Қоршаған ортаны өлшеу. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Сабақ: Математика | Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Кудабаева А.К | ||||||||
Сабақтың тақырыбы: Қоршаған ортаны өлшеу | Мұғалімнің аты-жөні: Кудабаева А.К | ||||||||
Сынып: 1А | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.1 Геометриялық пішіндер және олардың жіктелімі 1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері | ||||||||
Сабақтың мақсаттары | 1.1.3.2 ** Өлшем бірліктерін пайдаланып, шамаларды өлшеу: см, дм/кг/л. 1.1.3.3 ** Ұзындық: см, дм/ масса: кг/ көлем (сыйымдылық): л/ уақыт: с. шамасы мәндерін салыстыру және шама мәндерін қосу мен алу әрекеттерін орындау. | ||||||||
Тілдік мақсаттар | • сыйымдылық, көлем
• салыстырыңыздар, тексеріңіздер, салыстыра отырып тексеріңіздер, көрсетіңіздер | ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өзара сыйластыққа тәрбиелеу. | ||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, Ғылымға кіріспе пәндерімен байланыс | ||||||||
Бастапқы білім | 100-ге дейін жұп, тақ сандармен, ондықтармен тура және кері санай алуы; оқуы, жазуы, бір таңбалы сандарды қосуы. | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы
| Сан түзуіндегі сандар қатарын еске түсірейік. http://www.topmarks.co.uk/ordering-and-sequencing/caterpillar-ordering Оқушылар жазады, содан кейін мұғалім жазбасымен тексереді. ((Ұ) Оқушылар жұппен бір сызық бойына тұрады (қолдарында сандар жазылған карточкалар). | ||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | Стандартты өлшем бірліктерін пайдалану (Т/Ж, ОТ) Оқушылармен текшелерден ғимараттың моделін құрастырып немесе инсценировка түрінде, топпен жұмыс ұйымдастыру. (Ұ)Мектепте айналадағы заттарды оқушылар салыстырады. Заттарды өлшеуге тапсырма беріледі және нәтижелерін түсіндіреді. Оқулықпен жұмыс / 160-161- бет/ Сергіту сәті Сағат болайық. Тик-так, тик- так! Құс болып ұшайық. 1-2-3-4! Балық болып жүзейік. 1-2-3-4! Әтеш болып жүрейік. 1-2-3-4! Доп болып секірейік. 1-2-3-4!
Қалыптастырушы бағалау
| Таразы (1кг-дық гир) немесе салмағы 1 кг-дық күріш Сандар тізбегі, өрнектер бейнеленген парақтар | |||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Қорытындылау Рефлексия
| ||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Өлшеу құралдары мен шамаларды таңдауда және өлшем жүргізуде қиналатын оқушыларға көмек көрсету. | Оқушылардың өлшеу құралдары мен шамаларды таңдауы және өлшем жүргізулері бағаланады. | Сергіту сәті арқылы жүргізіледі. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?