Құпия кодтар. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
САБАҚ: математика 3 В бөлім: Өрнектермен танысу | Көкшетау қаласындағы Физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі. | |||||
КҮНІ: | МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: | |||||
СЫНЫП: 1 | ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: | |||||
Тақырыбы | Құпия кодтар | |||||
ОҚУ МАҚСАТЫ: | АА1.1.Әріпті өрнектер туралы түсінігі болу | |||||
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: |
| |||||
Бағалау критерийлері | Әріпті өрнектерді ажырата алады; Әріпті өрнектерді құрастыра алады және жаза алады. | |||||
ТІЛДІК МАҚСАТ: | Салыстыру тілі мен таңбаларды қолдану арқылы әріпті өрнектерді салыстырады, жазады | |||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Белгісіз санмен іс-әрекет | |||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланғаніс-әрекет | Дереккөздер | ||||
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру. 2. Психологиялық дайындық Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне тілек айтады. Ойын: «Қалаларға саяхат» Астана 17+5 Қарағанды Көкшетау 35+15 70-8 Өскемен Алматы 68-18 16+50 Талдықорған 45+30 | |||||
Сабақтың ортасы | (МК)Сандарды өсу ретімен қою арқылы сөз шығару. 38 6 26 18 46 И Қ П Ұ Я Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау, жетістік критерийлерін анықтау. /оқушылар жетістік критерийлерін өздері айтады/ (Ө)Математикалық диктант - а мен 16-ның қосындысы; 30 мен а-ның айырмасы; 15-тен 9-бен а-ның қосындысын азайт. Тексеру:а+16 30-а 15-9+а - Қандай өрнектер жаздық? /әріпті өрнектер/ -Оны шығару үшін не істеу керек? /оқушылардың жауаптарын тыңдау, әріпті өрнектің мәнін табу алгоритмін қайталау/ (Ж)Құпия код Тапсырма: 10 + х өрнегінің мәнін табу. Мұндағы х = 20, 50, 90. (Ө)Әріпті өрнектердің мәнін тап: а + 5, мұндағы а = 12; 35; 50. b - 8,мұндағы а = 28; 15; 36. (Т)Есептің шешуін жаз. Әріптің орнына сан ойлап, олардың мәнін тап. Бақта 5 алма ағашы және с алмұрт ағашы өсіп тұр. Бақта неше жеміс ағашы өсіп тұр? Мысалы: Алма – 5 а. Алмұрт – С а. ?жеміс ағашы Шешуі: 5 + с c = 20 5 + 20 = 25 Жауабы:Бақта 25 жеміс ағашы өсіп тұр.
(Ө)Дәптермен жұмыс Оқушылар дәптердегі тапсырмаларды орындап, әріпті өрнектердің шешу жолдарын талқылайды. | Презентация Карточкалар Жұмыс дәптерлері | ||||
Сабақтың соңы | Рефлексия: Сөйлемдерді жалғастыр *Мен ............. білдім. *Мен үшін ......... қызықты болды. *Мен ............... қиналдым. | |||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралыұ байланысденсаулық пен қауіпсіздікАҚТҚұндылықтар | ||||
Күрделі әріпті өрнектер құрастыру. | Өзін-өзі бағалау |
| ||||
Бақылау Сабақтың мақсатына жетім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? | ||||||
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?