңсіздіктерді қамтиды | ||||
Құндылықтарды дарыту | Құрмет, еңбек және шығармашылық | ||||
Пәнаралық байланысы | ИКТ, | ||||
Алдыңғы меңгерілген білім | білдіреді,көрсетеді • санды өрнек, әріпті өрнек • ауыстырымдылық қасиет, орнын алмастыру • оған қарағанда артық/кем; тең, тең емес, теңдік, теңсіздік дегендерді қамтиды. | ||||
Сабақбарысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық Күлімдеп күн бүгін Қарады маған да, Күлімдеп күн бүгін Қарады саған да, Бүгінгі жарқырап тұрған күн Көңілденіп қарап тұр. Математикалық диктант - а-ға 6-ны қос; 20-дан а-ны азайт; 2-ге, 4-пен а-ның қосындысын қос - Қандай өрнектер жаздық? Бұлардың мәнін таба аламыз ба? - Әріпті өрнектердің мәнін табу үшін не істейміз? Үлкен сандармен берілген теңдеудегі әр санның орнын анықтайды. 5+а=17 -Бүтін мен бөлікті ажыратыңдар -Осы теңдеудегі бүтін мен бөлікті атап көрсетіңдер -Ережесін оқушылар өздері айтып береді -Тақтада нелерді көріп тұрсыңдар? -Енді мына өрнектерді қалай бөлуге болады? (дұрыс, айырмаларды бір бөлек, қосындыларды бір бөлек бөлуге болады екен.)
Талдау: -Ұқсастығы қандай? (екеуі де өрнек, екеуінде де сан бар, таңбалары бірдей) -Айырмашылығы қандай? (біреуінде сан бар, екіншісінде әріп жок) -Қорытынды: Өрнекте әріп болса-ол әріпті өрнек, ал әріп болмаса онда ол санды өрнек. Сөзді есепті шығар Азаматтың бірнеше қарындашы болды.Ол інісіне 7 қарындаш бергенннен кейін азаматта 8 қырандаш болды. Есепке сұрақ қойып шығар. Тез орында! Қызыл матаның ұзындығы 15 см, ал жасыл матаның ұзындығы 23 см. Есепке сұрақ қойып шығар, Жауаптары: 4+7=11,9+7=15,13-5=8,13,4,4см. Жұпта тексеріп, баға қояды. Оқушыларға жұпта салыстыруға өрнектер беріледі. Оны орындаған соң оқушылар басқа жұптарға барып тексертеді. Сөзді есеп шығару. 1) Құс ұя жасау үшін 9 шыбық пен 6 қауырсын әкелді. Шыбықтар қауырсындардан қанша артық? 2) Ернар 5 ұя, ал Қанат одан 3-еуі кем ұя жасады. Қанат неше ұя жасады? Өзіндік жұмыс. Оқушылар дәптерлеріне жазып шығарады. | слайд | |||
Сабақтың соңы | Ш.Бағалау. (Ж,Қ) Бағалау: өзін-өзі бағалау. Маған бүгін сабақта қиын болды, өйткені...Маған сабақта .... көмектесті. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?