Қосу амалындағы тәжірибелер 20-ға дейінгі сандарды қосу. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2B бөлім: Сандарды қосу және азайту | Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Иманбаева Н З. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1А | Қатысқандар саны:20 Қатыспағандар саны: 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қосу амалындағы тәжірибелер 20-ға дейінгі сандарды қосу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.2.3 20 көлемінде бір таңбалы сандардың жұптарын құру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | 20 көлемінде бір таңбалы сандардың жұптарын құру; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістіккритерийлері | Қосу мен азайтуға байланысты математикалық өрнектер құрастырады және шығара алады; қосу мен азайтудың өзара кері амалдар екенін түсіндіре алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздікқор
| Қосу, азайту, сан түзуі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтарды қалыптастыру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар | Дүниетану. АКТ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Жұп және тақ сандарды біледі.Санды екі еселеуді біледі.Сандық заңдылықтарды білді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақбарысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері Армысың досым,Кел, маған қосыл (қолымен шақырады).Алақанға салып алақан,Шеңберге бірге тұрайық (қолдарынан ұстайды).Жер шарындай айналып,Әлемге жарық ұқсайық (айналады).Қолымызды көтеріп, Күннің нұрын алайық (қолдарын көкке созады).Ортамызда күн нұры,Құшаққа оны алайық (құшақтасады). Оқушыларды сабақтың оқу мақсатымен таныстыру ОМ анықтап алу Бүгін сабақта 20-ға дейінгі сандарды алу үшін сандар жұбын қалай құрастыру керектігін үйренесің | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңортасы | (МК, Ұ)Көңілді шеңбер. Бір таңбалы сандардыңкөмегімен 10 саны шығатынын ауызшаесептеу. Мысалы: 3+7=10 5+5=10 2+8=10 6+4=10 1+9=10 т.с.с Оқушыларға 1-20 ға дейінгі сандар таратылып беріледі. Әр түрінен он-оннан екі түсті санау таяқшалар жиынтығын және оқушылардың әрқайсына ламинатталған А4 форматтағы қағаз және маркер ұсыну. Мен көрсеткен санды құрастырады. Мысалы, 12 дегенде қолдарында 6 және 6, 10 және2 саны бар екі оқушы орындарынан тұрады. 20ға дейінгі сандар шығу үшін, бір таңбалы сандар жұбын құрастырып үйрену. 1-9-ға дейінгі снадарды таңдап алу заттардың көмегімен (санау таяқшалары, геометриялық фигура) көмегімен тәжірибе қосуды орныдау. заттарды қосу кезіндегі нәтижені жазу. Сұрақ қою 14 саны шығу үшін заттардың қандай екі тобын біріктіруге болады? 15 саны шығу үшін екі санды заттардың қандай екі тобын біріктіруге болады? Кейбір бір таңбалы сандарды қосқанда екі таңбалы сан шығатынын айту. Екі түрлі заттар тобын пайдалану арқылы 17 санын қалай шығаруға болатындығын талдау. зерттеу нәтижесін ламинатталған қағазға жаздыру, (Ж,ОТәж) Оқушылар бірлесіп 20-дан кіші сандарды еске түсіру. (Ұ) Оқушыларға томендегідей мысалдар ұсынылады. Мысалдардың жауабын ламинат қағаздарына жазады. Оқушыларға төмендегідей үлгідегі кестені толтыру ұсынылады.
Сергіту сәті (Т) Ойын «Тізбекті есепте» (Ө/Ж/ Т,ОТәж,Қ) ) Қосу және азайту дағдыларын дамыту.Нәтижесін өрнектеп жазады, тексереді. 17-15= *-8= *+4=13 9+8= 8+11= *-5=11 19-13= 12-*=6 *-14=6 6+13= 7+*=19 *-3=9 *-9=5 19-*=3 6+10= 2+*=3 11-10= 20-18= (Ұ) Оқулықпен жұмыс ұйымдастыру.
8+4=12 6+6=12 3+9=12 4+8=12 6+6=12 9+3=12 Динаның 15 қарындаыш бар. Үстелдің үстінде неше қарныдаш бар? Қорапта қанша қарындаш ба? 6 қарындаш бар.яғни 9+6=15
Дәптердегі жұмыс 15 кішкене шарды екі қорапқа қалай бөліп салуға болады? | Әр топқа 1-ден 9-ға дейінг сандар жазылған кеспеқағаздар жиынтығы; Әр түрінен он-оннан екі түсті санау таяқшалар жиынтығы; Оқушылардың әрқайсына ламинатталған А4 форматтағы қағаз және маккер. Қосу және азайтуға берілген өрнектері бар карточкалар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Оқушылардың бүгінгі сабақта өткен тақырыпты қаншалықты түсінгенін білу үшін сұрақ қойып, жауабын тыңдау:
Рефлексия. Сабақта. Мен білдім... Мен үйрендім... Маған ұнады.... Мен қиналдым.... Менің көңіл – күйім..... | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20-ға дейінгі сандарды алу үшін сандар жұбын қалай құрастыруда қиналатын оқушыларға, жетекші сұрақтар қою немесе бағыт беру арқылы көмек көрсету. | Бір таңбалы сандарды қосу арқылы екі таңбалы сандарды алуға болатындығын анықтай алады.; | Сергіту сәттерін өткізу. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?